שלום לכולם,

עדכון קורונה

אנו במאבק ארצי עיקש ומהיר כדי לבלום את התפשטות נגיף הקורונה, גם בקהילת אשכול. עד כה לשמחתנו הצלחנו למנוע הדבקות בתוך הקהילה בזכות שיתוף פעולה של כלל מערכות המועצה, תושבים, הנהלות הישובים וראשי הצח"י. אנו נוקטים בכל הצעדים כדי לאתר את החולים ולהגיב לכך במהירות האפשרית כדי לבלום את שרשרת ההדבקה. זו הדרך היחידה והמקצועית כדי למנוע התפשטות. כך נמשיך לעשות ככל שידרש. נכון להיום ישנם במועצה 4 חולים מאובחנים ואנו מאחלים להם רפואה שלמה. מצבם טוב והם נמצאים בבידוד. זהותם ידועה בזכות שיתוף פעולה מלא ואחראי מצדם. אנחנו בשליטה מלאה וגם אם יאובחנו חולים נוספים נדע לפעול בהתאם וביעילות. כדי לגדוע את שרשרת ההדבקה עלינו לגלות משמעת עצמית ולהישמע להנחיות: הקפדה על כללי הבידוד למי שנרדש, עטיית מסיכות המרחב הציבורי, היגיינה וריחוק פיזי. זו הדרך היחידה לשמור על עצמנו. 

סיום שנה משונה

משבר הקורונה אמנם אילץ אותנו לשנות את הדרכים לציון סיום שנת הלימודים, אך הוא לא מנע את ההתרגשות והחגיגיות. אני גאה בצוותי כל בתי הספר היסודיים שלנו, שיחד עם ההורים, לא ויתרו על האירועים המשמעותיים וקיימו אותם בדרכים יצירתיות ומרגשות לא פחות ובהתאם למגבלות.

לכל הצוותים בבתי הספר ובגני הילדים - תודה גדולה על כל מה שעברתם בשנה זו, ההשקעה העצומה שלכם בתוך מציאות של שינויים תכופים ומאתגרים. לא ויתרתם והמשכתם בתהליך החינוכי במסירות ואהבה.

כבר ביום רביעי התחילו ילדי אשכול את הפעילות החינוכית המשלימה בקייטנות הקיץ ובבית הספר של החופש הגדול. אני מאחל לילדינו האהובים חופשה מהנה, משמעותית ובטוחה ובתקווה אמיתית שנוכל למלא ולהשלים להם חלק ממה שנמנע מהם בחודשים האחרונים. ושהפעם לא נדרש לשינויים.

תודה לאייל בריברם על התמונות הנפלאות ממסיבות הסיום של שכבות ו בבתי הספר היסודיים.

בריאות והצלחה לכולם

 

קריית החינוך

עם הקמת קרית החינוך חלמנו על מענה מקיף לכל צורכי הילדים המגיעים אליה- לרבות מענה לילדים הנשארים בה שעות ארוכות. הרעיון בתכנון חדר אוכל בקריית החינוך נולד מהחשיבה על טובת הילדים. הרצון שלנו היה לספק לילדים הנשארים ברצף לפעילות אחר הצהריים בקריית החינוך (בין אם לצהרון ובין אם לחוג) ארוחה חמה במסגרת מסודרת ועוטפת וכך גם מענה להורים העובדים.

התוכנית נמצאת בשלב תכנון ראשוני ועדיין אין לה מקור תקציבי. יקח עוד שלוש שנים לפחות עד שתצא לפועל. בשלב זה התקיים תהליך מקצועי של בחינת החלופות האפשריות להקמת חדר האוכל, שלקח בחשבון שיקולים רבים, ביניהם זמינות של קרקע, מרחק ההליכה של ילדי כלל בתי הספר ועוד.

אני ער וקשוב להתנגדות שהתעוררה לגבי המיקום המתוכנן. לכן, אני מזמין את כולכם- הורים, אנשי צוות ותושבים מעורבים- לסיור משותף עם אנשי המקצוע של המועצה בשטח קריית החינוך. בסיור נציג את התוכנית, את השטח המיועד, את החלופות שנבחנו ונשמע אתכם. לכולנו מטרה משותפת והיא טובת הילידים. פרטים לגבי הסיור בקישור:  https://eshkol.info/events/55/

יצאנו לדרך

כ-60 בני נוער מלאי מוטיבציה השתתפו אתמול במפגש הפתיחה של פרויקט תעסוקת בני הנוער בקיץ (חלקם דרך הזום...). פרויקט נהדר שנועד  לאפשר לבני הנוער במועצה תעסוקה משמעותית בחופשת הקיץ בעסקים מקומיים בליווי והכוונה של המועצה. תודה לעשרות העסקים באשכול שהתגייסו לפרויקט כדי לספק תעסוקה משמעותית לנוער אשכול במהלך חופשת הקיץ, מתוך שליחות ואחריות לדור הצעיר. בזכותם הפרוייקט יכול לצאת לפועל. תודה לצוות המועצה שמוביל את הפרויקט במקצועיות, רגישות ומסירות לנוער – עדן פלד (גרעין הראל), קרן שריקי (אוהד) הילה הלוי (שלומית) וענת מורד (שדה ניצן). שיהיה בהצלחה!

תמונה שמכילה מקורה, תקרה, מזוודות, צילוםהתיאור נוצר באופן אוטומטי

 

תרבות לנשמה

בשבוע הבא יפתחו מחדש הדלתות של אולם אשכול אחרי ארבעה חודשים שנותרו סגורות בשל משבר הקורונה. התרבות היא ערך משמעותי בקהילה שלנו ששומרת על הנפש והנשמה. התרבות חייבת להמשיך! ולמרות המגבלות והאתגרים, נמשיך אותה, אך בדרך אחרת. אני מחזק את צוות התרבות הנמרץ והיצירתי של אשכול שלא מוותר והכין, למרות הכל, תוכנית תרבות לקיץ, יצירתית ומותאמת למגבלות הקורונה. ההצגה הראשונה באולם אשכול תעלה ביום ראשון הקרוב, הצגה מקורית של תיאטרון הנגב ״זוגיות על ארבע״ קומדיה לנפש על זוגיות במשבר. ההצגה לפי כללי התו הסגול, שמירת ריחוק ומסיכות לאורך כל ההצגה. לתוכנית הקיץ המלאה בקישור:  https://online.fliphtml5.com/qtsp/udzl/#p=1 . נפגש! אבל הפעם בלי חיבוקים ונשיקות...

 

שבת שלום ובריאות לכולם

גדי

gadi@erc.org.il