ט"ז בחשון תשפ"ב, 22 באוקטובר 2021

שלום לכולם 

התחדשנו!

בסיוע משרד התחבורה, הקמנו עמודי תאורה סולאריים בכביש שבין שדה ניצן לצומת צוחר הנפרס לאורך כ-800 מטרים. פתרון חשוב, ירוק, סביבתי וחסכוני שנרחיב לישובים נוספים במועצה. תודה לצוות אגף ההנדסה שעמל על הפרויקט. סעו בזהירות!

 

קליטה חדשה באשכול 

המועצה ממשיכה לגדול ולהתרחב ועוד ועוד משפחות חדשות נקלטות ביישובינו. בשנה האחרונה הצטרפו לאשכול 140 משפחות חדשות ובשלוש השנים האחרונות הצטרפו סה"כ 410 משפחות.

את תנופת הקליטה בשנה האחרונה מובילים שלושת הישובים הקהילתיים: צוחר, אבשלום ושלומית. בצוחר הצלחנו לשווק את מרבית המגרשים בשכונה החדשה (צוחר ג') שניתן היה לשווקם וראשוני המתיישבים מקבלים את בתיהם בימים אלו. באבשלום המגרשים כמעט אזלו. התב"ע במיצוי מלא ואנו שוקדים על תב"ע חדשה ליישוב. בשלומית, צעיר יישובינו, התקיים בחול המועד אירוע קליטה מיוחד וחגיגי, שנתן את פירותיו: כ- 50 משפחות ממתינות לתהליך קליטה! אני מברך את הישובים על העשיה המבורכת ומודה לצוות האגף האסטרטגי שלנו, דקלה קצוני-אזרד ודרור אפרתי שנותנים לישובים מעטפת ליווי מקצועית ותומכת.

אוצר בקופסא

רגע לפני סיום חגיגות שנת ה-70 לאשכול, אנו מחלקים בימים אלה לכל משפחה במועצה מתנה מיוחדת במינה - משחק הרביעיות המשפחתי והאהוב, שכל כולו אשכול שלנו: הצמחים, האתרים, החקלאות, נקודות הציון ההיסטוריות ועוד ממאפיינה הייחודיים של המועצה האהובה שלנו. את המשחק פיתח באהבה גדולה צוות המועצה ומרכז קהילתי "זה פה" והוא מחולק בימים אלה בכל ישוב על ידי בני הנוער שלנו. יש לנו הרבה במה להתגאות, על מה שיצרנו והשגנו כאן יחד בעשורים האחרונים. המשחק הוא הזדמנות נהדרת, להנות מזמן איכות עם המשפחה, לחיבור בינדורי ולחשיפת הדור הצעיר שלנו לאוצרות של אשכול. אני מאחל לכם בילוי משפחתי מהנה ונעים בימי הסתיו שכבר כאן.

 

חגיגה באשכול

עוד פסטיבל אינדינגב מוצלח הסתיים לו.  ה-14 במספר. יותר מ-10,000 מבקרים הגיעו לאזורנו ופקדו את הפסטיבל במהלך סוף השבוע. גם אני ביקרתי במקום ונפגשתי עם המארגנים. חיזקתי אותם על הנחישות לקיים את האירוע, למרות כל האתגרים. המועצה תמכה בפסטיבל לאורך כל הדרך מול הרשויות כדי שיתקיים והיה מרגש לראות אותו יוצא לפועל. אינדינגב הוא חגיגה אמיתית לשוחרי התרבות והמוסיקה העצמאית וחגיגה גם לכל התיירנים ובעלי הצימרים באשכול שנהנו מתפוסה מלאה, עד אפס מקום! השפיות חזרה לאשכול, ובגדול!

 

מרימים מסך

אחרי הפסקה של שנתיים כמעט עקב מגבלות הקורונה, הרמנו מחדש את המסך באולם אשכול. עונת המנויים החדשה (21-22) של תיאטרון הנגב יצאה לדרך עם תוכנית הצגות עשירה ומרתקת. עונת המנויים נפתחה עם ההצגה "גורלו של מר כהן" הצגת בכורה קומית ומרגשת בבימויו של איסי ממנוב ובהפקה מקומית, בכיכובם של אורי גבריאל, רוני ששון וגם כוכב מקומי משלנו – מיגל אורבך (ניר יצחק). מספרת את סיפורו של מר כהן – "האזרח הקטן שנדפק בגדול" וזכתה לתשואות רבות מהקהל. אני מזמין אתכם להעניק לעצמכם מתנה לנשמה ולבוא להנות מתיאטרון איכותי ליד הבית. תוכנית ההצגות השנתית בקישור: https://eshkol.info/articles/item/398/

 

תמונת מצב קורונה

בדומה למגמה הארצית, מספר המאומתים לקורונה במועצה ממשיך לרדת ועומד נכון להיום על 36 מאומתים. את פילוח המאומתים לפי ישובים תוכלו לראות בקישור המצורף: https://eshkol.info/articles/item/397/

בבתי הספר היסודיים ובגני הילדים התחלנו בהפעלת מתווה 'הכיתה הירוקה', שגובש על ידי משרדי החינוך והבריאות, במטרה לצמצם למינימום הוצאת כיתות שלמות לבידוד כתוצאה מחשיפה לתלמיד חולה. מידע מפורט יצא להורים ישירות על ידי בתי הספר והגנים. המתווה טוב והוא יאפשר לנו לשמור על חיי שגרה ככל הניתן לצד הקורונה.

 

שבת תרבות

מוזמנים למפגש תרבות, מחשבה ורוח עם גיךה אלמגור הנהדר ואורי בנאי, ביום שבת בשעה 17:00 במרכז האמנויות החדש במועצה. שימו לב, המפגש יתקיים חד פעמית בשעה 17:00 אחר הצהריים. בילוי נעים! 

 

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il