איגרות קודמות

י"א בסיון תשפ"ב, 10 ביוני 2022

שלום לכולם

אחרי הפסקה עקב שהותי בחו"ל לצורך הליך רפואי, אני שמח לשוב עם האגרת השבועית ולעדכן אתכם באירועי השבוע שחלף, בנושאים המרכזיים שטיפלנו בהם והסוגיות שעל סדר יומנו.

הרבה דברים נהדרים קורים ומתפתחים במועצה שלנו. בתקופה האחרונה אנו קוצרים פירות בסיפוק רב בתחומים שהשקענו בהם רבות בשנים האחרונות, למען איכות החיים של כולנו. מרגש לראות תוכניות וחלומות שיוצאים לפועל ומחזק לקבל הכרה רשמית על ההשקעה של המועצה. אבל חשוב להדגיש שבשום תחום אנו לא נחים על זרי הדפנה. אנו ממשיכים לעבוד בשבילכם בלי הפסקה, לפתח את המועצה ולהצעיד אותה עוד קדימה. עבודה רבה ומאומצת עוד נכונה לנו במגוון התחומים.   

פרס החינוך

בטקס חגיגי ומרגש מאוד בבנייני האומה בירושלים, הוענק לאשכול פרס החינוך היישובי לשנת 2022. הפרס הוענק לנו בין היתר על ההשקעה הרבה בתחום החינוך, תוך הצבתו בקדמת סדר היום המועצתי והובלת תהליכים איכותיים לשיפור מתמיד של המערכת.

עשינו דרך משמעותית בשנים האחרונות בתחום החינוך ואנו עדיין בעיצומו של תהליך עמוק לבניית חינוך מיטבי באשכול. הפרס הוא על הדרך שאנחנו עושים, שמבחינתנו היא לא תיגמר לעולם.

הפרס שייך בראש ובראשונה לצוותי החינוך של אשכול, בחינוך הפורמאלי והחברתי שעובדים עם כל הלב והנשמה. אני מודה לכל אחת ואחד מהם, למנהלות ומנהלי מוסדות החינוך ולמנהל אגף החינוך אבי יאנוס. נמשיך לתת את מלוא רוח הגבית והמשאבים להצלחת הצוותים והתלמידים היקרים לנו מכל ולחתור לשיפור מתמיד של המערכת. נמשיך להיות קשובים לכם. המשוב הבונה מכם, הוא שמדרבן אותנו לשיפור והתייעלות תמידיים.

טקס פרס החינוך בבנייני האומה בירושלים

תתחדשו!

מתחם ה"גרובטק"- המרכז הטכנולוגי החדשני ופורץ הדרך נפתח בשעה טובה לציבור ואין מרגש מאשר לראות אותו שוקק בפעילות, מבוקר עד לילה. את הפתיחה חגגנו יחד עם השותפים והתורמים המרכזיים שחלמו אותו איתנו ועזרו לנו להגשים את החלום. חלום של מתחם העשרה ופנאי חדשני, ברמה הגבוהה ביותר לכל הגילאים.

אין עוד מקום כזה בארץ והוא הוקם אצלנו באשכול בזכות הקשר המיוחד עם חברינו הטובים: ג'אנסן פרנקלין, JNF ארה"ב, רמי לוי, בטסי פישר ושותפים יקרים נוספים.

חשוב לי להודות לאנשי המועצה ביחידות השונות שהשקיעו רבות לקידום הפרויקט במהירות, משלב התכנון והבניה ועד ליצירת התכנים והפעילויות, ובמרכזם: המרכז הקהילתי, אגף ההנדסה וצוות יחידת גיוס המשאבים: מיכל עוזיהו, קארי לי טל ולימור אילת.

אני מזמין אתכם לבוא וליהנות ממגוון הפעילויות במתחם. הוא שלכם! תתחדשו ותהנו..

אירוע חנוכת המרכז הטכנולוגי- "גרובטק"

בניית מרחבים מוגנים מוסדיים (ממ"ם)

במקביל למאמצים שלנו מול הממשלה למיגון יישובינו שמעבר ל-7 ק״מ, אנו פועלים באפיקים נוספים לבניית ופריסת מרחבים מוגנים ציבוריים בישובים אלה באמצעות גיוס תרומות משותפינו- JNF  ארה"ב וג'אנסן פרנקלין.

בשעה טובה חנכנו ב"שדה ניצן" את הממ"ם הראשון שהושלם מתוך 4. זהו מרחב מוגן ציבורי גדול במיוחד (70 מטר) שישמש את אנשי הישוב לפעילות קהילתית בזמן חירום. בקרוב נשלים בניית מממ"ים בישובים נוספים לא ממוגנים. גם בקידום פרויקט זה שותפים מספר יחידות במועצה: גיוס משאבים, אגף ההנדסה ואגף הבטחון. כולי תקוה ותפילה שהם ישמשו את הקהילה לפעילות פנאי איכותית בימי שגרה בלבד

מרחב מוגן מוסדי בשדה ניצן - מבט מבפנים

פגישה עם שר האוצר

נסעתי השבוע לירושלים יחד עם דקלה קצוני מנהלת האגף האסטרטגי לפגישה חשובה ומשמעותית עם שר האוצר אביגדור ליברמן וצוות משרדו. העלנו שורה של נושאים ולשמחתי קיבלנו רוח גבית לרוץ איתם קדימה, בהם בתחום הקליטה והפיתוח ביישובינו וקידום הפרויקטים הכלכליים שאנו מתכננים שיחזקו את העצמאות הכלכלית של המועצה.

בשורה משמעותית שקיבלנו היא לגבי כביש 232. הוסכם על תקצוב תכנון וביצוע המקטע האחרון מצומת מעון לסעד. בשורה נוספת היא ברכת הדרך שקיבלנו לעבודה על תוכנית ממשלתית לפיתוח וחיזוק העוטף לשנים 2023-2024. כמו תמיד, רואים את הקשר המיוחד והאהבה שיש לאביגדור לאשכול ואת המחויבות האמיתית שלו לפיתוח האזור. סיכמנו שיגיע בקרוב לבקר אצלנו שוב לראות מקרוב את הצמיחה והפיתוח ואת הצרכים בשטח

 

עצמאות כלכלית למועצה

מטרה מרכזית שהצבתי בתפקיד היא לקדם את העצמאות הכלכלית של המועצה. לייצר פרויקטים כלכליים שיגדילו משמעותית את הכנסות המועצה ויאפשרו לנו חופש פעולה תקציבי רחב יותר במגוון השירותים לתושב, ללא תלות בתקציבי המדינה. ישנם ארבעה פרויקטים מרכזיים שעומדים כיום על הפרק: אתר הפסולת בדיה, שדה סולארי לאורך הגבול, מנחת גבולות ומתקן השבת שפכים.

עם כל אחד מהפרויקטים אנו מתקדמים וחלק משמעותי מהזמן מוקדש להם. אנו ברצף פגישות משמעותיות עם משרדי הממשלה. למרות הבירוקרטיה ושפרויקטים בסדר גודל שכזה לוקחים זמן רב, אנו נחושים לקדם אותם ולהקדיש את הזמן והמשאבים הנדרשים לכך כיום, למען העתיד של אשכול.

 

אשכול טבעי

השבוע עלתה לאוויר מהדורת חודש יוני של המגזין אשכול טבעי מרענן שלנו שמביא לנו כל חודש את הסיפורים, המקומות והאנשים המעניינים שעושים את אשכול. והפעם במהדורה נקבל הצצה לפרויקט תעסוקת הנוער בקיץ, נלמד קפא״פ (קרב פנים אל פנים) עם משה גליסקו, נבקר בגן ״שירת הארץ״ בישוב נווה, נהנה מאמנות מיוחדת במושב ישע ועוד… צפיה מהנה: https://www.youtube.com/watch?v=zmN0sIXAu7M&feature=youtu.be

שבת שלום

גדי