• מוקד אשכול 08-9966333
  • A

דף עדכון ליום שלישי 29/5/2018 שעה: 20:30

יום שלישי ‏29 מאי 2018

‏ט"ו סיון תשע"ח

 

דף עדכון ליום שלישי 29/5/2018 שעה: 20:30

שלום לכולם,

 

בשעה האחרונה נערכה הערכת מצב עם מפקד החטיבה, אל"מ קובי הלר ולהלן ההנחיות לשעה זו:

– יש להימצא בסמיכות למרחב מוגן בהתאם לזמן ההתראה.

– הלימודים מחר (רביעי) מתקיימים כסדרם

– הסעות תלמידים מתקיימות כסדרן תוך נוכחות מוגברת של כוחות בטחון

– עבודות חקלאיות ללא הנחיות מיוחדות.

 

מחר בשעה 6:30 תתקיים הערכת מצב נוספת עם מפרד החטיבה ובמידה שיהיו שינויים נעדכן.

 

יום מתוח עבר על כולנו. החל משעות הבוקר נורו עשרות פצמ"רים לעבר יישובינו. הירי שהתחיל הבוקר, בוצע בדיוק בשעת הסעת התלמידים לבתי הספר. בזמן הירי קיבלנו החלטה לעצור את ההסעות כהחלטה מצילת חיים. לאחר התייעצות עם הצבא, הוחלט לחדש את מערך ההסעות למוסדות החינוך.

 

משגרי כיפות ברזל אשר פרוסים בעוטף עזה יירטו עשרות פצמ"רים שכוונו לעבר יישובינו. חלק מהפצמ"רים נפלו בשטחים פתוחים במרחב המועצה וזוהו נפילות בתוך הישובים 'עין השלושה' ו'כיסופים'. תושב אחד נפצע קל מאוד ובנוסף נפצעו שלושה חיילי צה"ל בסמיכות לבסיס.

 

במהלך הבוקר תוכננה להתקיים הופעה באולם אשכול, אליה תוכננו להגיע כ-600 תלמידים בהסעות, בהתייעצות עם מנהלות בתי הספר, החלטנו לדחות את ההופעה.

 

לפני הצהרים, נפגש מפקד החטיבה אל"מ קובי הלר, עם מנהלי המועצה, והציג הערכת מצב, שכללה עדכון על פעילות צה"ל ברצועת עזה בעקבות האירועים. עוד עודכנו, כי צה"ל סיכל מנהרת טרור אשר חדרה לשטחנו מעזה דרך מצרים. המנהרה אותרה במרחק מיישובי המועצה ולא היוותה איום על היישובים. המנהרה אותרה הודות לאמצעים הטכנולוגיים שצה"ל מפעיל לאיתור וסיכול האיום המנהרות. לא נוכל להשלים עם ירי ואיום המנהרות על יישובנו ואנו מגבים את צה"ל בפעילותו להבטחת הביטחון.

 

בשעות ובימים הקרובים תהיה נוכחות מוגברת של כוחות הביטחון במרחב המועצה ופעילות של צה"ל לשמירה על ביטחוננו וסיכול אירועי טרור.

 

כתוצאה מאחד המטחים בשעות אחה"צ נותק החשמל ביישובי חבל שלום והחלוציות והתקלה טופלה על ידי חברת החשמל.

 

במהלך היום הגיע הרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט, לביקור במועצה. גם אנו ביקרנו בישובים שבהם או בקרבתם היו הנפילות ואנו בקשר עם הצח"י בישובים ועם מנהלות בתי הספר להערכת מצב האוכלוסייה. אנו יודעים שהאירועים עלולים לערער את תחושת הבטחון, לעורר מתח ואי שקט. צוותי החוסן נותנים מענה לפניות התושבים, ואתם יכולים לפנות למרכז החוסן לטלפון: 08-9965264 מצורף דף הנחיות להורים ממרכז החוסן.

 

מוקד אשכול פתוח כרגיל 24/7 ומתוגבר במוקדנים 08-9966333

ככל שיהיו שינויים בהנחיות, נעדכן

 

בתקווה לימים שקטים,

גדי ירקוני

הצטרפו לניוזלטר