איגרות קודמות

כ"ה בסיון תשפ"ב, 24 ביוני 2022

שלום לכולם

ביקור ראש הממשלה

רגע לפני סיום תפקידו, הגיע ראש הממשלה נפתלי בנט לביקור חשוב באשכול, כולל מפגש ושיח פתוח עם נציגי הישובים. הביקור תוכנן עוד לפני ההודעה על סיום תפקידו והיה תחת איפול בטחוני מלא לפי הנחיות גורמי הביטחון. למפגש הוזמנו נציגים מכל ישובי המועצה, ממגוון תחומי עשיה (צח"י, הנהגות, ביטחון, חקלאות, חינוך ועוד) ומכל קצוות הקשת הפוליטית. כולם דיברו בפתיחות רבה וייצגו בכבוד רב את אשכול ואת כל מה שבוער לנו.

נציגי הישובים הודו לבנט על העשייה המקצועית, על השקט הבטחוני שזכינו לו השנה ועל הניסיון של חברי הממשלה בהנהגתו לשתף פעולה ביניהם. העלנו בפניו את סוגיית הרפורמה בחקלאות, את היעדר המיגון בישובים שמעבר ל-7 ק״מ, פיתוח כלכלי, הייטק, התיישבות, ועוד. תוך כדי המפגש הנחה בנט את צוותו לבחון שוב את סוגיית המיגון ביישובינו, תוך בחינת קביעת מדרג מחודש של רדיוס המרחק מהגבול.

היה ביקור מצויין וחשוב. בשם "הרוב הדומם" חיזקנו את בנט על הדרך שהוא ייצג- של ממלכתיות וניהול מקצועי, שיתוף פעולה בין ימין ושמאל ושל תרבות שיח מכבדת.

ליאור דפנר (גבולות) המנהל העסקי של קיבוץ כרם שלום מעניק לבנט תמונה של גן הילדים שנפתח השנה בקיבוץ אחרי 40 שנה ושבנט סייע לקדמו.

תוכנית תעשיידע בחינוך

כבר 8 שנים שהמועצה מפעילה במערכת החינוך את תוכנית "תעשיידע" לקירוב הדור הצעיר לתחומי המדע, התעשייה והטכנולוגיה. כל שנה אני מגיע לאירוע סיום הפעילות וכל פעם מחדש מתפעם מהתוצרים של הילדות והילדים שלנו. גם השנה השתתפתי באירוע הסיום המשותף לשלושת בתי הספר בקריית החינוך, יחד עם המנהלות, התלמידים, ההורים וצוות "תעשיידע". באירוע הוצגו כ-120 עבודות ברמה גבוהה ביותר שמשקפות למידה משמעותית של הילדים, עבודת צוות ויצירתיות. אין לי ספק שנמצאים ביניהם ממציאי העתיד של ישראל! אני גאה בבתי הספר ובתלמידים שלנו. זהו עוד ביטוי לעשייה האיכותית ויוצאת הדופן שעליה קיבלה אשכול את פרס החינוך הארצי.

 

מפגע הזבובים

בשבוע שעבר עדכנתי על הטיפול שלנו במפגע הזבובים שהתחדש אחרי תקופה שהצלחנו לצמצמו משמעותית. ביצענו ניטור ואיתרנו את מקורות המפגע בשני אתרי חקלאות בדרום המועצה. המקרה החמור נוצר באתר חקלאי חדש שנפתח השנה במועצה. נפגשנו עם מנהלי המקום יחד עם הנהגת הישוב שמודעים לתקלה שהיתה וגרמה למפגע. הם טיפלו בה מידיית כך שלא תחזור על עצמה וגם הוסיפו מלכודות. המקרה השני הוא אתר חקלאות שלצערי זוהי לא פעם ראשונה שהמקרה חוזר על עצמו בו. גם במקרה הזה נפגשנו עם הנהלת האתר והישוב ונעשה טיפול.

אני מודע לפגיעה הקשה באיכות החיים עקב המפגע ואנו נחושים לטפל בו. הפעולות שעשינו עד כה נתנו את אותותיהם למשך תקופה אך המקרה הנוכחי החזיר אותנו אחורה. אנו בהליכים מתקדמים לסיום גיבוש מדיניות אכיפה מועצתית, כולל גיוס תובע עירוני, תקנות עזר ותגבור צוות הפקחים. אני מאמין שזאת, בשילוב הפעולות המוגברות שלנו לניטור ומיגור ואחריות החקלאים ישפרו משמעותית את המצב.

יקיר המועצה

נפרדנו השבוע במועצה מרס״ן חנן בווני היקר, קצין ההגנה המרחבי של החטיבה הדרומית בשלוש השנים האחרונות. אחד התפקידים המשמעותיים ביותר בכל הנוגע לקשר בין הצבא למועצה והישובים.

חנן מילא את התפקיד במקצועיות ובמסירות עצומה ונכנס ללב של כולנו. הוא חיזק משמעותית את הקשר היומיומי השוטף עם הצבא באופן שללא ספק חיזק את הביטחון ביישובינו. מעבר להיבט הבטחוני, חנן הפך להיות חבר וחלק בלתי נפרד מאשכול. הוא יזם והוביל שורה של שיתופי פעולה מיוחדים שלא היו עד כה, כמו היוזמה של אירוע חניון צה״ל ביום העצמאות, חלוקת פרחים לניצולי השואה על ידי חיילי החטיבה, פעילויות משותפות בנווה אשכול ועוד ועוד.

על העשייה הנדירה ויוצאת הדופן שלו הענקנו לו לפני כשנתיים אות הוקרה מיוחד של ״יקיר אשכול״. חנן ממשיך לתפקיד הבא שלו בצפון הארץ. אנו מאחלים לו הצלחה ענקית מכל הלב ומברכים את מחליפו בתפקיד- רס״ן בן אלקובי.

 

מופע מרהיב

חודש יוני הוא חודש של מסיבות ואירועי סיום של הילדים והילדות שלנו בבתי הספר ובחוגים. אני משתדל מאוד להגיע לכל האירועים כדי לברך את התלמידים והצוותים, לראות ולחגוג יחד איתם את תוצרי השנה שחלפה.

אמש, הגעתי למופע הסיום של בית הספר למחול שלנו. היה מופע מרהיב ומרחיב לב. השתתפו בו 183 רקדניות ורקדנים במגוון סגנונות המחול: בלט קלאסי, מודרני, קומפוזיציה, היפ הופ וג'אז והוא היווה נקודת שיא של עבודתם הקשה וההשקעה לאורך השנה. 

בית הספר למחול שלנו הוא פנינה ואנו משקיעים בו רבות, גם במתקנים חדשים ואיכותיים וגם בצוותים המקצועיים ואני גאה לראות את המקום שובר שיאים כל פעם מחדש. מופע הסיום הוא כבר מזמן לא אירוע סיכום שנה רגיל, אלא אירוע תרבות אמנותי מושקע שכל שוחרי התרבות והמחול באשר הם ייהנו ממנו. משנה הבאה נפתח את המופע לקהל הרחב.

הודיתי לצוות המסור שמלווה את התלמידות כל השנה, להורים שתומכים ונותנים בנו אמון ומעל לכל לרקדניות ולרקדנים המוכשרים על העבודה הקשה לאורך השנה וההשקעה הרבה שלהם. בהצלחה בהמשך

 

שבת שלום

גדי