איגרות קודמות

כ"ט באדר ב' תשפ"ב, 1 באפריל 2022

שלום לכולם

חיזוק הביטחון אישי

שבוע קשה וכואב עבר עליינו בעקבות רצף הפיגועים הרצחניים ברחבי הארץ. אני משתתף בצערן העמוק של משפחות הנרצחים ומאחל החלמה מהירה לפצועים. בעקבות האירועים וכדי להבטיח ביטחון מירבי במועצה החלטנו השבוע על שורה של צעדים:

  • תגבור האבטחה סביב בתי הספר ומקומות ציבוריים במועצה, כולל נווה אשכול- עד הודעה חדשה, על ידי צוות אגף הבטחון, מתמי״ד וחיילי צה״ל שהתגייסו לסייע.
  • נוהל סיורים מוגבר של הרבש"צים בישובים, בדגש על גני הילדים ואתרי הבניה. בדיקות קבועות של אישורי עבודה חוקיים של העובדים באתרי הבניה.  153 פועלים נבדקו באתרי הבניה בישובים- 3 מהם נמצאו ללא אישורים ונעצרו במקום על ידי שוטרי תחנת אופקים.
  • ערכנו סקר מקיף של תקינות לחצני המצוקה בכל גני הילדים ומעונות היום. ברוב המוחלט של הגנים לחצני המצוקה תקינים. אנו פועלים להסדרה מידית מול 3 ישובים בהם נמצאו פערים. חודדו נהלי סגירת שערים ויציאה לפעילות חוץ.
  • נכון לעכשיו אין שינוי בהנחית משרד החינוך לגבי טיולים. בדקנו את תוכנית הטיולים והפעילות החוץ בית ספרית של כל מוסדות החינוך שלנו והחלטנו בחלק מהמקרים לשנות יעדי טיול. כל טיול בהמשך- יבחן לגופו של עניין.
  • בזמן המיידי- צוות אגף הבטחון מבצע תדריך לנהגי ההסעות ולמאבטחים. חודד נוהל בדיקת בתי הספר לפני הגעת התלמידים. מעתה, כל כניסה של ספק או מבקר למוסדות החינוך תיעשה בתיאום ואישור של קב״ט המועצה בלבד.

למועצה אזורית אשכול ניסיון רב בביטחון. יש לנו אנשי בטחון מנוסים ומקצוענים עם מערך שיתוף פעולה הדוק עם כל גופי החירום. לכל ישוב שלנו יש רבש״ץ- מהטובים והמנוסים בארץ, שמכירים את השטח לעומק והוכיחו זאת כבר בעבר.

סמכו על אנשי הבטחון שלנו ושמרו על שגרת החיים החשובה לנו ככל הניתן. אנחנו כאן בשבילכם. בכל מקרה של חשד לתנועה חריגה- אל תהססו לפנות למוקד אשכול שזמין 24/7 ומחוברת לכל גופי החירום 6585*. בתקווה לימים טובים ושקטים

נעים על גלגלים

לאשכול מאז ומתמיד קשר מיוחד לנכי צה״ל ולנפגעי פעולות האיבה שהקריבו את גופם ואת נפשם למען כולנו, במלחמה שלא נגמרת על הבית. רבים מהם נפצעו שעה שמילאו את משימת ההגנה עלינו- תושבי אשכול.

כחלק מהקשר המיוחד והשותפות, נקיים ביום שבת את מסע האופניים המסורתי, המשותף למועצה ולארגון נכי צה"ל.  יחד, נרכב זה לצד זה, נכים משותקים על אופני ידיים, עיוורים באופני טנדם ורוכבים על אופניים רגילים. זהו אירוע חוויתי ועוצמתי ואני מזמין אתכם לקחת בו חלק. כל הפרטים בקישור: https://bit.ly/3JMg03j (50% הנחה בקוד קופון(eshkol2022

מסע האופניים עם נכי צה"ל התחיל במועצה לפני שנפצעתי. תמיד התרגשתי מהאירוע המיוחד והתפעלתי מכח הרצון והרוח של הנכים העוסקים בספורט וראיתי זכות לרכב לצדם. היום, כשאני נכה קטוע רגליים בעצמי ויודע איזה תעצומות נדרשות מנכים לעסוק בספורט- אני מתרגש מהאירוע וגאה בו אף יותר.

 

סופרים אותנו!

מפקד האוכלוסין 2022 של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה יוצא לדרך וגם המועצה משתתפת בו. כ-7% מתושבי המועצה נבחרו להשתתף במפקד ויתבקשו להשיב לשאלון המפקדי. בימים אלה נשלחות הודעות אישיות לנדגמים. אני קורא למי שנבחר להשתתף, לשתף פעולה ולהשיב על השאלון בכל דרך שתבחרו– (דיגיטלי, ריאיון טלפוני או פנים אל פנים).  

מפקד האוכלוסין הוא פרויקט לאומי שמתקיים אחת לעשור והמענה עליו הוא חובה על פי חוק. הנתונים הנאספים בו חשובים וישמשו לשיפור איכות החיים של כולנו. נתוני המפקד משקפים תמונת מצב מלאה על כלל אוכלוסיית המדינה ומאפייניה הדמוגרפיים ומשמשים לתכנון ולשיפור העתיד. כחלק מההערכות למפקד נפגשנו במועצה עם נתי בוכניק, מנהל מחוז דרום בלמ"ס והממונה על המפקד באזורנו וקיבלנו סקירה על המפקד. תוכלו לקרוא על המפקד בקישור: עמוד הבית (cbs.gov.il)

 

עשינו טוב

אחרי הפסקה עקב הקורונה החזרנו השנה את ה״משומשוק״ של אשכול- יריד היד שניה המועצתי שכל כולו תרומה לקהילה ולסביבה. את המשומשוק המקסים קיימנו ביום המעשים הטובים במתחם הדנדש בבשור המתחדש, שוקק החיים ומעורבות חברתית. כמו תמיד, נהנינו מעוד אירוע קהילתי לתפארת עם התגייסות מרגשת של רבים מאנשי הקהילה שהעמידו בו דוכנים- אוהד, יבול, גבולות, בארי, רעים, עין הבשור, מועדון הנכים, הגילדה, בני הנוער ועובדי המועצה. תושבים רבים הגיעו וסך הכל גויסו כ-7000 ש"ח שיתרמו לעמותות שעושות טוב באשכול. תודה למארגנים ולכל מי שלקח בו חלק. גם מיחזרנו ושמרנו על הסביבה וגם תרמנו למי שזקוק.

 

קהילה גאה

אשכול זכתה להיכלל בפרויקט ארצי של המשרד לשוויון חברתי לקידום ושיפור איכות חייהם של אוכלוסיית הלהט"ב. מתוך החשיבות שאנו מייחסים לנושא, ניגשנו לקול קורא של המשרד ולאחר שעמדנו בכל הקריטריונים- קיבלנו תקציב ייעודי לתחום. כחלק מכך, מינינו רכז להט"ב מועצתי- שחף לוי (ניר עוז) שתפקידו למפות ולהכיר את אוכלוסיית הלהט"ב במועצה, ליצור קהילה ואת המענים לצרכיהם. בימים אלה יצאנו בסקר מיפוי צרכים מקיף שיעזור לנו לדייק את העשייה והפעילות בתחום. הסקר מיועד לכלל התושבים והוא יעזור לנו ללמוד את הצרכים לרווחת קהילת הלהט"ב. למילוי הסקר: סקר מיפוי צרכים לכלל התושבים בנושא אוכלוסיית הלהט"ב במועצה אזורית אשכול (segmanta.com)

בכל שאלה או התייעצות בנושא מוזמנים לפנות לשחף לוי, רכז הלהט״ב 050-8802849  Lahatab@eshkol.matnasim.co.il

ווינרים

קידום תחום החוגים והספורט חשוב לנו מאוד ובאופן אישי יקר לליבי. אנו משקיעים בו רבות- בחוגים חדשים, בגיוס מאמנים ומדריכים מקצועיים, במתקני ספורט חדישים ולשמחתנו מתחילים לראות תוצאות ולקצור פירות.

בימים אלה שוב זכינו לשורה של הישגים שממלאים אותנו בגאווה עצומה:

  • בכדורעף- קבוצת הבנות ז'-ח' "נופי הבשור" זכתה במקום הראשון (!) בגמר מחוז דרום וקבוצת ט' העפילה לגמר ארצי אחרי ניצחון בחצי הגמר.
  • בכדורגל- פתחנו השנה לראשונה קבוצת בנות (ג-ו) שמסתמנת כהבטחה גדולה! הקבוצה נסעה השבוע לראשונה למשחק ידידות מול רמת נגב ואחרי משחק מותח שבו הן נלחמו כלביאות, המשחק נגמר בטיקו 2.
  • במחול- תלמידות האולפן למחול ניגשו לבגרות במחול ב"נופי הבשור" וקצרו מחמאות והערכות גבוהות במיוחד.
  • בשחיה- סיון סגל (כיסופים), שחיינית בנבחרת הספיישל אולימפיקס של אשכול נבחרה לייצג את ישראל במשחקים במלטה בחודש מאי.

כל הכבוד לספורטאיות ולספורטאים המוכשרים שלנו, למדריכים ולמאמנים ולרוח ה"ווינרית" במחלקת הספורט שלנו. ישר כח!

 

מגזין אשכול טבעי

מהדורת אפריל של מגזין אשכול טבעי המקסים והמרענן שלנו עלתה לאויר. אני מזמין אתכם לפנות 10 דקות מזמנכם כדי לצפות, להתעדכן וליהנות מכל מה שחדש ומעניין אצלנו במועצה. והפעם: ״ספארי אשכול״- תיעוד הטבע שוקק החיים במועצה, הכלניות שפורחות כל השנה, המסבירה הלאומית של מדינת ישראל והצצה לגדוד היחס״ר הבדואי. צפיה מהנה: https://www.youtube.com/watch?v=q-gAmPJC4AI&ab_channel=eshkolrc

שבת שלום

גדי