איגרות קודמות

א בכסלו תשפ"ב, 5 בנובמבר 2021

שלום לכולם 

פתרון ראוי

אני שמח לעדכן כי הגענו להסכמות עם משרד התחבורה בנושא תנועת הרכבות בנגב המערבי. על פי ההסכם, הרכבות הישירות תימשכנה גם במשך תקופת החשמול, אחת בכל שעה. בנוסף, תוגדל תדירות הרכבת וכל שעה יצאו שתי רכבות במקום אחת. אחת כאמור ישירה והשנייה עם החלפה באשקלון. רכבות הלילה וסופי שבוע יחזרו עם סיום העבודות.

במילים אחרות, תנועת הרכבות לא תיפגע וגם עתידה להשתדרג. אני מודה לשרת התחבורה מירב מיכאלי שהיתה קשובה לטענותינו והוכיחה את מחויבותה לחיזוק האזור, לחברי ראשי הרשויות ולשותפים הנמרצים שלנו למאבק - אביחי שלי, טל סיגרון וירון סמימי. ישר כח!

את מכתבה של שרת התחבורה תוכלו לראות כאן https://www.facebook.com/100063745710370/posts/271559118312277/?d=n

בסביבה טובה

בהצלחה רבה להילה קטרי, שנכנסה השבוע לתפקיד מנהלת אגף איכות הסביבה של אשכול - תחום מאתגר וחשוב ביותר שנמצא במרכז סדר היום שלנו.

הילה בת מושב אוהד, בוגרת לימודי גיאוגרפיה ופיתוח סביבתי. בתחילת דרכה עסקה בחינוך ובשנים האחרונות ניהלה בהצלחה רבה את מחלקת הבריאות וההתנדבות במועצה. בין היתר ניהלה את ההתמודדות המועצתית עם הקורונה וסייעה לנו להישמר רשות ירוקה. בתחום ההתנדבות הגדילה משמעותית את מספר המתנדבים במועצה, שהוא בין הגבוהים בארץ כיום.

אתגרים רבים ניצבים בפנינו בתחום איכות הסביבה בשנים הקרובות. אני משוכנע שהילה היא אשת המקצוע המתאימה ביותר להוביל את האגף. בהזדמנות זו אני מודה לבשמת גלין היקרה, מנהלת האגף היוצאת, שמילאה את התפקיד במסירות ומקצועיות במשך עשר שנים ויוצאת לפרישה. בהצלחה.

 

מפגשים בישובים

אחרי הפוגה עקב הקורונה, מטה הנהלת המועצה חידש את המפגשים הישירים עם מטה ההנהלות הישוביות. השבוע הגענו למושב אוהד ונפגשנו עם יו"ר הועד רונן כהן וצוות ההובלה היישובי. קיבלנו סקירה על הפיתוח היישובי והתהליכים הרוחביים שנעשים לשיפור איכות חיי התושבים, בכל שכבות הגיל. שמחתי לגלות שהישוב לוקח אחריות מלאה בנושאי חינוך, קהילה, איכות סביבה, תשתיות ועוד, מעבר למה שהמועצה מספקת, מתוך תפיסת קהילתיות עמוקה. בנוסף, הועלו גם קשיים וצרכים ייחודיים שהמועצה תפעל לסייע ולקדם. 

אני מברך על המפגשים הללו שמאפשרים לנו ללמוד מקרוב את הצרכים בשטח, בכל ישוב ולחזק את הקשר בין צוות הנהלת המועצה לצוות ההנהלה היישובי. אנו נמשיך בעתיד במפגשים ובסיורים בישובים.

 

אירוע חריג

השבוע אירע אירוע חריג בתיכון "נופי הבשור" שלנו. שוטרים בלבוש אזרחי נכנסו לבית הספר ועיכבו לתשאול מספר תלמידים, בחשד לשימוש וסחר בסמים. בעקבות האירוע נפגשתי עם נציגי המשטרה, יחד עם מנהל התיכון, מנהל אגף החינוך וקב"ט המועצה כדי להבין לעומק את האירוע המדאיג. החקירה עדיין בעיצומה ולכן לא כל הפרטים נמסרו לנו בשלב זה. עודכנו שמדובר במעורבות של מספר תלמידים בודדים שעברו תשאול במשטרה ושוחררו לביתם. עם סיום החקירה יוצגו לנו ממצאיה.

מדובר באירוע חריג מאוד בבית ספרנו, שאנו רואים בחומרה. המועצה יחד עם בית הספר משתפים פעולה באופן מלא עם המשטרה במטרה לעקור מן השורש כל גילוי ולו הקטן ביותר של שימוש וסחר בסמים. במקביל בית הספר יצא בתוכנית חינוכית כדי לחדד את סכנת נגע הסמים בקרב בני נוער. ההתגייסות של כולם חשובה להצלחת הטיפול בתופעה, בית ספר, מועצה וההורים.

תרומה מרגשת

בנות הנוער הנהדרות שלנו יזמו השבוע מבצע מיוחד ומרגש של תרומת שיער לנשים שחולות  בסרטן. הבנות רתמו לנושא את הספרית אליז מלכה (אוהד) ואת מרכז הנוער שלנו ויצאו בקריאה נרחבת לכל נערות ונשות המועצה לבוא ליום התרמה. בסופו של יום ההיענות היתה נהדרת. עשרות נערות ונשים תרמו צמות, שתועברנה באמצעות עמותת "זיכרון מנחם" לחולות סרטן אשר זקוקות לכך.  אני גאה בנערות שלנו על היוזמה ומודה לכל המתנדבות ובעיקר לספרית שסיפרה את כולן בהתנדבות מלאה.

 

חודש האזרח הותיק

פתחנו בשמחה את אירועי חודש האזרח הותיק באשכול. אז מה היה לנו השבוע? הרצאות מרתקות, פאנל אקטואליה, סדנאות אמנות נהדרות, מופע מוסיקלי ועוד. מחכה לנו תוכנית עשירה וגדושה להמשך החודש. בשבוע הבא, מגיע אלינו למופע חנן יובל, שבת תרבות וסדנת אפייה. אני מזמין אתכם שוב לעקוב אחר התוכנית, לבוא ולהנות : https://www.ze-po.com/vatikim

באגרת הקודמת הזכרתי והודיתי לשותפים לארגון חודש האזרח הותיק, בהם האגף לשירותים חברתיים ומרכז קהילתי "זה פה". אלא שבטעות לא הוזכר שותף מרכזי ומוביל: "נווה אשכול" ואנשיו, שעושים עבודה נפלאה למען ותיקי המועצה, כל יום, כל השנה. אין ספק שהעבודה המשותפת מאפשרת לנו להרחיב את היצע הפעילויות, להגיע לקהלים נוספים, ולייצר יחד דברים נפלאים! בילוי נעים

מגזין אשכול טי וי  

המהדורה החודשית "מגזין אשכול טי וי" עלתה לאוויר בימים אלו. המגזין המרענן נותן לנו מדי חודש הצצה אל תוך הסיפורים המעניינים שקורים במועצה, העסקים החדשים, יוזמות חברתיות ופעילויות נוספות. אני מזמין אתכם לצפות ולהנות  https://youtu.be/nB_386JtVc0

 

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il