ח בכסלו תשפ"ב, 12 בנובמבר 2021

 

שלום לכולם 

הטבה חשובה

שמח לעדכן שתוקפה של הוראת השעה להטבת המס הקיימת ליישובי עוטף תוארך בארבע שנים נוספות. הטבת המס הכרחית לחיזוק ההתיישבות באזורנו והארכתה בארבע שנים נוספות מייתרת את התהליכים הבירוקרטיים והמאבקים המסורבלים להאריכה מדי שנה. אני מחזק את חברתנו ח״כ נירה שפק ואת שר האוצר אביגדור ליברמן על העשייה המבורכת למען יישובי עוטף עזה. בתקווה אמיתית שנדע ימים שקטים והמשך תנופת פיתוח.

בהזדמנות זו אני מזכיר שמשרד ראש הממשלה, בשיתוף הרשויות המקומיות בעוטף, יקיימו בסוף החודש מפגש שיתוף ציבור עם תושבי העוטף. כל תושב מוזמן להשתתף בקבוצת דיון בנושא: מה כדאי לעשות כדי להמשיך ולחזק את איכות החיים, הרווחה והרצון להשתקעות בקרב התושבים באזור? המפגש יתקיים בזום, בשעות 17:00-19:00 בשבועיים האחרונים לחודש נובמבר. לפרטים נוספים, כולל תאריכים והרשמה, בקישור: https://shituf.inql.co.il/index.php/gaza-strip/

צמיחה מבורכת

המועצה נמצאת בתנופת פיתוח אדירה ובימים אלה יצאו לדרך שורה של מכרזים לביצוע עבודות בנייה ופיתוח ביישובי המועצה. בקרוב, נתחיל בנייה של מתקני שחב״ק (שחק בקהילה) בישע ושלומית ובנית יחידות דיור ברעים (54), בנווה (24) במגן (16) ובנירים (12). בנוסף הסתיימו עבודות פיתוח במבטחים ואנו עומדים לקראת פיתוח בדקל. באבשלום ובצוחר ג' הסתיים שיווק המגרשים בהצלחה מרובה.

מרגש לראות את יישובינו הולכים ומתפתחים ואת ביתנו הומים בתינוקות. אני מחזק את ההנהגות הישוביות שמובילות את הישובים לצמיחה, יד ביד עם צוותי המועצה באגף ההנדסה, האגף האסטרטגי ושאר המחלקות, יחד למימוש החזון. 

 

הסלון החברתי של אשכול

אחד הנכסים הכי עוצמתיים של אשכול הוא ההון האנושי שלנו. האנשים שחיים כאן ומרכיבים יחד את קהילתנו. התרגשתי להיפגש השבוע עם קבוצת נשים מיוחדות במינן, תושבות המועצה, שהתאגדו יחד כדי לחולל שינוי חברתי ולעשות טוב לקהילה בה הן חיות. כל אחת הגיעה מהמקום שכואב לה ושאותו היתה רוצה לקדם כדי להפוך את אשכול למקום אפילו טוב יותר.

הן בחרו לצאת מהבית האישי שלהן במטרה לייצר את "הסלון של אשכול", שיהיה מרחב לעשיה חברתית מחוללת שינוי: חיבור בין הקהילות במועצה, מרחב לקבוצות שקופות, נושא החרמות והשיימינג ברשתות, ופיתוח מוקד חברתי לתושבים.

קבוצת הנשים נענתה לקול הקורא ליזמות חברתית שפרסמנו לפני מספר חודשים. כל הרעיונות הם שלהן ואנחנו מתחייבים ללכת יחד איתן בפיתוח מענים לצרכים והפערים שהן מעלות!

 

נובמבר הירוק

אשכול לוקחת חלק ביוזמה של מרכז המועצות האזוריות ומציינת את חודש "נובמבר הירוק". זאת כתגובה לאירועי הקניות ההמוניים בחודש זה. ביום שלישי (16.11.21) נקיים במועצה פעילויות בסימן צמצום צריכה. הפעילויות תחלנה בבוקר בבתי הספר ותימשכנה אחר הצהריים במתחם הבשור לכל הקהילה, כולל מכירת יד שניה, יצירה מחומרים ממוחזרים, הצגות רחוב ועוד.

אנו רואים חשיבות רבה בהטמעת ערכי קיימות וסולידריות חברתית בקהילה, כבר מגיל צעיר. לכן היה לנו חשוב לשלב את התכנים גם בבתי הספר וגם אחר הצהריים, כפעילויות משלימות זו לזו. אני מודה מאוד למנהלות בתי הספר שלנו שנענו ליוזמה ולשיתוף הפעולה הנהדר.

מוזמנים להגיע עם הילדים והנכדים. אם יש לכם פריטים למסירה זו הזדמנות להעביר אותם הלאה, לשימוש חוזר וגם לתרום לקהילה. כל ההכנסות מהמכירה הן תרומה לקהילה. ניתן להניח את הפריטים מחוץ למועדון הנוער בבשור (ליד חנות הדנדש) עד יום שלישי. בילוי נעים!

 

ותיקים ללא הפסקה

לרגל חודש האזרח הותיק, יחידת היזמות והעסקים של המועצה יצאה בפרויקט נהדר שמאיר זרקור לעסקים של הוותיקים שלנו באשכול. במהלך החודש נעלה כל שבוע פרק בסדרה "ותיקים ללא הפסקה" בו נקבל הצצה לעסקים ויזמויות של האזרחים הוותיקים שלנו. אני שמח לשתף כאן את הפרק הראשון בסדרה עם האמן ויקטור וולף היקר, בן ה-74 מנירים. אני מזמין אתכם  לפנות 4 דקות כדי לצפות באנשים שעבורם הגיל הוא לא תירוץ:  https://www.youtube.com/watch?v=lWwa2GO8eTM

 

שבת תרבות

גם בסוף השבוע הקרוב מחכה לנו שבת תרבות נהדרת במרכז האמנויות החדש. הפעם נארח את דליה מזור ואת קובי ועדה אושרת-תומר. הכניסה חופשית. בילוי נעים!

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il