כ"א באב תשפ"א, 30 ביולי 2021

שלום לכולם

להציל את החקלאות

כחקלאי בנשמה וכראש מועצה המייצרת את מרבית התוצרת החקלאית בישראל, מתפקידי ובאחריותי לעשות הכל כדי להציל את החקלאות הישראלית ולעצור את המהלך המדאיג לרפורמת הייבוא בחקלאות בחוק ההסדרים.

הרפורמה של שר האוצר אביגדור ליברמן ושר החקלאות עודד פורר, במתכונתה הנוכחית, תביא לסגירתם של ענפים ומשקים שלמים ולחורבן החקלאות הישראלית המפוארת. אין מחלוקת שצריך לפעול להפחתת יוקר המחיה, אך לא על גבם של החקלאים שאינם האשמים בכך. החקלאים הם הפתרון ולא הבעיה.  

כחלק מהעשייה בנושא, נפגשנו השבוע בכנסת ראשי המועצות האזוריות וראשי ההנהגה החקלאית עם נציגי "כחול לבן" ו"יש עתיד" ועם שר החקלאות, בניסיון להביא לעצירת המהלך המדאיג. בנוסף, יצאנו להפגין בצומת גילת, חקלאי אשכול והנגב, במחאה על המהלך. ביום ראשון ימשכו ההפגנות, הפעם בירושלים, מול ישיבת הממשלה המתוכננת.

כולי תקווה שהשרים יבינו שעליהם להוציא את הרפורמה מחוק ההסדרים ולדון עליה בנפרד באופן מקצועי יחד ובהידברות עם נציגי החקלאים. חקלאות זה לא רק עניינם של החקלאים. חקלאות חזקה היא מפתח למדינה חזקה שתלויה רק בעצמה. מדובר במאבק של כולנו! נמשיך לעדכן.

הפגנת החקלאים בצומת גילת 

מפגש עם חקלאי אשכול שנמצאים בחוד המאבק נגד הרפורמה

 

עדכון קורונה 

לצערנו הקורונה מתחילה להתדפק על דלתנו שוב. תוך שבועיים טיפס מספר המאומתים במועצה מ-0 ל-22.
על רקע העליה במספר החולים קשה בארץ, אני מברך על ההחלטה המדינית לצאת במבצע חיסונים מנה שלישית לבני 60 ומעלה וקורא לזכאים ללכת להתחסן. הוכחנו עד כה את האחריות בשמירה על בריאותנו ובריאות הקהילה ומשוכנע שגם הפעם, בעיצומו של גל נוסף, נפעל באותו אופן. בקרב נוער אשכול מספר המתחסנים בגילאי 12-15 עומד על 65% התחסנות, גבוה מהממוצע הארצי. 

ההיענות הגבוהה של תושבי אשכול להתחסן, ההקפדה לאורך הדרך על הכללים - עטיית המסכות וכללי הבידוד, עזרו לנו מאוד בגלים הקודמים לשמור על אשכול ירוקה ובריאה. בואו נמשיך בדרכנו זו גם הפעם.

אלופה

מדינה שלמה עצרה נשימתה השבוע מלראות את עומר שפירא המופלאה (עין הבשור) בתחרות רכיבת האופניים בטוקיו. רכיבה אדירה שזכתה לתשואות ומחמאות ברחבי העולם. עומר פתחה מצוין בתחרות והובילה לאורך יותר מ-130 ק"מ בשלישיה הראשונה ורק בקילומטרים האחרונים נעקפה. למרות שלא חזרה עם מדליה, ללא ספק היא זכתה בענק. עומר זכתה בהישג אישי ומקצועי יוצא דופן, בהכרה בינלאומית ובהעלאת המודעות לענף האופניים. אבל בעיקר עומר היוותה מודל השראה לרבים – ילדות, נערים ומבוגרים כאחד.

אחרי התחרות סיפרה עומר, שאם היא הצליחה לגרום ולו לילדה אחת לרכב על אופניים באופן מקצועי  – מבחינתה זו תהיה ההצלחה הכי גדולה שלה. עומר היקרה, הצלחת בענק! אין לי ספק שההישג האולימפי העילאי עוד ידובר וישפיע רבות. כולנו מלאי גאווה והערכה. מחכים לך בבית לקבל אותך באהבה ולהודות לך על השיעור במצוינות אישית שלימדת את כולנו.

 

בתמונה: גם במועצה עצרנו לכת בקילומטרים האחרונים של המירוץ כדי לעודד את עומר בכל הכח  

פגישה עם ראש הממשלה

ראש הממשלה, נפתלי בנט, הגיע למפגש עם ראשי הרשויות בעוטף עזה. לצערי לא יכולתי להשתתף בפגישה עקב סיבות רפואיות (הכל בסדר..) וייצג אותנו בפגישה דודי אלון, סגן ראש המועצה. בנט העניק סקירה בטחונית ושמע את הצרכים שלנו מהשטח. דודי העלה מטעם אשכול את נושא המיגון בישובים שמחוץ ל-7 ק"מ, הרחבת כביש 232 עד לצומת סעד, משבר החקלאות, הרחבת התמיכה בחוסן ופרויקטים כלכליים שיש לקדם למען עצמאותנו הכלכלית. מהיכרותי את ראש הממשלה, אני מאמין שהנושאים יקבלו מענה רציני.      

מתנה מצילת חיים

אשכול קיבלה מתנה מיוחדת משירותי בריאות "כללית": ה"סימלונע" – מרכז הסימולציה הנייד לתרגול והדרכת החייאה ומיומנויות מצילות חיים. "הסימולנע" עבר עד היום רק בין בתי חולים בארץ ושימש להדרכת צוותי רפואה. זו פעם ראשונה שהוא מגיע למרחב האזרחי וזה קורה אצלנו באשכול. במפגש עם הנהלת "כללית" אחרי מבצע "שומר החומות" הוחלט לתת לנו עדיפות ולהביא אלינו את הסימולנע, במטרה לתרגל כמה שיותר אזרחים במיומנויות שיכולות להציל חיים.

לשמחתנו, ישנה היענות יפה מאוד ולמעלה מ-300 תושבים כבר נרשמו להדרכה, ביניהם: צוותי חינוך, אנשי ביטחון, צוותי חירום יישוביים ועוד. מתוך המקרה האישי שלי, אני מעריך מאוד את היוזמה ואת ההזדמנות שניתנה לנו. כשנפצעתי בסוף "צוק איתן", זכיתי לקבל מענה רפואי ראשוני בשטח מאנשים שעברו הכשרה מצילת חיים. חיי ניצלו הודות להם. כולי תקווה שלא נזדקק לכך אך מוטב להיות ערוכים לכל מקרה.  

הסימולנע יפעל באשכול במשך שלושה שבועות (החל מיום ראשון ה-1.8) ויש להירשם בקישור הבא: https://xoyondo.com/dp/slSBa45qdC2WSEZ

במסגרת ה"סימולנע" באשכול, תתקיים ביום ראשון הקרוב (1.8) הרצאה של פרופ' רוני טפר, יוזם ומפתח הסימולטק של "כללית". ההרצאה תתקיים בשעה 20:00 בחדר הישיבות במועצה, ללא עלות. מוזמנים לבוא ולשמוע על הפיתוח הייחודי והראשון מסוגו בעולם. 

 

שבת שלום ובשורות טובות

גדי

gadi@erc.org.il