יב בשבט תשפ"ב, 14 בינואר 2022

שלום לכולם 

גל סוער

גל תחלואת הקורונה המדבק שפוקד את הארץ לא פוסח על אשכול. מספר המאומתים במועצה עולה מדי יום ועומד נכון להיום על כ-480 מאומתים. ההערכה היא שהשיא עוד לפנינו ורק בעוד כשבועיים התחלואה תתחיל להתייצב ולרדת. לשמחתנו, אין במועצה חולים קשה ונכון לרגע זה אף תושב לא נדרש לאשפוז. אני מתפלל שכך ימשך.

אני תומך במדיניות שנוקטת המדינה בשלב זה להכיל את התחלואה ולשמר שגרה כל עוד היא ברובה קלה ושמספר החולים קשה נמוך ומתון. עם זאת, ישנם בינינו תושבים שנמצאים בקבוצת סיכון שהמחלה יכולה לפגוע בהם קשה יותר. במיוחד למענם, על כולנו להקפיד במיוחד ולשאת באחריות אישית – להקפיד על עטיית מסיכות, להישאר בבית אם לא מרגישים טוב ולנקוט במשנה זהירות במקרה של מאומת בקרב בני הבית. רק כך נוכל לשמר את השגרה מצד אחד ולהגן על הקהילה.

הרחבת מערך הבדיקות במועצה

מתווה הבדיקות והבידודים יצר עומסים קשים ובלתי סבירים במתחמי הבדיקות ברחבי הארץ. בעקבות פניות תושבים על העומסים, פעלנו להרחבת מערך הבדיקות במועצה. במד"א צוחר הרחיבו השבוע לבקשתנו את שעות הפעילות והחל משבוע הבא הן תורחבנה גם לבוקר. קידמנו גיוס מתנדבים שיתגברו את מערך הדוגמים ואנו פועלים להצבת מוקדי דיגום נוספים במועצה. בנוסף, הבאנו מתחמי בדיקות Pcr של פיקוד העורף שנפתחו לבקשתנו לכל הקהילה, ללא הגבלת גיל. כל אלה תרמו משמעותית להקלה על התורים. זו הזדמנות להודות לאנשי מד"א ופיקוד העורף על שיתוף הפעולה איתנו, למתנדבים היקרים- חניכי מכינת עצם בנווה שהתגייסו לדגימות ולאנשי המועצה שפעלו רבות מול כל הגופים.

בשבוע הבא יפתחו שוב במועצה מתחמי בדיקות Pcr של פיקוד העורף- בימים שלישי ושישי. כפי שציינתי, מערך בדיקות האנטיגן של מד"א יורחב עוד. פרטים מלאים יפורסמו בהודעת מועצה.  

בתמונה העליונה: מתחם בדיקות פיקוד העורף באולם סביון. למטה: חניכי מכינת עצם המתנדבים במד"א צוחר 

ספורט לאלפים ולאלופים

פעילות החוגים והספורט במועצה הולכת ומתרחבת תחת ידיה המקצועיות של חגית טנה- מנהלת חוגים, ספורט ופנאי במרכז קהילתי "זה פה". לשמחתי יותר ילדים ובני נוער משתתפים בחוגי הספורט השונים במועצה. אנו גם מתמקצעים בספורט ההישגי ומשקיעים בתשתיות מבניות ואנושיות. בכל הענפים, לרבות בהישגיים- ג'ודו, כדורסל, כדורעף וכדורגל, זכינו במאמנים, מדריכים ומורים איכותיים, מקצועיים ומסורים. בזכות כך אנו עדים להישגים מרשימים מאוד בליגות ובתחרויות ארציות, בספורט יחידני וקבוצתי.

מתוך האג'נדה הזו מתחזק הצורך של הספורטאיות והספורטאים הצעירים שלנו למעטפת ליווי וחיזוק מנטלי. בחודש האחרון יצאנו לדרך עם שתי תוכניות שמשלימות אחת את השנייה. האחת: "תוכנית מצויינות אישית" לספורטאים בענפים התחרותיים בהובלתו של אילן בכר שמתמקדת בליווי מנטלי מקצועי למיקסום היכולות האישיות כספורטאי תחרותי. השניה: "תוכנית חוסן קבוצתי" המתמקדת בליווי פסיכולוגי מנטלי קבוצתי, לכל ענפי הספורט והמחול, בשיתוף חברת "לעוף - פסיכולוגיית ספורט מתקדמת" ומרכז החוסן שלנו.

אני שמח, גאה ונרגש על הדרך ועל ההישגים ויחד נמשיך להוביל ולסלול את אשכול למצויינות ולהצלחת הילדים והנוער.

 

פגישה עם המשטרה

נפגשנו אתמול במועצה עם קציני משטרת אופקים לסיכום אירוע הסמים שארע בחודש נובמבר ב"נופי הבשור". כזכור, עקב חשד לשימוש וסחר בסמים בתיכון, חוקרי המשטרה נכנסו לתוך בית הספר ומספר נערים נלקחו לתחקור. בפגישה עם המשטרה השתתפו כל גורמי המקצוע הרלוונטיים במועצה ובתיכון והיה שיח פתוח וחשוב. עודכנו על ידי החוקרים שהם פעלו באופן מיידי על בסיס מידע מודיעיני ושבכך האירוע נקטע בזמן. עוד הובהר לנו שלמשטרה יש שיקולים מודיעיניים למיצוי הליכים וקטיעת אירועים ובמקרה כזה לבית הספר או למועצה אין יכולת השפעה בהקשר של כניסה לבית הספר. מרבית הנערים שוחררו ללא הליך ולחלקם יפתחו תיקים זמניים בשל היותם קטינים.

מפקד תחנת אופקים סנ"צ ניב אוחנה שהוביל את הטיפול באירוע, הינו תושב המועצה (עין הבשור) ובעצמו אבא מסור ומעורב לילדים המתחנכים בבית ספרנו. ניב התנדב לקיים שיחה עם כל הורי התיכון. כשהקורונה תאפשר, אנו נקדם מפגש חשוב זה יחד עם גורמי המקצוע.

חשוב לי לציין שעל רקע התגברות התנהגויות סיכוניות בקרב בני נוער בארץ וגם באשכול אנו מקדמים פעילות חינוכית טיפולית עמוקה ורוחבית בשיתוף כל גורמי המקצוע, בהובלת צוות להב"ה וביטחון קהילתי. ביום ראשון הקרוב מתוכננת במועצה פגישה בנושא יחד עם ועדת החינוך המועצתית, הנהגת ההורים וצוותי בית הספר. אני מברך על הנחישות של כל השותפים לפעול יחד למען הבטחת מרחב בטוח לנוער שלנו

 

תתחדשו!

לילדים הכי מיוחדים שלנו- ילדי גן ״אנפה״ בעין הבשור, הגן האזורי השני במועצה לילדים עם צרכים מיוחדים, אני מאחל הרבה הנאה מהחצר החדשה והמקסימה.

אחרי שביקרתי בגן לפני מספר חודשים ושמעתי מהגננת על הצרכים הפיזיים בגן ובעיקר הצורך לשדרוג החצר, הבטחתי שנבצע מיד. תודה לאנשי אגף החינוך שמלווים את הגן יום יום ולאנשי אגף הרכש והגינון במועצה שהתגייסו מיד למשימה למען הילדים המיוחדים של אשכול.

 

שבת שלום והרבה בריאות

גדי

gadi@erc.org.il