כ"ב בחשון תשפ"ב, 28 באוקטובר 2021

שלום לכולם 

פרויקט לאומי

ביום שני תיפתח בגלזגו שבסקוטלנד ועידת האקלים ה-26 של האו"ם בהשתתפות 200 ראשי מדינות, כולל ישראל. הועידה תתקיים כשבוע לאחר פרסום דו"ח חריף של מבקר המדינה על כישלון משרדי הממשלה בעמידה ביעדי הפחתת פליטת גזי חממה ואישור הממשלה לתוכנית תקציבית נרחבת לטובת הנושא.

תוכנית הצבת הלוחות הסולאריים שאנו מקדמים במועצה בשטחים הלא מנוצלים לאורך הגבול נועדה לסייע משמעותית בהשגת יעד האנרגיות המתחדשות של ישראל. לצד זאת תהווה גם מקור הכנסה חיוני למועצה. אנחנו באשכול כבר תורמים את חלקנו להשגת היעד המדיני. בימים אלה פועל צוות בין-משרדי לבחינת היתכנות הפרויקט על כל היבטיו ואנו זוכים לשמחתי לתמיכה נרחבת, כולל - רשות מקרקעי ישראלי, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, משרד האנרגיה וצה"ל.

מוזמנים לקרוא כתבה שפורסמה אתמול על התוכנית שמקדמת אשכול בעיתון                                             

https://www.facebook.com/100063745710370/posts/267650928703096/?d=n

 

מכרז סיבים אופטיים

המועצה מקדמת בחודשים האחרונים מספר מהלכים לחיבור התושבים לאינטרנט אולטרה מהיר בתשתית סיבים אופטיים. כפי שעדכנתי לא מזמן, אחת הפעולות היתה יציאה למכרז משותף עם עוד רשויות לפריסת סיבים אופטיים בפס רחב. מטרת המכרז היתה לקדם פריסה מהירה של התשתית בישובים באופן עצמאי ולהוריד עלויות. המכרז הסתיים וזכתה בו חברת טלזר 019 שמציעה מחיר חסר תקדים. לפי תנאי המכרז, בכדי להתקדם לפריסה מהירה של התשתית, נדרשת היענות חיובית בכל ישוב של  100 משפחות או 60% מהמשפחות המתגוררות בישוב, הנמוך מבניהם. כל הפרטים וטופס הרישום בקישור המצורף:  https://eshkol.info/524/

 

מציאות שנוצרה מחולות

מזל טוב לישוב שלומית, צעיר יישובינו, שחגג השבוע עשור לעלייתו על הקרקע. תוך עשור, הפכו אנשי שלומית את חולות המדבר השוממים ליד הגבול למקום קסום, שוקק חיים ורוח. הייתי עם אנשי שלומית ביום שהחלה בניית הקבע בישוב לפני כ-6 שנים והשבוע חגגתי איתם את אירועי העשור. בכל השנים האלה אני מלווה אותם יחד עם צוותי המועצה. מתרגש עם כל בית שנבנה, עץ שניטע, ותינוק שנולד! באירוע חיזקתי את אנשי שלומית על הנחישות, על העשייה המבורכת ועל תוספת החיזוק לאשכול, של שמחת חיים ואיכות אנושית. עוד הוכחה להצלחת הישוב, היא רשימת ההמתנה הארוכה לקליטה, שעומדת על כ-50 משפחות! מזל טוב שלומית ולעוד שנים רבות של חגיגות. אני שמח לשתף סרטון מקסים שהכין אייל בריברם לרגל האירוע https://fb.watch/8Wg_rNoxs2/

 

יום בעקבות צה"ל

בזכות הקשר המיוחד של אשכול עם החטיבה הדרומית, קיימנו השבוע בפעם הראשונה אירוע משותף לתלמידי י"ב שלנו "בנופי הבשור" - "יום בעקבות צה"ל". התלמידים הגיעו לחטיבה, נפגשו עם החיילים והקצינים, עברו בין תחנות ותצוגות של החילות וקיבלו הסברים והדגמות. התלמידים שנולדו באשכול למציאות בטחונית מורכבת, נמצאים רגע לפני גיוסם לצה״ל. בזכות האירוע הם נחשפו באופן בלתי אמצעי למערך ההגנה ששומר על הבית שלהם. אני משוכנע שהחוויה תעודד שירות משמעותי לצה"ל ותלווה אותם בתהליך הגיוס ובמהלך השירות. תודה מיוחדת לאנשי החטיבה הדרומית הנהדרים, לדנה עג'מי רכזת הנוער במרכז קהילתי "זה פה" ולאייל דבורי רכז הכנה לצה"ל ב"נופי הבשור" שקידמו יחד את האירוע המיוחד.

 

חקלאות בשיווק ישיר

בהצלחה לנבחרת חקלאיות וחקלאי אשכול שסיימו בהצלחה את קורס ההכשרה "דיגי באסטה" לשיווק ומכירה ישירים. על רקע התמורות בענף שהתעצמו בתקופת הקורונה, יזמנו באשכול קורס הכשרה מיוחד לחקלאים שלנו בתחום השיווק הישיר, בתמיכת ג'וינט ישראל ומשרד החקלאות. ההכשרה נמשכה 10 שבועות במהלכם קיבלו ידע וכלים עסקיים בליווי מעשי צמוד. זאת הזדמנות להודות לדודי אלון סגן ראש המועצה ולאוהד בן גיגי מנהל תחום החקלאות שמובילים תכנית פעולה מקצועית לפיתוח חקלאות אשכול, צופה פני עתיד.

 

גיבורת היופי שלנו

בטקס המרגש "גיבורות היופי 2021" שהתקיים בהרצליה בהצדעה מיוחדת לשורדות השואה בארץ, ייצגה את אשכול רחל שחר הנהדרת מקיבוץ מגן וחברה פעילה במרכז היום של "נווה אשכול". אירוע שכולו אהבה ונתינה לשורדות שואה בארץ. בחצי הראשון הן עברו תחנות טיפוח, כיף ורוגע. ובסיומו, בטקס חגיגי, העניקו להן את סרט גיבורת היופי וכתר. את רחל שלנו ליוו חברותיה, מינה כהן (מגן) ונאוה שלם (יתד) שגם סייעה בסטיילינג.

 

 

חודש האזרח הותיק

גם השנה אשכול תציין בנובמבר את חודש האזרח הוותיק בו נוקיר את ותיקנו  היקרים על פועלם ותרומתם הרבה לחוסנה של קהילת אשכול. את החודש נציין בשורה ארוכה של תכנים עשירים - אירועים, מופעים, הרצאות, סדנאות ועוד. את תוכנית החודש בנו יחד צוות המרכז הקהילתי של אשכול יחד עם האגף לשירותים חברתיים והתוצאה פשוט נפלאה. תוכנית מכובדת ועשירה במיוחד לוותיקנו. ותיקי אשכול היקרים, כנסו לאתר האירועים שלנו - ראו ותהנו!  https://www.ze-po.com/vatikim

 

בואו להשפיע!

משרד ראש הממשלה, בשיתוף איתנו, רשויות העוטף, יקיים בסוף נובמבר קבוצת דיון של תושבים לקראת גיבוש הצעה לתוכנית הסיוע לעוטף ב-2022, בנושא: מה כדאי לעשות כדי להמשיך ולחזק את איכות החיים, הרווחה והרצון להשתקעות בקרב התושבים באזור?

המפגש יתקיים בזום, בשעות 17:00-19:00 בשבועיים האחרונים לחודש נובמבר והוא פתוח לכל המעוניין. אני מזמין אתכם לקרוא על המפגש המתוכנן, לשריין את התאריכים הרלוונטיים לכם ולבוא להשפיע!  https://shituf.inql.co.il/index.php/gaza-strip/

 

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il