23/6/22

משולחן הסגן

* איכות הסביבה - מפגעי הזבובים ממשיכים לשבש את איכות החיים לתושבות ותושבים רבים (ואני בתוכם).
אנו לוקחים אחריות ומפיקים את הלקחים הנדרשים. השבוע אישרנו בהנהלת המליאה את מדיניות האכיפה של המועצה, שתתן כלים חדשים בידי עובדי הפיקוח. הגברנו את הניטור ותגברנו את מערך הפיקוח, במקביל לשיח עם החקלאים בענפים השונים בנוגע להקפדה על הנהלים.
למרות שמדובר באתגר עצום במועצה חקלאית כה גדולה, ברור לי שזהו לא תירוץ ועובדה זו לא משנה את התמונה העגומה של התקופה האחרונה - "על כל מפגע לא מטופל, אנו משלמים שבועיים-שלושה קדימה". ביישובים שנפגעים מהמצב אנו מתגברים במלכודות וריסוסים. 
כלקח מיידי - ביקשתי להיות מיודע באופן אישי על כל אירוע חריג ועל כל העדר טיפול במפגע עסקי/חקלאי, כדי לוודא שהמפגעים מטופלים במקום. 

* תב"ע חדשה למתחם הבשור - כחלק מתפיסת פיתוח כלכלי-אזורי בתחומי תיירות, מסחר, עסקים, תרבות ופנאי, הוכנה תכנית רעיונית לפיתוח המתחם. בימים אלה, לאחר שקיבלנו אור ירוק ממליאת המועצה, נשלים את אישור התקציב הייעודי ונצא לדרך. 
מצורף קישור לתכנית - https://eshkol.info/uploads/n/1655898409.3169.pdf

* לקחתי חלק בסמינר הנהגה שנתי של איגוד ערים "אשכול נגב מערבי", יחד עם ההנהגות וההנהלות הבכירות של הרשויות השכנות. האשכול מייצג 11 רשויות ומאגד תחתיו 270,000 תושבים. הנושא המרכזי היה תחבורה ציבורית מתקדמת ומותאמת למרחב הכפרי המשותף, ושיתופי פעולה נוספים בהם לגודל האזורי יש יתרון על פני כל רשות בנפרד. 

* בימים אלו אני מציין 18 חודשים בתפקיד,  כמחצית תקופה לערך!
אני מקפיד על "נאה דורש נאה מקיים" ומשתדל לשמר את דפוסי הניהול שהבאתי איתי מהמגזר העסקי - ניהול זמן וניהול מקצועי מבוסס על תוכניות עבודה, בהמשך למודל שקיפות לציבור.
מוזמנים להיכנס לקישור המצורף או באתר המועצה תחת " לשונית סגן ראש המועצה ולראות סטטוס חצי שנתי של תכנית העבודה לשנת 2022 (תכנון מול ביצוע):
https://eshkol.info/uploads/n/1655985957.7560.pdf

* אלה ימי סוף השנה, גדושים באירועים לרוב.
כיף גדול לברך וליהנות מהנוער ברוך הכישרונות שלנו -
בהצגה "ילדי סלבינו" של תיאטרון הנוער הקהילתי "השפם",   תחרות סרטי הגמר של מגמת הקולנוע, נופי הבשור  ובמופע הסיום של האולפן למחול. זה פה 
על זה נאמר "כיף גדול לגדול באשכול". הכל באשכול 

חופשה נעימה,

דודי

16/6/22

משולחן הסגן

* בריאות- במסגרת המאמצים לשדרוג מערך הרפואי בכלל, ומוקד רפואה דחופה במועצה בפרט, נפגשנו עם הבעלים והמייסד של בריאותא – איתי חדד. לאיתי ניסיון רב בנושא, ובאזור הדרום בפרט. הוחלט על הקמת צוות משותף שיכלול נציגי מועצה, נווה אשכול ובריאותא על מנת לבחון את ההיתכנות במועצה (לדוגמא חדר רנטגן/ קבלת תוצאות של בדיקות דם במקום ועוד). 
   
* סיור עם  משרד החקלאות ופיתוח הכפר- ערכנו סיור בשטח לגורמי התכנון, האסטרטגיה וההדרכה של משרד החקלאות בנושא טיפול בתוצרי לוואי חקלאיים, או כפי שאנו מכנים- פסולת חקלאית!
עד להיום בעיקר "תקפנו" את הנושא מהצד של הגנת הסביבה, ולשמחתי משתרשת התובנה שתחום זה הוא חלק בלתי נפרד מתחום הגידול ההנחיות למגדלים.
משרד החקלאות מבין שהוא חלק מרכזי במציאת הפתרונות השונים כדוגמת מחקר מתקם שנערך בימים אלה במו"פ דרום של הצנעת תוצרי לווי בקרקע בשיטות טיפול שונות שירחיב את סל הפתרונות בתוך השטחים ולא יצריך טיפול חיצוני- קיצוץ, שינוע וכו'. מופ דרום 
 

* בריכת צוחר- ב2019 לאחר שיפוץ והצטיידות, נחתם הסכם להפעלת הבריכה לשלוש שנים של הפעלה ע"י זכיין חיצוני וההסכם הסתיים בסוף חודש מאי האחרון. 
המועצה יצאה למכרז חדש בחודש מרץ שאף כלל סבסוד כספי משמעותי להפעלת הבריכה.
הגיעו מספר מפעילים לסיור המציעים, אך לצערנו אף אחד לא הגיש הצעה למכרז. הסיבה כנראה קשורה למצב הבריכה מבחינת תחזוקה וציוד. 
במקביל, פנינו ליישובים להשתתפות בעלות ההפעלה על מנת שהבריכה תשמש את תושבי האזור ולא יזדקקו למכירת כרטיסים חיצוניים אך לצערי אף אחד מהיישובים לא הגיב לפניה.
מכיוון שלא הוגשו הצעות למכרז החלטנו לשכור איש מקצוע חיצוני שיבצע הערכה ויכין דו"ח מקצועי על מצבה של הבריכה. 
הדוח יוגש לנו בתחילת שבוע הבא על מנת שנוכל לקבל החלטות בסמכות מליאת המועצה האם יש היתכנות להפעלה בקיץ הזה. הכל באשכול 

* מפגעי זבובים - 
בשבוע האחרון תושבי דרום המועצה סבלו "ממכת" זבובים לא פשוטה, הבוקר אותר המפגע עי תברואן המועצה וצוות האגף והטיפול עבר לידי גורמי הממונים  במשרד הגנת הסביבה 

• שעה של חינוך והשראה- שמחתי להרצות בפני חניכי וצוות מכינת הנגב במסגרת סמינר עוטף עזה.
זו תעודת הביטוח שלנו כעם- צעירים לפני צבא לוקחים לעצמם שנה של רכישת כלים וערכים לחיזוק וביסוס המנהיגות לדורות הבאים.  
         
• ערב הוקרה למדריכים הצעירים שלנו- שמחתי לברך בערב שכלל עשרות מדריכים מתנועות הנוער השונות במועצה, ברחבת מרכז הנוער. 
המדריכים מהווים דוגמה ומופת למאות הילדים בחינוך החברתי וחונכים אותם מתוך תחושת שליחות אמיתית! זה הלב והנשמה שלנו בקהילה.
לתפארת הדור הצעיר באשכול!
  
סופש נעים       
ניפגש בפסטיבל חקלאות וקליטה

דודי

 

 

2/6/22

משולחן הסגן

* השבוע נכחתי ב"לאור הזיכרונות" - כנס הוקרה ומיצוי זכויות ניצולי שואה, בהובלת יוסי בן-לולו  מהיחידה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים, ובשיתוף העמותה למען הזקן (נווה אשכול).
מעבר לתכנים המקצועיים, הוצגה באירוע תערוכת צילומים של הניצולים, שצולמו ע"י בני הנוער שלנו, תלמידי מגמת הצילום בבית החינוך נופי הבשור. 
בחלק האומנותי הופיעו יוליה ושאול, מוסיקאים מוכשרים תושבי אשכול.
איני יודע לומר איך זה קרה, אבל שוש משה משכה אותי לריקוד הורה סוער עם נילי בנאי, ניצולת שואה ממקימות קיבוץ רעים, שסיפרה לי שהריקוד היה אחד הדברים שסייעו לה לשרוד.
 
* בריאות - טלי רכזת הבריאות ואנכי קיימנו פגישת עבודה עם הנהלת קופ"ח "כללית", בה העלנו את כלל האתגרים והפערים הקיימים, בין היתר בזמינות תורים לרופאי.ות משפחה במרפאות.
טרם הפגישה ערכנו בדיקה בכל מרפאות האזור בנוגע לזמינות התורים. הזמן הממוצע עמד על 7 ימי המתנה לתור (לפי מערכת זימון התורים).
הצגנו שוב את הפערים הנוגעים לבתי המרקחת, בעיקר זמני המתנה ארוכים (מצורפת הטבלה בדקות). הבהרנו כי אנו מצפים לקיצורם ובמקביל  הגברת שירותי איסוף עצמי ומשלוח תרופות עד הבית.
כמו כן קיבלנו סקירה על רופאים.ות נוספים שאמורים להשתלב בחודשים הקרובים במרפאות.
מצאנו אוזן קשבת ורצון כנה למענה. נמשיך כמובן לעקוב מקרוב.
 
*פסולת חקלאית - לצד מערך הטיפול בפלסטיק, ישנה התקדמות גם במערך הטיפול בפסולת החקלאית- צמחית.
העלנו הילוך והשבוע נקצצו כבר כ- 300 טון גזם. 
אנו מזמינים חקלאים נוספים להצטרף למהלך!
אנו נמצאים בתחילתו של תהליך שישנה סדרי עולם שהתקיימו 40 שנה. יקח לנו כשנתיים לערך עד להגיע להפעלה מלאה.
עברנו את חצי השנה הראשונה בהתאם לאבני הדרך שהצבנו  לנו בתכנית העבודה.
 
* סניף של הועד למען החייל אשכול - אני מודה כי עד היום לא הכרתי את פינת החמד הזו מבפנים, וביקרתי בה השבוע לראשונה. 
"בית הקפה" הכי קסום באזור
 מופעל בהמון אהבה ע״י עשרות מותיקי המועצה ומפנק חיילים וחיילות במסוף התחבורה הציבורית.
פגשתי את צוות עין הבשור - יוכי, דליה ושולה עם הפירות והכריכים, וסביבן חיילים וחיילות מאושרים.

* אל חג שבועות אנו נכנסים באווירת חקלאות ופסטיבלים. היום התקיים אירוע "נופים בקהילה"- אירוע תרבות אקטיבי בנופי הבשור.

חג חקלאים ושבועות שמח
והטנא 
הכל באשכול

דודי