שלום לכולם, 

הישורת האחרונה

בשבועיים האחרונים התמודדנו עם גל תחלואה במועצה שהגיע לשיאו השבוע, עם יותר מ-60 מאומתים. הודות למאמצים המשותפים של כולנו, הצלחנו למתן את ההתפשטות וביממה האחרונה כבר יש ירידה. מספר המאומתים המעודכן עומד כעת על 52. אנו מקווים שבימים הקרובים, הודות לסגר ולמאמצים של כולנו, נמשיך לראות ירידה. כולנו שואפים ומצפים לשוב לשגרת חיים שפויה ובריאה. עם בשורת החיסונים, יש סיכוי גדול שזה יהיה הסגר השלישי והאחרון לו נידרש. אך בינתיים, עד שכל האוכלוסייה תתחסן, מוטלת על כולנו אחריות לשמור על ההנחיות ועל בריאותינו. בואו נעשה מאמץ בישורת האחרונה למען בריאות יקירינו ולמען החזרה לשגרת חיינו.

אתגר מערכת החינוך

על רקע גל התחלואה במועצה קיימנו בימים האחרונים הערכות מצב יומיות עם מנהלות ומנהלי מסגרות החינוך. בתיכון 'נופי הבשור' הגיע מספר התלמידים והמורים שבבידוד לשיא, עם אחוזי הגעה נמוכים מאוד. לכן קיבלנו החלטה, כי תלמידי התיכון בלבד ימשיכו בלמידה מרחוק בשבוע הבא. לקראת סוף שבוע הבא נבחן את המצב ונקבל החלטות בהתאם להמשך. בבתי הספר היסודיים ובגנים מספר המבודדים נמוך יותר ומאפשר שגרת לימודים. תלמידי קפסולות שבבידוד, ימשיכו בלמידה מרחוק עד לסיום ימי הבידוד. עשינו את כל המאמצים כדי לאפשר את המשך שגרת הלימודים ככל הניתן בבתי הספר היסודיים ולהימנע ממעבר ללמידה מרחוק המאתגרת יותר בגילאים אלה ובטח אחרי תקופה ארוכה של סגרים ובידוד חברתי. בכל מקרה, מעבר ללמידה מרחוק ביסודיים הוא מוצא אחרון מבחינתנו וכולנו תקווה שיחד נצליח להימנע מכך.

חיבוק בבידוד

בעקבות מספר המבודדים הגדול, בעיקר בקרב ילדים ובני נוער, יצאנו במבצע חלוקת ערכות הפגה לכל הילדים, כדי להקל עליהם בבידוד ולהזכיר שהם לא לבד. חילקנו למעלה מ-500 ערכות בשבועיים ונמשיך לחלק גם בשבוע הבא, על סמך רשימות המבודדים שנמסרו מהישובים. אנא דווחו לצח"י ביישובכם אם נדרשתם לבידוד כדי שנוכל לעזור לכם בכל הדרוש, כפי שעשינו עד כה. את הערכות קיבלנו הודות לתרומה משותפינו היקרים מעבר לים, אוהבי אשכול. את מבצע אריזת הערכות והחלוקה ביצע במרץ צוות המרכז הקהילתי שלנו, בסיוע בני נוער מתנדב. אם ילדיכם או נכדיכם טרם קיבלו  ערכה, היא בדרכה אליהם! 

הנגשת השירות

כחלק מתהליך רחב לשיפור השירות והנגשת השירותים המקוונים לתושבי אשכול, יצאנו לראשונה עם שירות הנפקת אישור תושב באופן מקוון. כל מי שיש לו כרטיס ארנונה במועצה לא צריך יותר למלא טפסים, לא למלא בקשה ולא להגיע למשרדי המועצה, אלא פשוט להקיש מספר ת.ז ולקבל את האישור חתום, ישירות למחשב/נייד. מידע נוסף וקישור ישיר להנפקת האישור תמצאו באתר המועצה:  https://eshkol.info/articles/item/227/

אישור התושב הדיגיטלי הוא עוד נדבך בדרך לפרויקט הדגל שאנו עובדים עליו בימים אלה של בניית תיק תושב דיגיטלי – פורטל ידידותי שיאפשר לכל תושב גישה וקבלה של כל שירותי המועצה במסך אחד מרוכז. תודה לצוות אגף הגזברות שמוביל את הפרוייקט.

ביקור ראש אגף התנועה באשכול

כביש 232 מעסיק אותנו יום יום. לצד התהליכים המתקדמים בימים אלה להרחבת המקטע השני, מניר יצחק למבטחים, אנו פועלים במקביל להידוק האכיפה בכביש, בדגש על תנועת המשאיות. השבוע נפגשנו במועצה עם ראש אגף התנועה במשטרת ישראל, ניצב אלון אריה. הצגנו לו את המצב המסוכן בכביש ואת דאגתינו הרבה מהיעדר אכיפה מספקת וקיבלנו הבטחה ברורה להידוק האכיפה. בקרוב המועצה גם תקבל לידה לראשונה סמכות לבצע אכיפה על תנועת המשאיות הלא חוקית בדרך השדות (בשעות איסור התנועה בכביש 232). אנו מקדמים כעת חוק עזר בנושא ובקרוב נחל לראשונה להפעיל פקח עם סמכויות אכיפה בנושא זה. תודה למשטרת התנועה על שיתוף הפעולה ההדוק עם אגף הביטחון של המועצה. סעו בזהירות!

חיסונים באשכול

ביום שני הקרוב יחלו להתבצע חיסונים גם באשכול, במרפאת צוחר. בשלב הראשון יינתן החיסון לאוכלוסיית היעד – בני 60 ומעלה ותושבים שנמצאים בקבוצת סיכון מגיל 55 ומעלה (אונקלוגיים, מושתלי איברים מחלות כרוניות לחץ דם, לב, סכרת, כליות). ניתן יהיה להזמין תור החל מיום ראשון דרך מוקד קופת חולים כללית (ולא דרך המרפאה). במקביל אנו פועלים להביא חיסונים גם למבוטחי מכבי כבר בימים הקרובים. בהזדמנות זו אני מזמין אתכם למפגש ושיח פתוח על נושא החיסונים עם ד"ר ענבל פוקס, רופאת משפחה במרפאת צאלים ויועצת מחלות זיהומיות מחוז דרום בשירותי בריאות כללית. ענבל התנדבה לדבר עם קהילת אשכול ולענות על כל השאלות בנושא החיסונים ואנו מודים לה על כך מאוד. יום ראשון הקרוב, בשעה 20:30 בזום.  https://eshkol.info/events/186/

אשכול לא עוצרת

אין ספק ששנת 2020 היתה שנה מאתגרת. אך אשכול, כמו אשכול, אף פעם לא עוצרת! אני מזמין אתכם להצצה קטנה ומרוממת רוח על מה שהיה לנו כאן השנה, למרות הכל. בהזדמנות זו אני מבקש להודות למנהלי האגפים והמחלקות ולכל עובדי המועצה, על ההשקעה והמסירות העצומה כדי להמשיך ולהעניק את השירות הכי טוב שאפשר בימי משבר עולמי שכמותו לא ידענו ובמציאות מאתגרת של התמודדות עם חירום מתמשך באשכול.

וזו השנה שהיתה:  https://fb.watch/2JTTgASZtG/

אני מאחל לכולנו שנה אזרחית חדשה ומוצלחת!

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.i