לוגו

העמותה לקידום תושבי חבל אשכול שמה לה למטרה לקדם תוכניות בתחומי החינוך, הרווחה, התרבות והספורט בכדי לאפשר שוויון הזדמנויות לישובי הפריפריה ועוטף עזה שבחבל אשכול.

תוכניות ופרויקטים אלה מאפשרות נגישות והזדמנות לתושבים לקבל שירותים מיטביים באזור יישובם ומסייעות בהתמודדות עם האיום הביטחוני המתמשך.

העמותה לקידום תושבי חבל אשכול נוסדה בשנת 2007 על ידי מספר תושבים לנוכח חוסר היציבות הביטחונית המתמשכת והמצוקות הנלוות לה ובמטרה להרחיב את השירותים הניתנים לתושבי המועצה.

העמותה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם כל אגפי המועצה האזורית אשכול המסייעים לה במיפוי סדרי העדיפויות ואיתור הצרכים בקרב אוכלוסיית האזור ואשר באמצעותם מתבצע המימוש של הפרויקטים השונים.

בין הפרויקטים המרכזיים בהם תומכת העמותה:

מרכז חוסן– מנוהל בשיתוף פעולה עם אגף הרווחה ומטרתו לסייע בבניית חוסן קהילתי, נפשי בקרב האוכלוסייה הנחשפת תדיר למצבי חירום. מרכז החוסן באשכול מפעיל תוכניות טיפוליות וסדנאות התומכות בכל שכבות האוכלוסייה ועוזרות להן להתמודד עם מצבי מתח וטראומה. יחד עם זאת  מלווה צוות המרכז את צוותי החירום היישוביים.

מעורבות חברתית, קרן חרו"ב (חברה, רווחה ובריאות)- העמותה פועלת בשיתוף עם האגף לשירותים חברתיים בסיוע לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים, קשיים כלכליים ועוד. סיוע זה מאפשר למשפחות וליחידים להתמודד עם מצוקות נקודתיות וכן תורם לגיבוש מערכות תמיכה רחבות ותוכניות התערבות לטווח ארוך.

פנימיית ביכורים– כפר הנוער למצוינות באומנויות הוקם באשכול בשנת 2014 כחלק מבית החינוך "נופי הבשור", במטרה לטפח מצוינות בתחום האומנויות בקרב נוער מאזורים שונים בארץ במגיע ללמוד בתנאי פנימייה.

לעמותה אישור סעיף 46 א' לפקודת מס הכנסה.

 

מנהלת העמותה:

קרי-לי טל

מייל: careylee@erc.org.il