ח' בחשון תשפ"ב, 14 באוקטובר 2021

שלום לכולם 

מדברים מהשטח

בימים אלה אנו בתהליך אינטנסיבי ומעמיק של הכנת תוכניות העבודה לשנת 2022 של כל אגפי המועצה. כחלק מהתהליך, בשלב הראשון נפגשנו עם חברי מליאת המועצה ושמענו מהם את הדגשים החשובים לתוכניות העבודה. בנוסף היה לנו חשוב לשמוע גם את הנהגות הישובים. הבוקר נפגשנו במועצה, מנהלי האגפים יחד עם נציגי ההנהגות, ולשמחתנו היתה היענות גבוהה וזכינו למפגש משמעותי. שמענו מהם את הצרכים מהשטח ודיברנו על חיזוק מנגנוני שיתוף הפעולה וההובלה המשותפת למען המשך פיתוח המועצה. היה שיח פורה וענייני ממנו למדנו רבות. הנושאים שעלו יקבלו מקום בתוכניות העבודה. אני מודה לכל השותפים היקרים שלנו לדרך. כמדי שנה, בסיום התהליך, נפרסם את התוכניות לכל התושבים בצורה נגישה ובהירה.  

מפגש במועצה עם נציגי הנהגות הישובים

חוגים ופנאי לילדי המועצה

עם התחדשות הלימודים בבתי הספר, החלה גם פעילות החוגים לילדים ולנוער במועצה. אני שמח לעדכן על מספר נרשמים חסר תקדים לחוגי המועצה - בספורט, באמנויות המחול והמוסיקה, במדעים וטכנולוגיה ועוד. זאת הודות להרחבת היצע החוגים וגם בזכות שיתוף פעולה נהדר בין המרכז הקהילתי ובתי הספר היסודיים שקיימו יחד לראשונה אירועי חשיפה לחוגים.

אנו משקיעים רבות בפיתוח חוגי המועצה לכל הגילאים במטרה להגיע לכל ילדה וילד במועצה. מטרתנו שכל אחד יוכל למצוא פעילות אחת לפחות מעניינת ומעשירה עבורו. לצד זה אנו משקיעים גם במתקנים חדשים ואיכותיים, כמו מרכז האמנויות והמוסיקה, היכל הספורט רותם, ובקרוב יפתחו מרכז הגרוב-טק והסקייט פארק. אני מודה לצוות הנהדר שלנו במרכז הקהילתי "זה פה" שלא נח לרגע, קשוב לקהילה ופועל במרץ לפיתוח פעילות החוגים והפנאי. עדיין לא נרשמתם? רוצו להירשם! https://www.ze-po.org/

מתחם הגרוב-טק לקראת סיום בניה וחדרי האמנויות במרכז האמנויות והמוסיקה החדש

אוכלוסיית הזהב

גם ב"נווה אשכול" ובמועדוני מופ"ת הנהדרים שלנו חודשה פעילות החוגים, התרבות והפנאי לאזרחים הוותיקים. גם השנה מוצעת תוכנית עשירה ומרתקת במיוחד. באותה מידה בה אנו משקיעים בפעילות הילדים והנוער, כך אנו משקיעים גם בפעילות הפנאי למבוגרים – חוגים, הרצאות, מופעים, טיולים, שבתות תרבות ועוד. כדי להנגיש את הפעילויות ככל הניתן, רכשנו השנה בסיוע תרומה נדיבה רכב מעלון להסעת נכים וקשישים ואנו מפעילים את תוכנית "אופק עד הבית" במסגרתה ותיקים יכולים להשתתף בפעילויות דרך מכשיר הטלוויזיה בביתם.  

כל המחקרים מוכיחים עד כמה העיסוק בפנאי תורם לרווחתם של האזרחים הוותיקים, מפיג בדידות ומשפר משמעותית את איכות חייהם. אני שמח לשתף כאן את התוכנית הנהדרת שהכין צוות "נווה אשכול" לשנה הקרובה ומזמין אתכם לבחור, לבוא וליהנות ממגוון הפעילויות: https://hadarb.co.il/ftp_neveashkol21_22/mobile/index.html

מפגשי למידה

אחרי שביקרנו לאחרונה יחד עם חברי מליאת המועצה בבתי הספר היסודיים בקריית החינוך, השבוע ביקרנו יחד במוסדות החינוך ביישובי החלוציות שלנו – "נווה" ו"בני נצרים". נפגשנו עם מנהלי מוסדות החינוך ועם ההנהגה החינוכית, ב"נעם נצרים" בנים ובנות, "נווה" בנות, תלמוד תורה, ישיבה תיכונית, אולפנה לבנות וישיבת רגבים בנגב. היה מפגש מלמד ומעניין במהלכו נחשפנו לעשייה החינוכית המרשימה המשולבת באורחות החיים במוסדות החינוך. כמו תמיד, שמחתי לבקר ביישובי החלוציות שלנו, צעירי יישובינו במשולש הגבולות, ולראות את הצמיחה והעשייה מרוממת הרוח. הודיתי על האירוח ועל קבלת הפנים החמה, על השיח הפתוח ועל מפגש הלמידה. 

המדבר מתעורר

פסטיבל אינדינגב ה-14 במספר יוצא לדרך בסוף השבוע הקרוב במצפה גבולות. הפסטיבל שהחל מיוזמה מקומית של שלושה בני אשכול הפך לאחד מאירועי המוסיקה הבולטים והמשמעותיים בארץ. הפסטיבל הציב את אשכול על המפה בקרב שוחרי תרבות בכלל ומוסיקת האינדי בפרט ומביא מדי שנה תיירים רבים למועצה.

המועצה מחבקת את הפסטיבל מיומו הראשון ומספקת מעטפת תמיכה מול כלל הרשויות כדי לאפשר את קיומו. השנה היה מאתגר מתמיד עקב מגבלות הקורונה ואני מודה לכל הגורמים השותפים, למפיקי האירוע שלא ויתרו, ללבנת גינזבורג שלנו שמלווה אותם בכל צעד ולמשטרת מרחב נגב, תחנת אופקים שעשו לילות כימים כדי שהאירוע יתקיים. אני מאחל בילוי נעים לכל תושבינו הרבים שיפקדו את האירוע ולאורחינו הרבים מרחבי הארץ.   

המלצת צפייה

בשבוע שעבר כתבתי כאן על האירוע הנפלא שקיימנו במועצה לציון 80 שנה לפלמ"ח ו-75 שנים לעליית 11 הנקודות בנגב. קיבלנו לא מעט תגובות על האירוע המיוחד, חלקן מחברות וחברים שהצטערו על שלא יכלו להשתתף. אני שמח לצרף כאן קישור לסרטון התיעוד המלא של האירוע שהכין לנו בכישרון רב אייל בריברם. צפייה מהנה! https://www.youtube.com/watch?v=uT2CzL0xYG8

שבת שלום 

גדי

gadi@erc.org.il