שלום לכולם,

 

הגנה 24/7

התקרית הבטחונית אמש על גדר המערכת היתה חריגה בעיקר בגלל התוצאות שלה – חדירת מחבל חמוש לתוך שטח ישראל והפגיעה בחיילי צה"ל. אך האירועים על הגדר לצערנו אינם חריגים וכוחות צה"ל מתמודדים יומיום עם אירועים שונים במטרה להגן על יישובינו. רובם נעצרים על הגדר, בתוך שטח הרצועה. גם אירוע ליל אמש נעצר בסמוך לגבול ולא התפתח לכדי איום ממשי על ישובינו. אני מודה לחיילי וקציני צה"ל שפעלו במהירות ולא חסכו בכוחות כדי לספק מעטפת הגנה מעובה על יישובינו ומאחל החלמה מהירה לפצועים.

 

אנחנו במסך עשן

אחרי שקט יחסי שחווינו מול הרצועה, התמודדנו השבוע שוב עם אתגרי החיים לצד הגבול. התרגיל הצבאי הנרחב שהתקיים במרחב המועצה, האירוע הביטחוני אמש והשריפה באתר הפסולת בשטח עזה (מול כיסופים). במשך שעות ארוכות סבלו תושבי הישובים הסמוכים מעשן מחניק וממפגע סביבתי. לצערנו זו לא פעם ראשונה שזה קורה. פניתי השבוע למתאם הפעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון,  שאמר שהאירוע מטופל על ידם, גם באפיק מיידי לכיבוי השריפה וגם באפיקים מדיניים ובינלאומיים ארוכי טווח סביב המפגע. מדינת ישראל יודעת להעמיד פתרונות ואנחנו נכונים להיות שותפים בתוכנית כוללת למתן מענה לפסולת העזתית באמצעות אתר המיחזור שאנו מקימים במועצה. מדובר באינטרס משותף חוצה גבולות.

 

פתיחת כיתות נוספות

לאחר מאמצים רבים ובעבודה משותפת עם משרד החינוך – אישר לנו המשרד  פתיחת כיתות נוספות בשכבות שבהן ביקשנו הקטנת כיתות. רקע: בחלק משכבות הלימוד בקריית החינוך נוצר מצב של כיתות גדולות יחסית מצד אחד ומצד שני מספר תלמידים שלא מאפשר פתיחת כיתה נוספת על פי תקני משרד החינוך. במחוז הדרום של משרד החינוך התגייסו לטובתנו כדי לאפשר את בקשתינו לפתיחת כיתות ועל ידי כך לצמצם את מספר התלמידים בכל כיתה. אני מודה למנהל מחוז דרום במשרד החינוך, רם זהבי, ולפיקוח הבית ספרי, אשר גילו הבנה לצרכים באשכול וסייעו בעניין.

 

פרידה מידיד

השבוע נפרדנו מאיציק בר, ידיד המועצה ואזרח של כבוד בה. איציק ניהל את מחוז הדרום של החטיבה להתיישבות במשך שנים רבות והפך לחלק מהנוף ביישובי המועצה ובן בית אצלנו. לצערי, נאלצתי להיעדר מטקס הפרידה שערכנו אתמול לאיציק ב'אבשלום' במעמד שר החקלאות ומזכירי הישובים – אך יוצגתי בכבוד על ידי שותפיי בהנהלת המועצה – ניר ים, רננה יעקב, בוריס נמירובסקי, צורית ירחי ושבי גבאי. אני מודה לאיציק ידידי על שנים של עשיה מבורכת למען פיתוח ההתיישבות במועצה ומאחל לו בהצלחה בהמשך. אני בטוח שעוד ניפגש בהמשך הדרך.

 

מוזה בדיונה

מרכז ה'דיונה' המתחדש שלנו בחבל שלום הופך למקום קהילתי שוקק חיים עם מענים לכל הגילאים – במשך היום הוא משמש כמרכז עשיר ונהדר לפעילות הקיץ ובשעות אחר הצהריים והערב הוא הפך לחוף ים השבוע, או ל'מוזה' לוותיקי החבל…

ביום שני הגיעו משפחות רבות, מכל רחבי המועצה, כדי ל'השתכשך' בחוף הים המאולתר שצץ לו בדיונה וביום רביעי היה זה יומם של הוותיקים שלנו ליצירה קהילתית בדיונה. כ-80 מוותיקי חבל שלום התכנסו כדי לחשוב יחד על הקמת מועדון ותיקים משותף. המהלך הוא פרי של עבודה תהליכית משותפת בין קבוצת ותיקות אנרגטיות ויזמיות בנשמתן, בסיוע המרכז הקהילתי של אשכול והאגף לשירותים חברתיים. במהלך הערב נהנו הוותיקים מהרצאה על כוחה של קבוצה, משיח בקבוצות על המשותף ביניהם, על צרכים ועל חלומות. למועדון נבחר כבר שם – 'מוזה בדיונה'! נפלא. ושיהיה בהצלחה

 

 

תמונת היום:

דשא נפרש היום בקריית החינוך החדשה שלנו.

 

 

שבת שלום

גדי ירקוני

מוזמנים לכתוב לי: gadi@erc.org.il