מידע כללי

שותפות 2000 היא יוזמה ייחודית המקשרת בין 550 קהילות בכל העולם באמצעות 45 שותפויות בישראל. מעורבות רעיונית, יתרונות משותפים, אתגרים ומודלים של הצלחה מעצימים את הקהילות השותפות ומחוללים שינוי. ההשלכות של תוכניות מסוג זה חורגות מעל ומעבר לגבולותיה של כל קהילה בודדת- כך, לכל אחת ואחד מאיתנו ניתנת ההזדמנות להיות מעורב ולהשפיע באופן ישיר ואישי.

תוכנית שותפות 2000 של הסוכנות היהודית הוקמה בשנת 1994 והיא מהווה דוגמא לשיתוף הפעולה המתמשך בין הסוכנות היהודית, איחוד הקהילות היהודיות של צפון אמריקה (UJC) ומגבית קרן היסוד.

כמאמץ מקומי בעל השפעה לאומית, כל שותפות במסגרת התוכנית מספקת את ההזדמנות לחיבור בין קהילות בארץ ובחו"ל. בתוך כך נרקמות ומשגשגות גם מערכות יחסים בינאישיות, באמצעות תהליך קהילתי משותף. יותר מ-10,000 מתנדבים עובדים יחדיו מדי שנה, בוחנים נושאים בעלי חשיבות מעלים לדיון תגובות מהשטח, קובעים אבני דרך, מציבים יעדים ומגדירים תקציבים להשגתם. המעורבות ושיתוף הפעולה יוצרים הפריה ותרומה הדדית בעיקר בתחומים ערכיים קהילתיים וחינוכיים ומספקים קרקע פורייה לפיתוח כלכלי.

אחד האספקטים המלהיבים ומרחיקי הלכת ביותר בפרוייקט שותפות 2000 הוא ההפריה ההדדית. מתנדבים מקהילות העולם אשר מגיעים לישראל כדי להיות מעורבים בתהליך, שבים ומחזקים את הקהילות אליהן הם שבים. שותפות 2000 מובילה שינוי מתהווה בחברה הישראלית ובקהילות היהודיות בחו"ל. היעד המרכזי- הפיכת תוכנית שותפות 2000 לתהליך התנדבותי מנהיגותי לתחום ההתנדבות ההולך ותופס תאוצה ברחבי הארץ.