הצוות מדבר - 'זה פה' 

 

גדי ירקוני - ראש המועצה האזורית אשכול 

 

הורים וילדים יקרים,

אנו פותחים בהתרגשות רבה את שנת פעילות החוגים והספורט בסימן של דרך חדשה.
אנו צופים גדולות לשנה זו.
על אף ולמרות המצב המבלבל אשר פוגש את כולנו בימים אלו,  אנו בטוחים וגאים בצוות המרכז הקהילתי שלנו, שלפני הכל סולל עבורו ועבור הקהילה דרך הבנויה מפעילויות מגוונות מתחדשות וחדשניות לילדי אשכול .
אנו מקווים ובטוחים כי תיהנו  מתוספת של תחומים חדשים ופיתוח מקצועי ומצויינות באלה הקיימים.

החוגים והספורט הם מרכיב משמעותי בחוסן הקהילתי שלנו ונמשיך לקדם ולפתח את התחום ולשמור על אשכול חזקה ובריאה 

אני מזמין אתכם לבקר באתר ולהתרשם מהיצע ספורט חוגים ופנאי שיש לנו וכמובן לצאת לדרך שנה טובה ומוצלחת, 
 

מיכל פלג עוזיהו - מנהלת 'זה פה' - מרכז קהילתי אשכול 

 

אנשים טובים באמצע הדרך

אנשים טובים מאוד

אנשים טובים יודעים את הדרך

ואיתם אפשר לצעוד

אנחנו עדיין בתחילת דרכנו המשותפת שלנו ועם זאת אנו מרגישים שעברנו חתיכת דרך יחד. למרות כל האתגרים הרבים, קורים פה דברים מיוחדים. לא שזה מפתיע אותנו... זה פשוט תוצר של חיבור בין אנשים טובים, האנשים שלנו, האנשים של אשכול.

הדרך שלנו באשכול מלאה ביצירתיות וסקרנות, הדרך שלנו בונה חברות, אומץ וחדשנות. הדרך שלנו מלאה בנחישות ושואפת להצלחה ומצויינות. זו דרך שאנחנו בונים יחד מכישרונות, יוזמות ורעיונות מקומיים וזה מה שהופך אותה למרתקת.

ואם עדיין אתם לא מחוברים לדרך... נשמח שתצטרפו וביחד נמשיך לצעוד.

הדרך שלנו - זה פה!

 

חגית טנה - מנהלת מחלקת ספורט חוגים ופנאי 

 

היי לכולם ונעים מאוד,

שמי חגית טנה, תושבת עין הבשור, נשואה לאייל ואמא לארבעה ילדים, חיה ונושמת ספורט.
השנה קיבלתי את הזכות להוביל את תחום הספורט חוגים ופנאי של אשכול.
גדלתי וחייתי פה את מרבית חיי, מרגישה ויודעת שאשכול זה הבית וגאה לקחת חלק בבנייה של קהילה  לאורח חיים ספורטיבי ובריא.
יחד אנו יוצאים לדרך חדשה ומשותפת בה נכלול היצע עשיר בתכנים ופעילויות לגוף ולנפש. באתר השתדלנו לכוון לכל אחת ואחד מאתנו - קטנטנים, ילדים, נוער, בוגרים וותיקים - קהילה. 
אנו כאן כדי לייצר איתכם ועבורכם מערכת מגוונת ונפלאה לספורט חוגים ופנאי. מערכת רב גילאית שבה תוכלו למצוא את עולם התוכן המתאים לכם בין אם בספורט, באומנות, במוסיקה, במדע וטכנולוגיה או בכל תחום אחר.
מי ייתן  ושנה זו תהא מלאה בעשייה חיובית ונפלאה ותהווה סמן דרך לעוד שנים רבות, בריאות וטובות 

 

איה אלטמן - מנהלת הדיונה

 

הי לכולם,

שמי איה אלטמן, אני תושבת מושב תלמי יוסף אימא של שתי נערות מדהימות תמר וזהר, יזמית אמנית שרואה ונושמת קהילה. לפני כשנה נכנסתי לנהל את השלוחה הדרומית של המרכז הקהילתי-"הדיונה" שיושב בליבו של הישוב אבשלום.

במהלך השנה שחלפה נפתחה בפני הזדמנות לייצר קשרים עם הקהילה, להתבונן לעומק ולהבין יחד עם התושבים מה מהותה של ה"דיונה" ובמה היא יכולה לשרת ולקדם את תושבי החלק הדרומי של המועצה. בימים אלו לקראת שנת הפעילות החדשה ה"דיונה" לובשת מראה חדש של בית המזמין את קהילת אשכול כולה לקחת חלק בפעילות העשרה וחוגים לקטנטנים, מרחב פעילות בוקר לאימהות ואחר הצהריים למשפחה כולה בשיתוף בני הנוער, מועדון פעילות "מוזה" לוותיקי החבל, מרחב למידה ועבודה WE WORK לנוער  סטודנטים ועצמאים, ספרייה פעילה ואירועי תרבות קסומים.

לקראת בואה של השנה החדשה אני מאחלת לכולנו שנה בריאה ושמחה, שנה של פעילות ענפה בשיתוף פעולה עם הקהילה ומזמינה אתכם לחלוק אתנו- עם צוות המרכז הקהילתי יוזמות, חלומות ונקודת מבט שלכם על כל מה שקורה בשטח.

בברכה

איה אלטמן

 

חזון המרכז הקהילתי 

המטרת המרכז הקהילתי היא להיות הבית של הקהילה, לייצר בסיס לעשייה קהילתית ולהיות בית ליוזמות מקומית.
המרכז הקהילתי לא יהיה מקום פיזי והפעילות והעשייה יתקיימו במתקני המועצה, במרחבים הקהילתיים ביישובי המועצה ובמבני הציבור הקיימים. המרכז יאגד וינהל את מחלקות התרבות, החינוך המשלים (חוגי הספורט וההעשרה), מדור ילדים ונוער והקייטנות שעד היום פעלו תחת המועצה כגופים נפרדים.
החיבור בין כל התחומים במסגרת המרכז הקהילתי חשוב לסנכרון ביניהם שיוביל להתייעלות, יהדק את שיתוף הפעולה בין התחומים הקהילתיים השונים ויצור מרחב חדש של אפשרויות, חיבורים, ועשיה.

מגוון רחב יותר של פעילויות הן בהיבט המועצתי והן בתוך הישובים:

  • אירועי תרבות וספורט
  • חוגים למבוגרים
  • מגוון חוגי העשרה במדעים לילדים
  • נוער וצעירים

שימת דגש על הנגשת המידע לתושבים בצורה פתוחה וידידותית למשתמש ומתן שירות לתושבי המועצה גם בשעות אחר הצהריים והערב. לצד זאת רואה המרכז הקהילתי בעדיפות גבוהה את שיתוף תושבי המועצה בפיתוח התוכניות והפעילויות העתידיות של המרכז מתוך תפיסה רחבה שרואה ומכירה בזה שיש לנו קהילה מגוונת עם שונות רבה שחיה ביחד. חשוב לנו לא להיות "נותני שירות" בלבד אלא לבנות את הפעילויות יחד עם התושבים מתוך צרכים שעולים. מטרתנו היא להגיע למספר גדול יותר של תושבים ולפרוץ לקהלים שונים שימצאו את מקומם במרכז הקהילתי. אנו שואלים את עצמנו מי לא צורך היום את הפעילויות הקיימות ומדוע?  מנסים להבין מהי תמונת המצב הקיימת ומתוך כך ליצור מנגנון שיגיע לכל תושב וייתן לו מקום להיות מעורב ולהרגיש שייך.

 

 

 

מועדוני אפטר סקול

מלבד קבלת הילדים בסיום בית הספר, הזנתם באוכל חם וטעים, ויצירת מקומות של משחק חופשי ופינות כיף- מועדוני אפטר סקול עטופים ביצירת משמעות. מועדוני אפטר סקול שמים דגש  הן על בחירת התכנים והן בראיית המדריכים כדמות משמעותית עבור הילד/ה תוך יצירת תכנים משותפים, הקשבה ומתן כבוד לילדים. מועדוני אפטר סקול הם המשך ישיר לראייה כוללת של קשב לקהילה וצרכיה.

דיונה

טבלת אנשי קשר - דיונה
שם תפקיד טלפון נייד פקס מייל
איה אלטמן מנהלת דיונה 054-6335754 ayaaltman2@gmail.com

הדיונה היא בית ליצירה, לתרבות ולהתכנסות קהילתית, ממש כמו "זה פה" קטן ומלא מוטיבציה. הדיונה ממוקמת בחבל שלום אך נותנת מענה לכל קהילת אשכול מקטנים עד גדולים. בדיונה שותפים

ונהנים  מג'ימבורי לקטנטנים, חוגים, הרצאות, מרכז לגיל הרך-בייבי דיונה, מועדון ותיקים-מוזה בדיונה וחוגגים אירועי שיא קהילתיים.

יחד חוגגים אירועי שיא קהילתיים.

תקציבים שנתיים

דוחות כספיים