שלום לכולם,

 

עם הפנים לתושב

מחלקה חדשה הוקמה במועצה – מחלקת שירות לתושב! בתוך המחלקה, גם מוקד טלפוני שיתן מענה לפניו תושבים 24/7 , כולל שבתות וחגים, בכל התחומים – בטחון, תברואה ואיכות סביבה, מפגעים בכביש, תשלומים, תקלות ביוב או מים, או כל נושא אחר. השינוי והחידוש הם שמעתה המוקד יפעל על ידי המועצה ולא על ידי מוקד חיצוני וינתן מענה בכל תחומי השירותים המוניציפאליים, בכל שעות היממה. כל פניה למוקד תיבדק מיד עם קבלת הפניה ותועבר לטיפול גורמי המקצוע האחראיים. התושב שפנה יעודכן על ידי צוות המוקד על הטיפול.

אנו בתחילת הדרך ומאמינים שהשינוי הארגוני והחידוש בשירותי המוקד יביאו לשיפור משמעותי בשירותי המועצה לתושב. מספר הטלפון נותר כשהיה 08-9966333 או 106. שתהיה דרך צלחה!

 

תעסוקה חדשה באשכול

במסגרת התוכנית שלנו ליצירת תעסוקה חדשה לתושבי אשכול, אנו נמצאים בתהליכים מתקדמים של הקמת פרוייקט חדשני למתן שירותי תעסוקה מרחוק על ידי תושבים מתוך המועצה. במסגרת הפרוייקט יועסקו תושבים בתחומי מקצוע שונים על בסיס קהל לקוחות פוטנציאלי, הן מקרב עסקים מקומיים והן מקרב עסקים שיספקו עבודה מרחוק. לשם כך ערכנו לאחרונה סקר. לסקר ענו כ-120 תושבים שסיפקו לנו תמונה תעסוקתית מרתקת ופילוח של התחומים הרלוונטיים לתושבי אשכול. את הפרוייקט נקים במתחם 'הבשור' בשיתוף פעולה עם חנה ראדו, ממקימות 'מדבר 19, 'אשכול נגב מערבי' והמשרד לפיתוח הנגב והגליל. השבוע קיימנו במועצה פגישה נוספת עם חנה וערכנו סיור במתחם הבשור, כדי לקדם את הקמת המיזם כבר בחודש ינואר הקרוב. אני מזמין את המתעניינים לפנות לדנית, רכזת יזמות אשכול 052-6599542

 

 

ירוק בעיניים

180 עצים נשתלו השבוע במתחם קריית החינוך החדשה שלנו. נפרסו גם מדשאות נוספות ונשתלו צמחים. במגרשי המשחקים בשכבות של הקטנטנים הותקנו ההצללות והחלו בפריסת חלק מהציוד והריהוט בכיתות. החל משבוע הבא צוותי החינוך יוכלו כבר לבקר בכיתות, לקראת הכנתן לפתיחת שנת הלימודים. מנהלות בתי הספר יוצאות בשבוע הבא ליומיים השתלמות בליווי עמותת חינוך ישראלי, כחלק מההערכות לעבודה משותפת והכרות עם מגוון דרכי הלמידה.

   

 

   

 

חודש האזרח הותיק

חודש האזרח הוותיק מתקרב (נובמבר) ואנו נערכים לתוכנית מועצתית מלאה באירועים, פעילויות, הפתעות והטבות למען ותיקינו, בהובלת האגף לשירותים חברתיים ובשיתוף עם 'מעברים' ומועדוני מופ"ת. במסגרת ההערכות, אנו מזמינים בעלי עסקים באשכול ולקחת חלק ולפרגן לאזרחים הוותיקים שלנו. המעוניינים לתת שי, הטבה, הנחה בבית העסק במהלך חודש זה, מוזמנים להירשם בקישור וצוות התוכנית יצור אתכם קשר בהקדם https://katzr.net/ecd1d5   . תבורכו על נדיבותכם.   (בתמונה: איב וג'ו איזקסון, שדה ניצן)

 

 

שותפות גורל

ביום שלישי השתתפתי בטקס האזכרה לציון 5 שנים לנפילתו של הדר גולדין ז"ל. ביני ובין משפחת גולדין נרקם קשר חם והדוק ואני רואה את עצמי ואת אשכול בשותפות גורל עם המשפחה. אני מקפיד להשתתף באירועי הזכרון וההנצחה, לעמוד לצד המשפחה, לחזק אותם ולתמוך בכל דרך בזעקת לבם להחזרת הבנים לקבורה בארץ ישראל. הדר ואורון נפלו עת שהגנו עליינו ואנו חבים להם לעד כבוד והוקרה. יהי זכרם ברוך.

 

שבת שלום

גדי