שלום לכולם, 

מאמץ משותף

בדומה למגמה הארצית, מספר המאומתים לקורונה באשכול קפץ תוך שבוע בקצב שלא הכרנו עד כה. בעוד שבתחילת השבוע עמדנו על 25 מאומתים, אנו מסיימים את השבוע עם 148 מאומתים. לשמחתנו, מצבם של כל המאומתים טוב ואף אחד לא חולה קשה או נדרש לאישפוז.

ריבוי המאומתים והמבודדים מציב בפנינו אתגר לא פשוט במסגרות החינוך ובחוגים, בכל שכבות הגיל. מצד אחד אנו מנסים לשמור על שגרת חיים רצופה ושפויה ככל האפשר ומצד שני מדיניות הבידודים והבדיקות מאלצת אותנו במקרים רבים לעבור ללמידה מרחוק ולסגירת גנים. אנו מקיימים הערכות מצב יומיות עם מנהלי מוסדות החינוך ובוחנים את מכלול הנתונים באחריות רבה כל יום מחדש.

בריאות הקהילה לצד השמירה על השגרה חשובים לנו ביותר. כדי שנוכל להמשיך בשגרה החשובה וגם לצמצמם את התחלואה, נדרשת אחריות אישית של כל אחת ואחד מאיתנו - הקפדה יתרה על עטיית מסיכות בחללים סגורים, צמצום התקהלויות וריחוק חברתי, הקפדה על הנחיות הבידוד, להישאר בבית אם לא מרגישים טוב וחיסונים.

ערך הערבות ההדדית הייחודי לנו הוכיח את עצמו בכל המשברים איתם התמודדנו ושמר עלינו חזקים ובריאים. אני משוכנע שגם הפעם, במאמץ משותף ובאחריות אישית וקהילתית נצלח את הגל. הרבה בריאות לכולם והחלמה מהיר לחולים.

טובים לסביבה

כחלק מהמאמץ המתמשך לעודד ולהגדיל מיחזור, יצאנו לדרך עם מיזם חדש של איסוף פסולת אלקטרונית גדולה ממדרכות הבתים באופן קבוע, אחת לחודש. המיזם בשיתוף "תאגיד המיחזור מאי" החל בחודש שעבר וכבר התבצעו 2 ימי איסוף מוצלחים מאוד. אני שמח לעדכן על היענות גבוהה במיוחד של תושבי אשכול לשירות איסוף הפסולת. סמנכ"ל "תאגיד מאי" עדכן אותנו שהפעילות באשכול היא ענפה ואף "תקדימית בהיקפה" ומהווה מרחב ללמידה ושיפור המערך כדי להעמיק את השירות ברשויות אחרות בארץ.

תושבי אשכול מגלים שוב ושוב מודעות ואחריות סביבתית גבוהה ואנו נמשיך להרחיב, לעודד ולשפר את מערכי המיחזור והפרדת הפסולת בכל דרך אפשרית. האיסוף הבא של פסולת אלקטרונית ממדרכות הבתים יתבצע ב-7.2. יש להירשם ולהזין כתובת לאיסוף בקישור (למטה) או לשלוח מיקום. מי שמתקשה למלא את הטופס הדיגיטלי, צוות אגף איכות הסביבה יסייע לו בשמחה רבה: 9929115

קריאת לקבלן הפינוי ממדרכות הבתים ביום האיסוף הקרוב – מ.א.י – תאגיד למיחזור אלקטרוניקה לישראל – פסולת אלקטרונית (mai.org.il)

הטבות מס

חשוב לי לעדכן שתוקפה של הוראת השעה להטבות המס החשובות לתושבי עוטף עזה פגה ב-1.1.22. אבל אין מה לדאוג, כי ביום שני הקרוב תבוא לאישור הכנסת הארכתה בארבע שנים נוספות, עד לשנת 2025. מה שיבטל את הצורך לאשר אותן כל שנה מחדש. אנו בקשר ישיר עם שר האוצר אביגדור ליברמן שמודע לעניין והבטיח שהנושא יקודם בהליך מזורז וההטבה תחול רטרואקטיבית מה-1.1.22. אין לנו ספק שכך יהיה. זו הזדמנות להודות שוב לאביגדור על העשייה הרבה למען יישובי עוטף עזה.

נשבר הלב

התבשרתי בצער וכאב עמוק על פטירתו של איתן חובה, הילד האהוב בן ה-13 ממושב דקל שנלחם עד הרגע האחרון בסרטן האלים שתקף אותו. איתן נפטר בביתו אחרי מאבק קשה, מוקף בבני משפחתו האוהבת שנלחמו איתו לאורך כל הדרך. איתן נכנס ללב של כולנו וקהילה שלמה התגייסה לתמוך בו ובמשפחתו וגם תרמה ברוחב לב למימון טיפול ניסוני בשאיפה שיציל את חייו. מצבו הרפואי של איתן לא אפשר את קבלת הטיפול והסרטן הכריע אותו לבסוף. אני מחבק את משפחתו של איתן, הוריו- גפן ורפי, ואחיו: סמדר, שני ונועם. צוותי המועצה מלווים את המשפחה ואנו נמשיך להיות בשבילם בכל שידרש. יהי זכרו ברוך.

שפעת העופות

אנו עוקבים בדריכות אחרי התפרצות שפעת העופות בקרב עופות בר ומשק במספר מוקדים בארץ. על המשקים בארץ שבהם נמצא הנגיף הוטלו סגרים והעופות בהם הומתו. מדובר בנגיף אלים שיכול לגרום לתמותה נרחבת של עופות ויכול גם להדביק בני אדם שבאים במגע עם בעלי חיים נגועים.

המועצה נמצאת בקשר עם משרד החקלאות בעניין. חשוב מאוד שכל מי שמגדל עופות בחצר ביתו ינקט במשנה זהירות: לסגור את עופות החצר בכלובים כך שלא יבואו במגע עם עופות בר, לא להיכנס לכלובים עם נעליים בהן הולכים מחוץ לכלוב. כמו כן, יש להימנע לחלוטין ממגע עם עופות בר. אם נתקלתם בעופות בר או חצר הנראים חולים או שזיהיתם תמותה, אנא דווחו במיידית למוקד המועצה 08-9966333. עדכון נוסף ומפורט בנושא נמצא כאן 

אשכול טי וי

מהדורת ינואר של המגזין "אשכול טי וי" החדשני והמרענן שלנו עלה לאוויר. אני מזמין אתכם לפנות 10 דקות מזמנכם כדי לצפות, להתעדכן וליהנות מכל מה שחדש ומעניין אצלנו במועצה: חקלאות הדור הבא -  מגמת החקלאות הייחודית ב״נופי הבשור״, הצצה למערך חוגי הילדים והנוער במועצה ששובר השנה שיאים, ריאיון מיוחד עם מח"ט דרומית אל"מ טל אשור על המכשול החדש בגבול והצצה לאלבום חדש ומרגש ליוצרת סער ליבן מתלמי יוסף. צפיה מהנה: https://www.youtube.com/watch?v=5K5QPb44GjY&ab_channel=eshkolrc

 

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il