איגרות קודמות

יט בשבט תשפ"ב, 21 בינואר 2022

שלום לכולם 

הקורונה במועצה

כפי שצפינו, השבוע הגענו לשיא במספר המאומתים לקורונה במועצה שעבר אתמול (חמישי) את ה-700. עם זאת, ביממה האחרונה, עם השינוי בהנחיות וקיצור ימי ההחלמה, עודכנו הנתונים ומספר המאומתים ירד ועומד היום על 556. מצבם טוב ואנו מאחלים להם רפואה שלמה.  

כמו שהבטחנו, השבוע הרחבנו משמעותית את מערך בדיקות הקורונה במועצה כדי להקל על התושבים. פתחנו מתחם בדיקות אנטיגן נוסף בדרום המועצה (בדיונה) והרחבנו את שעות הבדיקות, מהבוקר עד הערב. את ההקלה ראינו באופן מידי עם ירידה משמעותית בעומסים ובתורים בכל אחד מהמתחמים. אנו נמשיך במערך הבדיקות המורחב גם בתחילת שבוע הבא וככל שיהיה בכך צורך. זו הזדמנות להודות שוב למד"א ולפיקוד העורף על שיתוף הפעולה הנהדר עם המועצה, למתנדבים הנהדרים ממכינת עוצם שתגברו את מערך הדגימות ולצוות אגף הביטחון במועצה שניהל את כל הפעילות.

 

הטבות מס

כפי שעדכנתי: הארכת תוקפן של הטבות המס ליישובי העוטף (כולל ישובי צוחר) לארבע השנים הבאות מתקדמת בהליך אישור מזורז בכנסת. השבוע ההחלטה עברה בכנסת בקריאה ראשונה ובשבועיים הקרובים צפויה לעבור בקריאה שנייה ושלישית. עם כניסתן לתוקף, ההטבות תחולנה רטרואקטיבית החל מחודש ינואר. תודה לשר האוצר אביגדור ליברמן ולח"כ נירה שפק על קידום המהלך המזורז לארבע השנים הבאות, שייתר את הצורך לאשר את ההטבות כל שנה מחדש ויבטיח יציבות וחוסן כלכלי.

תקלות חשמל

בשבוע האחרון שהיה גשום וקר במיוחד, טיפלנו מול חברת החשמל במספר מקרים של הפסקות חשמל ביישובי דרום המועצה. הבעיה הקשה ביותר היתה בחלוציות, שם סבלו מהפסקות חשמל חוזרות וארוכות לאורך כל שעות היממה. אין ספק שזה מצב בלתי סביר ושוחחתי על כך ישירות עם מנכ"ל חברת החשמל ועם מנהל המרחב. הובטח לי שניתנת קדימות לאיתור וטיפול בתקלה בטווח המיידי ושבמקביל יאיצו תוכנית לשדרוג התשתיות לטווח הארוך.

אנשי חברת החשמל שהגיעו לשטח איתרו את התקלה הנקודתית וטיפלו בה. בתוך כשבועיים תושלם התקנה של קו מתח דרומי חדש שיתן פתרון לכל דרום המועצה. במקביל, בימים אלה מתבצע תכנון תב"עי של תחמ"ש (תחנת חשמל משנית) באזור ניר יצחק שעתידה לשדרג משמעותית את הולכת החשמל בכל המועצה.

 

חינוך סביבתי

כחלק מהמהלך הכולל שלנו להוביל במועצה אורח חיים ידידותי לסביבה ומקיים, אנו משקיעים רבות גם בחינוך סביבתי במסגרות החינוך ובקהילה. אין ספק שהדרך היעילה ביותר ליצירת שינוי היא בחינוך מגיל צעיר.

אנו שמחים וגאים להוביל באשכול תוכנית חינוך סביבתי מקיפה ופעילה בכל בתי הספר, בגני הילדים ובישובים. לאורך כל השנה מועברים תכנים באופן חווייתי ויצירתי, אם במשחק או בטיול, שמנגישים וממחישים לילדים את המסרים בצורה עמוקה. במקביל מתקיימים תהליכי ליווי והשתלמויות לצוותים החינוכיים, לגננות ולמורים.

התרגשתי לקבל השבוע הצצה מקסימה לשתי פעילויות. האחת: פרויקט סיום של תלמידי שכבת ה' בבית הספר "מרחבי אשכול" שיצרו משחקים משימוש חוזר. השניה: פעילות ניקיון משותפת של הורים וילדים בישוב שלומית שפינו ומיינו יחד פסולת למחזור. כל הפעילויות בהובלת אגף איכות הסביבה ובתמיכת המשרד להגנת הסביבה. החינוך הסביבתי חשוב לנו מאוד ואנו נמשיך לקדם ולהרחיב אותו במועצה.  

 

 

"דרוש כפר שלם כדי לגדל ילד"

בתחילת השבוע קיימנו לבקשתי דיון מקצועי רחב וחשוב בנושא מוגנות והתנהגויות סיכוניות בקרב בני הנוער, בשותפות כל אנשי המקצוע במועצה ובתיכון, ועדת החינוך המועצתית והנהגת ההורים. בדומה למגמה הארצית, גם אנו מזהים התנהגויות סיכוניות ומשוכנעים שרק בדרך של שיתוף פעולה, שיח פתוח ומעורבות של כלל המעורבים נוכל להתמודד בהצלחה עם האתגרים.

מטרת הפגישה היתה לזהות את המגמות והפערים הקיימים כדי שנוכל לפתח תוכנית מותאמת. היה דיון רציני ומעמיק ובסיומו זיהינו 10 נקודות שעליהן יש להתמקד. לשמחתי, יש לנו במועצה תשתית מקצועית טובה של צוות להב"ה (למען הנוער במגזר הכפרי) ויחידת הביטחון הקהילתי, שיובילו ויקדמו את המענים בתוכניות אופרטיבית תוך גיוס כל המעורבים. סיכמנו שנמשיך בשיח קבוע של כל השותפים על מנת לשמור ולחזק את תחושת המוגנות במועצה.

 

דרום אדום 

פריחת הכלניות במרחבים שלנו כבר החלה והשיא עוד לפנינו. אנו משלימים בימים אלה את ההכנות האחרונות לקראת פסטיבל "דרום אדום". כמדי שנה הפסטיבל מושך אליו אלפי מטיילים מכל רחבי הארץ שגם מתארחים במוקדי התיירות שלנו. גם השנה מתוכננת לנו פעילות מגוונות ומושקעת לכל המשפחה. את התוכנית תוכלו כבר לראות באתר שקמה הבשור שלנו. בהזדמנות זו אני מאחל הצלחה ענקית למנהלת העמותה החדשה והנפלאה, דורון אשטן נחמני (עין הבשור). דורון נכנסה לאחרונה לתפקיד ניהול העמותה אשר אליה שותפות 5 מועצות אזוריות. אני גאה ששוב בת אשכול מוכשרת שנולדה וגדלה במועצה מקבלת לידיה תפקיד ניהולי בכיר, מוביל ומשמעותי לאזור.

זו גם הזדמנות להודות מקרב לב לליאורה סלע-דוד (צאלים) ולבנת גינזבורג (מגן) שניהלו את העמותה בשנים האחרונות במסירות ומקצועיות, הביאו אותה להישגים ולביסוס פסטיבל "דרום אדום" כאחד המותגים המובילים והגדולים בארץ שתורם לאזור כולו ולפרנסת התיירנים הרבים שלנו.

טליה ואריאל זיו המתוקים מקיבוץ בארי כבר ביקרו בכלניות...

 

שבת שלום והרבה בריאות

גדי

gadi@erc.org.il