שלום לכולם

 

התמודדות עם נגיף הקורונה

הבוקר התחלנו בנוהל חיטוי של האוטובוסים המשמשים את הסעות התלמידים לבתי הספר. אנו נערכים לפעולות חיטוי מדי יום וגם לציוד מוסדות הציבור בחומרים לשמירת ההיגיינה האישית. לשמחתנו, אין חולים באשכול וכולנו תקווה שכך ישמר. לצד זאת אנחנו נוקטים בצעדי זהירות להבטחת בריאות הציבור וגם לאפשרות של החרפת המצב ומתן מענים כוללים.

 

כחלק מההערכות המועצה להתמודדות עם נגיף הקורונה, פנינו לכל יישובי המועצה בבקשה להעמיד נציג שיהיה אחראי לטיפול בנושא בתוך הישוב ומול המועצה. שמחתי מאוד שכל הישובים שלנו, בלי יוצא מן הכלל, העמידו נציג. בתחילת השבוע קיימנו מפגש במועצה עם הנציגים וצוותי המקצוע במועצה נמצאים איתם בקשר יומיומי. רכזי הישובים אחראים על מתן המענה כולל בכל הקשור להערכות הישוב לקורונה, סיוע למבודדי הבית והעברת מידע חיוני בתוך הישוב. אנו מתייחסים לנושא הקורונה כהערכות חירום לכל דבר וסומך על אנשינו במועצה ובישובים, המנוסים והמגויסים.

 

אני מאחל רפואה שלמה לחולים ברחבי הארץ ופונה לתושבים שלנו המחויבים בבידוד ביתי - המשיכו להקפיד על ההנחיות, שמרו על בריאותכם האישית, של יקירכם ושל הקהילה כולה. אנו יודעים שתקופת הבידוד לא פשוטה ודורשת התארגנות. אנו רוצים לסייע לכם ככל הניתן. אנא, אל תהססו לעדכן את הרכזים בישובכם לצורך קבלת סיוע ותמיכה בכל הדרוש לכם. 

חיטוי

חיטוי

דחיית אירועי תרבות

בעקבות שינויי בהנחיות של משרד הבריאות, אירועי המועצה שתוכננו בשבוע הקרוב בוטלו או נדחו למועד אחר. ביניהם – אירוע לציון יום האשה הבינלאומי שתוכנן במוצ"ש, הצגות הילדים והצגות המבוגרים והאירועים בנווה אשכול. כולנו תקווה שהבטחון הבריאותי ישוב אלינו במהרה ונוכל לקיים את כל האירועים.

 

הבטחון תזונתי מתחיל כאן

השתתפתי השבוע בכנס חירום שקיים מרכז המועצות האזוריות בנושא 'היערכות ענף החקלאות למשבר הקורונה'. כרגע אין שום מחסור במזון. הבטחונות לכך תלויים בהמשך ההתנהלות האחראית שלנו והערכותינו לקשיים שעלולים להיווצר. בכנס בהשתתפות שר החקלאות, צחי הנגבי, יו"ר מרכז המועצות האזוריות -ידידי, שי חג'ג', ראשי מועצות, ראשי ארגונים חקלאיים וחברי כנסת, דנו על הדרכים להגדיל את ייצור המזון החקלאי הטרי והערכות למחסור בעובדים זרים.  

מצבים כאלה מלמדים אותנו שוב עד כמה משמעותית לאזרחי ישראל חקלאות איתנה, יצרנית, שמקיימת את עצמה. המועצות החקלאיות ואשכול בפרט הן המקור של הבטחון התזונתי במדינת ישראל. נעשה הכל כדי שמדינת ישראל תזכור את זה גם אחרי משבר הקורונה, תתנתק מהתלות בייבוא ותקל על החקלאים בכלל ובעוטף עזה בפרט המתמודדים בנוסף גם עם אתגרי הטרור.

 

סיוע לעסקים קטנים

אנו נערכים לסיוע לעסקים הקטנים במועצה הנפגעים מהמצב באמצעות הקלות ודחיית תשלומים. אנו מגבשים מתווה לסיוע שיובא לאישור חברי המליאה בישיבה הקרובה. נפרסם עדכונים בנושא.   

 

אשכולידע

לפני שמשרד הבריאות שינה את ההנחיות, קיימנו במועצה את ה'אשכולידע' - העדלאידע הראשונה של אשכול. תהלוכה שמחה צבעונית וקצבית עם דמויות ענק מעולם הילדים שהוכנו על ידי אמני אשכול מחומרים ממוחזרים, להקות ריקוד מקומיות ילדים, הורים, סבים וסבתות. אירוע שהתחיל כחלום של שתי תושבות שהצליחו לגייס קהילה שלמה – אמנים, את המועצה מתנדבים, גרעינרים, חוגי הילדים והנוער ועוד ועוד. תודה לכל האנשים שלנו שהשקיעו ועבדו להפקת האירוע המופלא. זו תחילתה של מסורת קהילתית חדשה. ניפגש שוב באשכולידע בשנה הבאה

אשכולידע

אשכולידע

אשכולידע

 

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il