• מוקד אשכול 08-9966333
  • A

עדכון ראש המועצה האזורית אשכול- 5/5/2019, שעה 21:00

עדכון ראש המועצה האזורית אשכול

‏תושבי אשכול היקרים,

 

מאז שעות הבוקר ועד עתה, חווינו המשך ירי אינטנסיבי לעברנו ולכל אזור הדרום. לצערנו, הפעם יש נפגעים בנפש ופצועים. אצלנו נשמעו אזעקות רבות, היו יירוטים וגם נפילות בעיקר מחוץ לישובים, אבל גם כ -5 נפילות בתוך יישובים שלנו.

באחד המטחים בצהריים, נפצע עובד באשכול. הפצוע הוא שיה מקוט בן 39 מתאילנד העובד במשק חקלאי במושב אוהד. שיה נפגע מרסיסים בעת ששהה בחממה סמוך למקום הנפילה. כנראה שהאזעקה לא נשמעה בחממות שבהן עבד, שיה נמצא בארץ כ-3 שנים ומאז הגעתו עובד במשק של רונן כהן, חקלאי ותיק באוהד המגדל ירקות. כהן ליווה את שיה לבית החולים ומאז נמצא לידו. בנוסף, המועצה נמצאת בקשר עם שגרירות תאילנד בישראל סביב האירוע, ואני מאחל לו החלמה מלאה.

 

הנחיות התגוננות

אנו חוזרים ומבקשים להישמע להנחיות ההתגוננות של פיקוד העורף, ולדאוג שילדיכם והעובדים שלכם יכירו אותן, ההנחיות מצילות חיים, ומונעות פגיעות.

במקרה של אזעקה יש להיכנס למרחב המוגן או הכי מוגן שיש, (לסגור תריס ודלת ממ"ד, או לשבת מתחת לגובה חלונות במבנה ללא ממ"ד) ולשהות בו עשר דקות לאחר האזעקה. במקרה של אזעקה בזמן שהות בשטח פתוח יש להישכב על הקרקע ולשים ידיים על הראש. אם אתם נמצאים בנסיעה במכונית, יש לעצור בצד הדרך ולהישכב במרחק מהמכונית.

 

חינוך

לא יתקיימו מחר לימודים בכל מוסדות החינוך במועצה. במידה ויהיה שינוי תצא הודעה בהתאם.

חינוך לא פורמלי יפעל במקומות ממוגנים בלבד ע"פ ההנחיות שפרסמנו

בשל המצב הביטחוני הוחלט כי הבחינה  באזרחות לא תתקיים מחר עבור תלמידי 'נופי הבשור' והמועד החדש נקבע ל22/5.

מצב מיוחד בעורף – ראש הממשלה חתם על מסמך המגדיר את המצב כ"מצב מיוחד בעורף" , אנו לומדים את המשמעויות של הנושא ונעדכן בהמשך.

הפגות – ההטבות וההצעות לתושבי אשכול מופצות דרך צח"י הפגות ומתעדכנות באופן שוטף בדף הפייסבוק בשם הפוגות אשכול אפשרויות להפגה והטבות.

 

ביקורים

נשיא המדינה מר ראובן ריבלין ביקר אותנו היום, הוא אמר כי בא להודות לתושבי "עוטף ישראל", העלנו בפניו את סוגיית היישובים שלנו שלא נכללים בעוטף עזה, פערי המיגון ועוד. בסוף הביקור ביקש הנשיא למסור הודעה לתושבים. מוזמנים לצפות בהודעת הנשיא בעמוד הפייסבוק של המועצה בקישור:

https://www.facebook.com/302935663056816/posts/2646401135376912?sfns=mo

 

ח"כ הנבחר הרב רפי פרץ מהישוב נווה, ביקר אותנו ואמר שהוא מרגיש כשליח של תושבי המועצה והעוטף בכנסת ובקרוב בממשלה.

נציגי מפלגת 'כחול- לבן'  ח"כ בני גנץ, ניסנקורן ושכננו אלון שוסטר, ביקרו במועצה היום, הם חיזקו אותנו והיו קשובים לצרכים שהעלנו.

 

 

במועצה

מרכז ההפעלה של המועצה פועל כבר משבת, עובדי המועצה במכלולים השונים, עושים מאמץ להיענות לצרכים השונים. אנשי המועצה בקשר עם הצח"י וההנהגות. יצאתי עם נציגות מהמכלולים, לבקר ולפגוש  חלק מהיישובים.

 

ליישובי הגדר נקבעה תוכנית פינוי ע"י רשות החירום הלאומית, חלק מן היישובים החליטו לממש את תוכנית הפינוי ולצאת במסגרת יישובית, והמועצה מסייעת להם בהתאם לתוכנית הפינוי, שהוכנה מאז צוק איתן.

מרכז החוסן פועל ואתם מוזמנים לפנות אליו בכל צורך שעולה במספר 08-9965264

 

 

צוות מידע לציבור במועצה עושה מאמץ רב כדי להוציא מידע רצוף רלוונטי ואמין לתושבי המועצה. נמשיך לעדכן בכל מידע רלוונטי.

 

לילה שקט

גדי

 

הצטרפו לניוזלטר