שלום לכולם,

עברנו שבוע נוסף של התמודדות חירום עם משבר הקורונה. את החג עשינו כל אחד בביתו במסגרת המשפחתית המצומצמת ובכל זאת היינו קרובים מתמיד. בכל יישובי המועצה היו יוזמות מופלאות של שמירה על 'יחד' למרות הריחוק, שהפכו את החג לקסום ומיוחד. שמחתי שישובים ותושבים רבים  עשו שימוש ב'בנק' הרעיונות והיוזמות שפרסמנו לפני החג לפעילות מקרבת בימי החג. מוזמנים להתעדכן באתר הייעודי שפתחנו ובו שפע של רעיונות ותעסוקה בימים אלה  https://www.ze-po.com/

עד כה יש באשכול 5 חולים שאובחנו. שלושה מהם כבר החלימו. מספר התושבים שנדרשו עד כה לבידוד ביתי עומד על 331. מרביתם סיימו את ימי הבידוד וכעת יש באשכול 22 מבודדי בית. 202 תושבים נבדקו בימים האחרונים על ידי שירותי הבריאות. כל התוצאות עד כה שליליות אך טרם חזרו תוצאות של 48 בדיקות מתוכן. המשמעות היא שיש פחות חשיפה למחלה באשכול ומצבנו טוב ביחס לשאר הארץ. הסיבה לכך היא ההקפדה הגבוהה על ההנחיות והאחריות האישית והקהילתית באשכול. אנו יודעים שזו תקופה לא פשוטה שדורשת מאיתנו התמודדות עם קשיים, אך אני מזכיר שזו הדרך היחידה לנצח את הנגיף.

חבילות הפגה לתושבים

לקראת ימי החג, העמידה המועצה תקציב הפגה לכל ישוב לטובת פעילויות ותכנים משפחתיים וקהילתיים. אחרי התייעצות, הוחלט כי ׳חבילת ההפגה׳ תפותח בשיתוף עם ההנהגה בכל ישוב ובדרך זו נוכל להתאים את התוכן באופן ממוקד לצרכים הייחודיים בכל ישוב.

המועצה הקצתה סכום כספי לכל ישוב לפי גודלו בתוספת השתתפות של 25% מהישוב. תוכן החבילות נבנה על ידי הישובים יחד עם המועצה לפי קריטריונים שהוגדרו. המטרה היא לספק את המענה המדויק והמותאם לצורך הייחודי של כל ישוב. אני מודה לצוותים בישובים על שיתוף הפעולה עם המועצה על מנת להוציא לפועל חבילות הפגה מקסימות ומשמעותיות. חלק מהישובים כבר מימשו את התקציב ואני קורא לישובים שלא הספיקו עדיין לפעול למימוש התקציב – להצטרף למיזם כבר בימים הקרובים.  הנה לכם דוגמאות לרעיונות משלושה ישובים: שדי אברהם, שלומית ושדה ניצן.

מזל טוב אשכול, יש לנו אתר חדש!

אם נגיף הקורונה לא היה מגיע אלינו, קרוב לוודאי כי הייתם שומעים על האתר בדרך אחרת. אך עקב הנסיבות, הקדמנו את עלייתו לאוויר של האתר החדש שנותן מענה מקיף לצורכי התושבים ומותאם באופן מלא גם למחשב וגם לטלפון הנייד.

במהלך השנים קיבלנו דרישות והארות מתושבי המועצה לגבי האתר הקודם. לקחנו את כל סל הבקשות שלכם והטמענו אותן באתר חדש ופונקציונאלי מאוד. מוזמנים לגלוש בו. אתם תיווכחו לדעת שישנה חשיפה לבעלי עסקים מקומיים בעמוד הראשי וניתן למצוא את כל בעלי המקצוע שלנו ב'אינדקס עסקים' מקיף ומעודכן. בנוסף, ישנו לוח קהילתי שבו ניתן לפרסם מכירה, השכרה ודרושים וכן ישנם טפסים מכוונים, ממשק ישיר לניו מדיה, אפשרות לתקשורת עם מוקד אשכול דרך האתר ועוד.

תודה לצוות המועצה בהובלת תמרה כהן, מנהלת לשכת ראש המועצה ומנהלת האתר על עבודה יסודית ומקיפה להקמת האתר המשודרג - eshkol.info

שירות לאומי

לפני מספר חודשים הצטיידנו באשכול במדפסות תלת מימד מתקדמות וחדשניות לטובת פעילות העשרה לילדי המועצה במרכז הקהילתי וב'נופי הבשור'. עם פרוץ משבר הקורונה, המדפסות התלת מימד שלנו שינו ייעוד וגויסו למשימה הלאומית - הן ועובדות מסביב לשעון כדי לייצר מסיכות לצוותי הרפואה. עומרי קדמן מהמרכז הקהילתי שלנו לקח על עצמו את הפרויקט - לנצל את המדפסות החדשניות שלנו לטובת סיוע קטן במשבר הלאומי. הוא עובד מסביב לשעון כדי לייצר באמצעותן כמה שיותר מסיכות, שיועברו במתנה מאשכול לצוותים הרפואיים.

אשכול חזקה ביחד – קרן עזרה הדדית

העמותה לקידום תושבי חבל אשכול יצאה בקמפיין מרגש לגיוס כספים לסיוע למשפחות במועצה שנפגעו כלכלית ממשבר הקורונה. משפחות שלא היו מוכרות לשירותי הרווחה מצאו עצמן בפתאומיות מתמודדות עם מציאות קשה ומורכבת. זוהי שעת חירום לערבות הדדית וחמלה שכה מאפיינת אותנו והוכחה גם בעבר. עלינו כקהילה להתגייס ולתרום, כל אחד בהתאם ליכולתינו, ובכך נוכל לסייע  לחברינו בקהילה שצריכים אותנו.

גם המועצה נרתמה למיזם והתחייבה לקחת חלק משמעותי בתרומה. גם אני באופן אישי יחד עם רעייתי, שהם, ומנהלי המועצה תרמנו לקרן. הצטרפו אלינו ונוודא שאף תושב באשכול לא יהיה במצוקה בימים אלה כתוצאה ממשבר הקורונה. הסיוע ינתן לפי קריטריונים של האגף לשירותים חברתיים במועצה. בלחיצת כפתור תוכלו לתרום לכל מי שזקוק לכך: https://www.jgive.com/new/donation-targets/33981 

פריצות לישובים

בשבועיים האחרונים ישנה עליה בפריצות לבתים ולמשקים חקלאיים במועצה. חשוב להקפיד על כללי שמירה והגנה במרחב הביתי והחקלאי. אנא, דווחו לרבש"צים או למוקד אשכול על כל חשד שלכם לתנועה חריגה במרחב.

שירות חדש במוקד

מוקד המועצה עובד 24/7 כדי לתת לתושבי המועצה מענה לכל שאלה או סיוע. כעת הרחבנו את השירות וניתן לפנות למוקד גם באמצעות הוואטסאפ, במספר: 053-3359769 המספר זמין להודעות ושליחת תמונות ולא לשיחות קוליות. אל תהססו לפנות בכל שאלה ופניה, אנחנו כאן לשירותכם.

צוותי המועצה ממשיכים גם בימי חול המועד לדאוג לתושבים ולאוכלוסיות שזקוקות לסיוע מיוחד.

הצוותים הנמרצים והיצירתיים שלנו עמלים גם בשעה זו על תוכנית תרבות קהילתית עשירה מהבית לימי חול המועד, שתשאיר אותנו קרובים ושמחים למרות הריחוק והגבלות היציאה מהבית. יש למה לצפות!

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il