י"ט באלול תשפ"א, 27 באוגוסט 2021

שלום לכולם

לא חוזרים ל"זום"

אנו נערכים לפתיחת שנת הלימודים בצל העליה בתחלואה בארץ. משימה מרכזית שלנו היא להבטיח שנת לימודים רצופה ובריאה ככל הניתן, ללא מגבלות ועם כמה שפחות לימודים ב"זום". לשם כך אנו חייבים את שיתוף הפעולה של הקהילה ושל ההורים.

כחלק מהמהלכים, ערכנו השבוע מבצע בדיקות סרולוגיות לילדים והתחלנו בחלוקת בדיקות מהירות (אנטיגן) לאיתור מאומתים ועצירת שרשראות הדבקה. למרות ההיענות ושיתוף הפעולה המרשים של הורי אשכול, הבדיקות הסרולוגיות לא נמצאו יעילות ורק 1% בלבד מהנבדקים במועצה נמצאו עם נוגדנים (25 מתוך 2200 נבדקים). לכן המבצע לא ימשך באשכול.

קהילת אשכול הוכיחה שוב את האחריות האישית והקהילתית אשר שמרה עליינו ירוקים לאורך כל הדרך. אבל אסור להיכנס לשאננות ואנו יכולים להפוך במהירות למועצה אדומה. במקרה כזה, לפי מתווה משרד החינוך, חלק משכבות הלימוד בתיכון שבהן פחות מ-70% מתחסנים יעברו ללימודים ב"זום". אני קורא להורים לבני נוער שטרם התחסנו לתת אמון בחיסון. למען בריאותם ולמען שנת לימודים רצופה, ללא בידודים וללא "זומים" באשכול.  

מבצע הבדיקות הסרולוגיות באשכול. 

ארץ ישראל היפה

לראשונה אנו משתתפים בתחרות הארצית "קריה יפה ומקיימת" מטעם המועצה לישראל יפה. התחרות בשיתוף משרד הפנים ומרכז השלטון האזורי פועלת מספר שנים להטמעת ערכי טיפוח סביבתי ברשויות ולשיפור איכות חיי התושבים. החלטנו להשתתף השנה בתחרות, ראשית, כי יש לנו מועצה יפה. אבל בעיקר כי ראינו בכך עוד הזדמנות לשיפור מתמיד. ההשתתפות בתחרות עודדה אותנו לבצע פעולות והתאמות במרכיבי הטיפוח הסביבתי, הניקיון והתחזוקה במרחב הציבורי לפי המדדים שנבחנים בתחרות. בין המדדים: חזות סביבתית, נגישות, אורח חיים בריא, התייעלות אנרגטית, צמצום והפרדת פסולת ועוד.

אשכול עשתה בשנים האחרונות קפיצה משמעותית בנושא הטמעת ערכי סביבה. יש לנו עוד מה לשפר ולאן לשאוף. יחד עם ועדת איכות הסביבה והתושבים, ומחוייבות כלל אגפי המועצה אנו חותרים לשם. תודה לצוות אגף איכות הסביבה שהוביל את ההערכות לתחרות ובכלל ולכל עובדי המועצה שהתגייסו לטובת הנושא.

מוזמנים לעיין בחוברת מקיפה שהכנו לקראת השתתפותנו בתחרות וביקור צוות השופטים:   https://eshkol.info/uploads/n/1630047155.9896.pdfנפתח בחלון חדש

ביקור צוות שופטי התחרות במועצה השבוע - המיגונית הסביבתית בבית ספר "שחר אשכול"

מזנקים קדימה

עם פתיחת שנת הלימודים, אנו מתחילים גם את פעילות החוגים, הספורט והפנאי עם היצע עשיר ומגוון ועם מתקנים חדשים ואיכותיים. בשנה האחרונה פתחנו את מרכז האמנויות והמוסיקה החדש ואת היכל הספורט "רותם" הגדול והמשודרג. בקרוב נפתח מרכז למדעים וטכנולוגיה בקריית החינוך ונחנוך פארק גלגלים אתגרי במתחם הבשור המתחדש. כל אלה נועדו לשפר ולהנגיש מרחבי ספורט פנאי והעשרה איכותיים לתושבי אשכול ולהגדיל את מספר העוסקים בפעילויות, בכל הגילאים, מתחילים ומקצוענים.  

השנה שחלפה עמדה בסימן הישגים יוצאי דופן בספורט באשכול – בכדורעף, ג'ודו, מחול ועוד. השיא היה ש-2 בני אשכול ייצגו את ישראל במשחקים האולימפיים והפראלימפיים בטוקיו 2020. "סוד ההצלחה", שיתפו האלופים בטוקיו, "טמון בין היתר בהשקעה וטיפוח מגיל צעיר ובתנאים אופטימליים למימוש". השקענו מחשבה ומשאבים כדי להבטיח תנאים מיטביים למימוש אישי וקבוצתי בספורט ואמנויות במועצה ואני מזמין אתכם לעיין בתוכנית שבנינו ולבחור פעילות אחת לפחות מבין ההיצע. אני מאחל לנו שנת פעילות נהדרת, בתקווה שגם השנה נשבור שיאים!

לעיון בתוכנית החוגים: https://www.ze-po.org/

היכל ספורט "רותם" החדש, מרכז אמניות ומוסיקה, מרכז המדעים והטכנולוגיה בבניה, ומתקן נינג'ה וסקייטפטר בתכנון 

בנימה אישית

אתמול, ה-26.8, לפני שבע שנים בדיוק, נפצעתי אנושות מרקטה שהתפוצצה בנירים, שעה לפני סיום ״צוק איתן״. איבדתי את שתי רגליי ואיבדתי שני חברים אהובים ויקרים. זאביק עציון ושחר מלמד ז״ל.

הדרך שלי מאז רצופה אתגרים. למדתי ללכת מחדש, לנוע במרחב הציבורי המאתגר של ישראל, להתמודד עם כאבים ועם מכשולים ועם געגועים בלתי פוסקים. יש ימים שזה קשה יותר וישנם ימים טובים יותר, של התרגשות והתרוממות רוח מדברים שהיום אני מעריך ומוקיר במיוחד.

כמו בכל שנה בתאריך הזה, הלכתי אמש לישון עם הזיכרון והגעגוע לשני החברים ולחיים שהיו לי עד לפני אותו היום. אבל הבוקר קמתי מלא בהתרגשות כדי לצפות באדם ברדיצ’בסקי האלוף שלנו (ניר יצחק) בתחרות טניס כסאות גלגלים במשחקים הפראלימפיים טוקיו 2020. עבורי, אדם הוא השראה עצומה. האופן בו בחר להתמודד עם הפציעה ולצמוח ממנה, הנחישות וכח הרצון שהביאו אותו עד לפסגת ספורט הנכים העולמי, נותנים כח ותקווה שהכל אפשרי, לי ולעוד רבים.

אדם הוא גאווה לקהילתנו ולישראל, מופת וכח לנכים ברחבי העולם. אני מזמין אתכם לעקוב אחר אדם בתחרויות המועברות בערוץ הספורט. 

תודה אדם ובהצלחה ענקית. כולנו כאן איתך. גאים ומעודדים מהבית

 

שבת שלום והרבה בריאות

גדי

gadi@erc.org.il