שלום לכולם

עדכון קורונה

לאחר שבועיים ברציפות שלא היו לנו חולים מאובחנים חדשים באשכול, עודכנו השבוע על 2 חולים חדשים. ילדה מהישוב עמיעוז והרב רפי פרץ, שר ירושלים ומורשת, מהישוב נווה. מספר החולים באשכול עומד כרגע על 3 ומספר המבודדים עומד על 64.

את העדכון על הילדה קיבלנו אתמול בשעות הערב ומיד התחלנו בבירור מעמיק לגבי המעגלים בקהילה הנדרשים בבידוד. מאחר שהיא השתתפה בקייטנת בית הספר של החופש הגדול ב'שחר אשכול' נדרשנו להתייעצויות והחלטות מיידיות יחד עם משרד הבריאות והוחלט על סגירת הקייטנה. כ-50 ילדים ואנשי צוות שהשתתפו בקייטנה נדרשו לבידוד ביתי. בעקבות המספר הגדול יחסית של הנדרשים בבידוד, אנו פועלים לתאם ניידת בדיקות קורונה במועצה לכל המבודדים. אין ספק שהבידוד עבור הילדים והוריהם אינו פשוט. בכלל ובימי החופש הגדול בפרט. אנו ננסה להקל עליכם עם חיבוק ופינוק, כמו שנהגנו עד כה עם תושבינו שנדרשו לבידוד. בשורות טובות ובריאות לכולם.

קבלו אותם באהבה

השבוע יצאנו לדרך עם סיירת הקורונה של אשכול לחיזוק ההסברה והשמירה על הכללים בקהילה. הסיירת מורכבת מבני נוער שלנו בליווי רכז מבוגר. הם מגיעים למוקדים מרכזיים במועצה, מחלקים חומרי הסברה, מסיכות ואלוכג'ל וגם מעניקים מדבקות 'יצאת צדיק' לתושבים מצטיינים ששומרים על הכללים. הנוער שתפגשו הוא שלנו. הם כאן בשביל לעזור לכולנו להמשיך לנצח יחד את הקורונה. קבלו אותם בחיוך ואהבה.

 

גאווה לישראל ולאשכול

שגיא נחושתן (רעים) בחור מוכשר במיוחד שסיים השנה י׳ב ב׳נופי הבשור׳ - זכה במדליית כסף(!) בתחרות האירופאית היוקרתית בפיזיקה EuPhO 2020. 
בתחרות השתתפו 200 תלמידים מ-60 מדינות והיא סיכמה שלוש שנים של אימונים השקעה ועבודה קשה. שגיא הוא בוגר תוכנית 'נשיא' למצוינות וסייבר באוניברסיטת בן גוריון במגמה המדעית ובשלוש השנים האחרונות נסע מדי שבוע ללימודים עם תלמידים נוספים מהמועצה. אנו גאים מאוד בשגיא על הזכיה וגם על מי שהוא. שגיא שהתקבל ליחידה מובחרת בצה"ל, לא מוותר על שנת השירות וממש בקרוב יתחיל אותה בהוסטל לאנשים עם צרכים מיוחדים. שגיא, אנחנו גאים בך!

תמונה שמכילה אדם, מקורה, עמידה, אנשיםהתיאור נוצר באופן אוטומטי

פרידה מחבר

השבוע נפרדנו ממפקד אוגדת עזה היוצא, ידידי, תא״ל אליעזר טולדנו. בשנות פיקודו שהיו בין המאתגרות בגזרה, זכינו בשותף אמיתי ורציני לדרך, חכם ואנושי. טולדנו הקפיד לקיים איתנו קשר הדוק, לעדכן בהערכות הבטחוניות, להתייעץ, ללמוד ולהבין לעומק את צרכי האוכלוסייה. הוא התרגש איתנו בקציר, בבניית ההרחבות וילודת התינוקות. ברוח חיבור זה, הענקתי לטולדנו מתנת פרידה - פח שמן זית תוצרת אשכול מחברת הללויה שבעין הבשור, שרק לאחרונה זכה בפרס ראשון בתחרות בינלאומית. סמל לצמיחה והפיתוח של האזור.   בהצלחה לטולדנו וגם למאו״ג הנכנס, תא״ל נמרוד אלוני.

תמונה שמכילה אדם, דשא, עמידה, קבוצההתיאור נוצר באופן אוטומטיתמונה שמכילה ישיבה, חניה, מד, מכונההתיאור נוצר באופן אוטומטי

תכנון ארוך טווח

בימים אלה הסתיים המחזור הראשון של התוכנית להסבת אקדמאים להוראה בשיתוף עם סמינר הקיבוצים. במהלך השנה הוכשרו 14 מורות ומורים חדשים, רובם תושבי אשכול, שישתלבו כבר בשנה הבאה בקריית החינוך וב'נופי הבשור'.

בתחילת שנת הלימודים יפתחו שתי תוכניות בשיתוף עם סמינר הקיבוצים לפיתוח והכשרת אנשי חינוך בקהילה - מחזור שני של התוכנית להסבת אקדמאים להוראה ולימודי תואר שני לאנשי חינוך, בחינוך סביבתי ובהערכה בחינוך. הייחודיות של שתי התוכניות שהן מותאמות לחזון ולתפיסה החינוכית של אשכול ושיום לימודים אחד בשבוע מתקיים במועצה, בתוך מרחבי הלמידה שלנו. שתיהן חלק מתכנון ארוך טווח להמשך קידום מערכת החינוך שלנו, תוך פיתוח מקצועי של אנשי חינוך מתוך הקהילה. אנו בין הרשויות הבודדות בארץ שבחרו להפעיל תוכניות פנימיות בשיתוף הפעולה עם סמינר הקיבוצים. עדיין ניתן להירשם לתוכניות

הסבת אקדמאים להוראה https://eshkol.info/articles/item/108/

תואר שני לאנשי חינוך   https://eshkol.info/articles/item/130/

תמונה שמכילה אדם, קבוצה, מקורה, אנשיםהתיאור נוצר באופן אוטומטי

הסוף לבדידותו של עץ הדקל

במבצע מורכב ומרגש ניטע בשבוע שעבר עץ דקל שני באתר ׳באר הדקלים׳ שעל דרך הבשור ובכך הצטרף אל הדקל הבודד שנותר באתר. עץ הדקל המקורי מת לפני מספר שנים ובאר הדקלים נותרה עם דקל אחד בודד. 

נטיעת העץ הנוסף היא חלק מפרוייקט שיקום ושימור האתר על ידי רשות הטבע והגנים וחיילי אוגדת עזה. לאחרונה גם הושלמה במקום הנחת קו מים להשקיית הדקלים מקו ההשקייה הראשי של גד"ש נירים. תודה לרט"ג ולפארק אשכול על תרומת הדקל ועבודת ההעתקה, לרשות ניקוז ונחלים שקמה בשור על ניהול הפרוייקט, לקיבוץ נירים על שיתוף הפעולה ולשותפים שלנו במינהלת הבשור לשימור ופיתוח דרך הבשור. מוזמנים לצאת ולטייל ולהנות מהאתרים שלאורכה ומהנופים הייחודים שלנו!

תמונה שמכילה חוץ, כף יד, דשא, עץהתיאור נוצר באופן אוטומטי

שבת שלום 

גדי