‏יום חמישי 18 יוני 2020 / ‏כ"ו סיון תש"ף

שלום לכולם,

משנים את המציאות התעסוקתית

התמונה שלפניכם היא לא עוד תמונה של שיפוצים. זו תמונה היסטורית. התחלנו השבוע בבניית חלל עבודה חדשני ומטופח במתחם 'הבשור' במסגרת שיתוף פעולה עם מיזם התעסוקה פורץ הדרך 'נגב 19' – מיזם שמחבר בין לקוחות מכל הארץ לעובדים מקומיים באמצעות מתן שירותים מקצועיים מרחוק. המרחק הגיאוגרפי לא יהווה מכשול עוד בתחום התעסוקה לתושבים רבים במועצה. באמצעות טכנולוגיות דיגיטליות שמאפשרות עבודה מרחוק נייצר מקומות תעסוקה איכותיים בתוך המועצה, בחלל עבודה פיזי, משותף ומטופח. עוד לפני פרוץ הקורונה תמכתי וקידמתי את המיזם באשכול וראיתי בו מחולל שינוי פוטנציאלי במציאות התעסוקתית באזורנו. 

תמונה שמכילה בניין, מלוכלך, ישן, חלוןהתיאור נוצר באופן אוטומטי

קהילה גאה

במסגרת ציון חודש הגאווה, תלינו אתמול ברחבי המועצה שלטי חוצות עם מסר חשוב: אנחנו גאים! גאים להיות בית פתוח ואוהב לכולן/ם. גאים להיות קהילה שמקדמת את ערכי השוויון והסובלנות וגאים להיות קהילה מאפשרת, סובלנית ובטוחה. לא רק בימי שיא, אלא בשגרת היום יום שלנו, במסגרות החינוך, בישובים ובמסגרות אחר הצהריים. כשאני חושב על הנוער הלהט"ב באשכול, שבדרכו לבית הספר חולף על פני השלטים הגאים עם המסר הסובלני והמאפשר, אני מתמלא בגאווה ובהתרגשות על הדרך והערכים של אשכול. במועצה פועלת לאורך השנה תוכנית ׳שווים׳ ליצירת מרחבי פעילות בטוחים עבור נוער גאה. לפרטים, והשתלבות בפעילויות יש ליצור קשר עם סתיו סימנה 054-6738021

תמונה שמכילה צילום, שלט, שונה, צבעוניהתיאור נוצר באופן אוטומטי

תם ולא נשלם

בשעה טובה נפתח לתנועה קטע הכביש המורחב בין כרם שלום לניר יצחק לאורך 8 ק"מ. זהו שדרוג בטיחותי ומשמעותי לנוסעים בדרום המועצה אך דרך ארוכה עוד לפנינו להשלמת הרחבת כל המקטע, עד צומת סעד. אנו בקשר עם גורמי הממשלה ובימים הקרובים צפויה להגיע אלינו לביקור שרת התחבורה הנכנסת, מירי רגב. אמשיך ואעדכן בנושא באופן שוטף. בינתיים, תתחדשו וסעו בזהירות.    

תמונה שמכילה חוץ, דשא, חוף, מסלולהתיאור נוצר באופן אוטומטי

חדר אוכל בקרית החינוך

תוכנית נהדרת של הקמת חדר אוכל לילדי אשכול בקריית החינוך הפכה לאי נחת וכעס כלפי המועצה שמקורם, בעיקר, בתקשורת חסרה. אנו בהחלט שואלים את עצמנו מדוע ולוקחים אחריות על כך שהדברים לא הוצגו על ידנו בצורה מסודרת. אז הנה העובדות:

הקמת חדר האוכל היא חלק מהתוכנית הכוללת של קריית החינוך לשמש מרחב לפעילות רצופה לילדי אשכול, מהבוקר ועד אחר הצהריים. הילדים שנשארים לחוגים ובמסגרות הצהריים יזכו לארוחה חמה ומזינה, במסגרת עוטפת ונעימה. המיקום נקבע לאחר בחינה יסודית של מהנדס המועצה ונלקחו בחשבון שיקולים של נגישות וקירבה לכל ילדי הקרייה, בטיחות ושימושי קרקע. חדר האוכל מתוכנן לקום על שטח חול ריק בין 'שחר אשכול' ו'שדות אשכול'. אנו מודעים ששטחי בתי הספר צומצמו וזהו המחיר שאנו משלמים על ההחלטה לשמור על סביבה כפרית ובניה חד קומתית. ובכל זאת אני סבור שזו היתה ההחלטה הנכונה ושקריית החינוך שלנו מהווה מרחב מיוחד במינו לילדינו, נעים, מטופח כפרי וחדשני כאחד, שאין רבים כמותה בארץ. התוכנית נמצאת בשלב תכנון ראשוני וצפויה לצאת לפועל בעוד כ- 3 שנים. בעקבות כך שהמידע הועבר בצורה לא מסודרת, אני אפגש עם ועד ההורים של בית הספר, אציג ואבהיר את הדברים.

בואו נפגש

לפני פרוץ הקורונה התחלנו בתהליך בשיתוף עם 'מעברים-אשכול' של בניית קהילת עסקים מקומית וחזקה שתהווה מרחב לשיתופי פעולה, מקצועיות ולמידת עמיתים. קיימנו מפגש התנעה ראשון ואז פרץ משבר הקורונה. משבר שהשפיע על כולנו, אך בעיקר על בעלי העסקים שעדיין מתמודדים עם ההשלכות. משבר שגם לימד אותנו על הצרכים המיוחדים של בעלי העסקים באשכול, על הצורך בליווי, תמיכה ופתרונות יצירתיים. ביום שלישי הקרוב (23.6) אנו נקיים את המפגש השני ואני אגיע כדי לפגוש את בעלי העסקים שלנו, לשמוע אותם ישירות ולחשוב יחד על המקום בו המועצה יכולה לתמוך ולחזק את העסקים, מנוע הצמיחה של המועצה. המפגש פתוח לכל בעלי העסקים במועצה מכל התחומים. אשמח מאוד להיפגש. הירשמו בקישור:     

https://bit.ly/2MoQ15Y

 

סוף שבוע נעים

גדי ירקוני

gadi@erc.org.il