נובליסט באשכול

לכבוד גדול היה לנו לארח היום באשכול את חתן פרס נובל לכימיה - פרופ' דן שכטמן. שכטמן הגיע כדי להרצות בפני תלמידי בתי הספר שלנו על סיפורו האישי - מאז היה ילד וקיבל במתנה זכוכית מגדלת ועד לקבלת פרס הנובל. מאז שיצא לגמלאות מקדיש שכטמן את זמנו לחינוך במסגרת עמותת ׳נובל למצוינות בחינוך׳. אשכול יצרה שיתוף פעולה עם העמותה, כחלק מתפיסתנו לעידוד סקרנות ומוטיבציה לימודית בתחומי המדעים בקרב ילדינו.


מדענים צעירים

שמחנו לארח השבוע באשכול את מדעני המכון למחקר ביולוגי. קבוצת מדענים איכותית צעירה ונמרצת שהגיעה בהתנדבות למפגשי השראה והעשרה חווייתיים עם ילדינו בבתי הספר היסודיים. המדענים העבירו הרצאות בנושאים מדעיים בצורה מרתקת וחוייתית ושיתפו את התלמידים בניסויים מדעיים בתוך כיתות הלימוד. זהו פרוייקט נוסף שאשכול לוקחת בו חלק לקידום הפדגוגיה החדשה והחדשנות בחינוך בהובלת אגף החינוך. תודה ענקית לצוות המכון למחקר ביולוגי על שיתוף הפעולה הנפלא והחוויה המעשירה לילדינו.


אישורי תושב

במהלך הימים הקרובים תתבצע חלוקה של אישורי תושב ישירות לתאי הדואר. כחלק משיפור השירות - האישורים יחולקו לכל התושבים שמשלמים ארנונה למועצה לפחות שנה ואין צורך להגיע למועצה או למלא טפסים. לגבי תושבים חדשים או תושבים שאינם משלמים ארנונה למועצה אך מתגוררים בה - יש למלא טופס בקשה לאישור התושב, להצטייד בצילום ת.ז ובאישור מגורים מהישוב ולשלוח במייל למחלקת הגביה (או להגיע למשרדי המועצה).  https://bit.ly/36jaxxk


חברת חשמל לשירותינו

נפגשתי השבוע עם מנהל המחוז הנכנס בחברת החשמל, משה כהן, יחד עם מהנדס המועצה, בוריס נמירובסקי. ולמה אני מספר לכם את זה? כי לאשכול ממשקים חשובים עם חברת החשמל נוכח המציאות הבטחונית ולאור תנופת הבנייה בישובים ושל מבני ציבור חדשים במועצה. לחברת החשמל תפקיד משמעותי בחירום אשר מחייב טיפול מיידי בתקלות עקב פגיעות ישירות תחת אש. לצד זאת, תנופת ההרחבות בישובים והקמתם של מבני ציבור נוספים במועצה מחייבות חיבור למערכות חשמל חדשות ומשופרות ללא דיחוי. בפגישה הודיתי לחברת החשמל על הקדימות שניתנת לאשכול נוכח המציאות ובירכתי על הערוץ הישיר עם ההנהלה הבכירה שיסייע לנו גם בהמשך.


לאשכול באהבה

קיימנו הבוקר בישוב אבשלום טקס לחשיפת שלט למבנה מעון היום על שם ידידי אשכול – משפחת קיבליסקי. משפחה ציונית אוהדת ישראל מונצואלה, עם פינה חמה ומיוחדת בלב לאשכול. משפחת קיבליסקי תומכת בנו רבות וסייעה לנו לבנות מעון יום חדיש מאובזר וממוגן לטובת הקטנטנים של חבל שלום. הודיתי לבני המשפחה על הידידות, הציונות והתמיכה.


עיתון מועצה

בשבוע הבא יחולק הגיליון האחרון של עיתון 'בשביל אשכול 232'. לאחר תקופת ניסיון שארכה למעלה משנה, החלטנו לסיים את ההתקשרות עם מערכת העיתון הנוכחית ולצאת לדרך חדשה. למרות הניסיונות והמאמצים של המערכת שזכתה במכרז, נוכחנו לגלות והבנו שהמודל של מו"ל וצוות מחוץ למועצה - אינה מתאימה לנו ולקהילה. אנו רואים חשיבות עצומה בקיומו של עיתון מקומי שלנו שמשקף את רוח הקהילה ומעוניינים להחזיר אותו לידיכם – עורכים, כותבים, מעצבים מוכשרים ויצירתיים מתוכנו וכך גם לספק פרנסה לתושבים מתחומי תוכן ועיסוק מגוונים. אין ספק שיש בינינו כישרונות אדירים בימים אלה מתגבשת חשיבה על המודל החדש ובהמשך יצא קול קורא לתושבים.  

שבת שלום

גדי gadi@erc.org.il