כ"ב בתמוז תשפ"א, 2 ביולי 2021

שלום לכולם

עדכון כביש 232

נתיבי ישראל נערכים לביצוע הרחבת המקטע השני של כביש 232, בין ניר יצחק למבטחים באורך 4.5 ק"מ. מהנדס המחוז הדרומי בנתיבי ישראל וצוות המתכננים נפגשו השבוע איתי ועם נציגי ישע שבשטחם יורחב הכביש להצגת התוכנית המפורטת וקידום נושא הפקעת הקרקעות. בתקופה הקרובה צפויות להתחיל עבודות "קידום זמינות" בשטח - הזזת עצים וקווי חשמל. עבודות ההרחבה בפועל צפויות להתחיל בתוך חצי שנה. מאמצינו הרבים מול הרשויות מתמקדים כרגע בשני דברים:

  1. השגת תקציב ממשרדי האוצר והתחבורה להמשך ההרחבה (ממבטחים) ועד לצומת סעד.
  2. הסדרת ההנגשה לחקלאיים והצמתים בתוכניות.

בפתחה של הממשלה החדשה אנו ברצף פגישות עם השרים ועם צוותי המקצוע במשרדיהם לקידום סוגיית הכביש. אמשיך לעדכן בנושא.   

צוות המתכננים במפגש השבוע עם נציגי ישע

משני צדי הגבול

השבוע נפרדתי יחד עם שותפי, ראשי הרשויות בעוטף עזה, מראש מנהלת התיאום והקישור לעזה, אל״ם איאד סרחאן שמסיים את תפקידו. במפגש קיבלנו סקירה על אודות המצב האזרחי ברצועה ועל פעילות מערכת הביטחון והמתפ״ש בפרט לשמירה על ביטחון תושבי העוטף בכלים אזרחיים.

לצד ההתמודדות הביטחונית, אנו לא מפסיקים לשאוף ולפעול למען מציאות אחרת, בשני צדי הגבול. המפתח לכך הוא בראש ובראשונה השבת הבנים ובהמשך שיתופי פעולה אזרחיים וכלכליים. אל״מ סרחאן הקפיד לקיים איתנו קשר שוטף ופורה, במטרה לשמוע את קולם של תושבי העוטף ולשקף לנו באופן מעמיק את המציאות האזרחית ברצועה, על בסיסה אנו מפתחים את התוכניות לעתיד. תוכניות אשר יכולות לחולל מהפיכה אזורית. הודיתי לאיאד על העשייה ועל שיתוף הפעולה. אני משוכנע שדרכנו עוד יפגשו בעשיה למען שינוי המציאות בשני צדי הגבול.

אל"מ איאד סרחאן 

Good luck!

שמח לשתף שחנכנו באשכול לראשונה את קייטנת Summer School ללימודי אנגלית, בסבסוד המועצה. 5 מורים מצטיינים לאנגלית שהגיעו במיוחד מארה״ב לאשכול במסגרת תוכנית תלמ"א בה אנו לוקחים חלק, ילמדו את ילדינו הקיץ אנגלית יחד עם מורים לאנגלית מהמועצה, באופן חוויתי ומהנה.

140 תלמידים בכיתות ג',ד',ה' במועצה נרשמו לקייטנה. מדובר בנתון מדהים שהפתיע גם אותנו ובשל הביקוש הרב אנו נערכים לפתיחת קייטנות נוספות במהלך השנה ובקיץ הבאה. בפגישה עם המורים שמחתי לראות את הניצוץ בעיניהם, את המורל והנכונות איתם הגיעו. בהצלחה רבה לכולם!

מפגש עם צוות המורים בקייטנת האנגלית במועצה

אלופות!  

אחרי עונה מופלאה בליגת העל לנערות של איגוד הכדורעף, הזמנתי את חברות קבוצת "הפועל אשכול" למועצה, יחד עם אלכס ורגינה המאמנים, כדי להודות להן באופן אישי על הישגיהן יוצאי הדופן והגאווה שהן הביאו לאשכול.  

הנערות העפילו לראשונה לגמר ארצי והגיעו למקום השני והמכובד בליגת העל! הן נלחמו כל הדרך והוכיחו לכולם שמרחק גיאוגרפי ואתגרי החיים בעוטף עזה לא יכולים אל מול נחישות, התמדה ומצויינות אישית. הודיתי להן על הגאווה שהביאו לנו, על שהציבו את אשכול על מפת הכדורעף הישראלי ושימשו דוגמה והשראה למצויינות בספורט בקהילתנו. על כל אלה הענקתי להם גביע הוקרה מיוחד מטעם המועצה.

יישר כח - אורי יפרח (קפטנית) (אוהד), ליה וינקלר (עין הבשור), איה אצילי (ניר עוז), יעל פטקין (ישע), שלי מאיר (נירים), קשת כהן (שדי אברהם), יערה רוזנפלד (צאלים), תום רוזנטל (עין הבשור), דורון זייטונה (עין השלושה), עלמה אואקרט (משק צאן), ניצן גורודנצ'יק (משק צאן) ונוגה רינגל (עין הבשור). גאים בכן!

קבוצת "הפועל אשכול" מקבלות את גביע ההוקרה מהמועצה

פרידה מ"ביכורים"

נפרדנו אמש מפנימיית ביכורים במופע סיום מקסים ומרגש, לפני מעברם למשכנם החדש בקיבוץ "עין גדי". מצד אחד אני מלא צער על כך שלמרות מאמצינו הרבים לא הצלחנו לממש את החלום של "ביכורים" באשכול. מאידך, אני שמח על הפנינה האיכותית שנוצרה וגדלה אצלנו. הצלחנו למנוע את סגירתה ולהבטיח את המשך קיומה במקום חדש, עם תשתית מבוססת ומתאימה יותר לצמיחתה.   

העברת ביכורים למקום אחר היתה החלטה לא פשוטה אך מתחייבת מציאות לדעת כל השותפים המעורבים. אנו נמשיך ללוות אותה ולייצר שיתופי פעולה ולא נפסיק לחתור להמשיך לייצר עוד ועוד מרחבים של מצויינות באשכול, במגוון תחומים.

זו הזדמנות להודות לאנשי הקהילה, יהונתן דקל חן (ניר עוז) וילדיו שהגו, יזמו והקימו את "ביכורים" והצליחו לגייס שותפים רבים. אמנם החזון להמשיך להצמיח אותם באשכול לא התממש אך החזון של "ביכורים" יצא לפועל. אחרי שנולדה וצמחה כאן, כעת זמנה לפרוש כנפיים למקום החדש, שם תוכל להמשיך לפרוח ולהתקיים. ביכורים, אני אוהב אתכם. בהצלחה.

פגישה במועצה לפני מופע הסיום אמש עם ראש מועצת תמר, ניר וגנר ומנהלת מחלקת החינוך במועצת תמר, זמירה בן יוסף מנהלת "נופי הבשור" וטליה שנבל מנהלת "ביכורים".

חופשה נעימה ובטוחה

ילדי אשכול האהובים וצוותי החינוך היקרים שלנו יצאו לחופשת הקיץ בסיומה של שנת לימודים מאתגרת ומורכבת ביותר. אני מצדיע לצוותים שלנו על המאמצים הכבירים שעשו כדי להתאים את עצמם למציאות המשתנה ולהמשיך להיות משמעותיים עבור ילדנו, מרחוק ומקרוב. חופשת הקיץ היא הזדמנות להפוגה וחידוש כוחות לשנה הבאה. לילדנו היקרים אני מאחל חופשה בטוחה ומהנה עם המשפחה והחברים. שתהיה זו הזדמנות עבורם לממש כישורים ויכולות, אישיים וחברתיים. אנחנו כאן בשביל הילדים ובני הנוער כל הקיץ עם תוכנית פעילות עשירה ומגוונת. חופשה נעימה!    

שבת שלום ובשורות טובות

גדי ירקוני

gadi@erc.org.il