לצאת מהקופסה

הקמת קריית החינוך החדשה לא הסתיימה עם בנייתם של בתי הספר החדשים. החזון שלנו לגבי קריית החינוך הוא שתהווה מוקד קהילתי שמאפשר ומקדם עשייה חינוכית וחברתית המעשירה את יכולות הלמידה לאורך כל החיים (ילדים ומבוגרים כאחד) ואת חיי הפנאי שלנו באשכול.

במילים אחרות הקמת קריית החינוך היא הזדמנות אדירה לרכז משאבים במקום מרכזי מהם יהנו הילדים במשך יום הלימודים וכלל הקהילה עם סיום הלימודים.

בימים אלה מוקמים במרחב הקרייה 3 מבנים נוספים משלימים לבתי הספר: מרכז אמנויות ומוסיקה, "מתחם הפלייסקול' ואולם ספורט חדש.

מרכז אמנויות ומוסיקה

מרכז האמנויות נמצא בתהליכי בנייה מתקדמים. התכנון הראשוני היה לפתוח אותו כבר בדצמבר הקרוב. אך הפתיחה תתעכב בשלושה חודשים, מסיבות טובות – לאחר מאמצים הצלחנו לגייס תקציב עבור הקמת חלק נוסף, שישמש ללימודי המוסיקה.

המבנה החדש יספק סביבה מקצועית מותאמת ללמידה והתפתחות בתחומי האמנויות: מחול קלאסי, מחול מודרני, מוסיקה וציור. המרכז יהיה פתוח לכל הקהילה, כולל תינוקות, ילדים, נוער ומבוגרים ויציע בתוכו כיתות פתוחות ואולם מופעים קטן לטובת אירועי מחול ומוסיקה קהילתיים. 

מתחם הפלייסקול

בתחילת החודש הנחנו אבן פינה בקריית החינוך להקמת מבנה ה'פלייסקול'   – מתחם של כ-1,300 מ"ר של מרחבים חווייתיים, מעוררי סקרנות, עניין ויצירה המזמנים שיתופי פעולה בינתחומיים ובינדוריים. כמו למשל: חדר רובוטיקה, חדרי מציאות מדומה, חדר תקשורת, מדפסות תלת-מימד, מתחם מאסטר שף לחוגי בישול, מרחב עבודה משותף ועוד.

אולם ספורט

אולם הספורט שנבנה בימים אלה בתוך קריית החינוך יאפשר את העברת החוגים קרוב לילדי בתי הספר היסודיים וליצירת מרחב בטוח ועשיר עבורם. באולם יהיו 500 מקומות ישיבה, רצפת פרקט ומיזוג ובכל רגע נתון ניתן יהיה לקיים בו 3 פעילויות של אימוני ספורט במקביל.

כל החשיבה שלנו סביב תכנון קריית החינוך היא בגדר "לצאת מהקופסה". בתי הספר שלנו אינם עוד מבנה עם ארבע קירות והוראה פרונטלית, אלא מעין מגרש משחקים אחד גדול בו לכל ילדה וילד יש מקום, על תחומי העניין שלו ועל אופיו וכך גם עבור קהילת אשכול כולה.

את המבנים החדשים אנו מקימים הודות לשותפות הדוקה עם ארגון Jnf ארה״ב המלווה את אשכול בימי חירום ושגרה, קרן היסוד והקהילה היהודית השותפה שלנו במקסיקו, מפעל הפיס, הטוטו ומשרדי הממשלה.  אלו הם השותפים החשובים שלנו בבניית החזון של אשכול שעוזרים לנו להפוך את החיים כאן לטובים יותר.

גדי ירקוני

ראש המועצה