10 דצמבר 2020 / כד' בכסלו תשפ"א

שלום לכולם,

בדיקות הקורונה במועצה

כחלק מהמאמצים שלנו לשמור על אשכול ירוקה, הבאנו השבוע למועצה מתחם בדיקות קורונה, פתוח לקהילה. המטרה היתה לאתר מוקדם מאומתים כדי לקטוע את שרשרת הדבקה וכן להגדיל את מספר הבדיקות וכך את היחס בין החיוביים והשליליים, שמגדיל הסיכויים להישאר רשות ירוקה. 450 תושבים הגיעו להיבדק במתחם ואני שמח לבשר שיש 0 חולים חדשים בקרב הנבדקים. המשמעות היא גם שבזכות כמות הבדיקות הגדולה, כל הישובים שלנו חזרו להיות ירוקים. אני מודה לכל התושבים שהתגייסו והגיעו להיבדק ומתנצל בפני מי שהגיע ולא הספיק עקב העומס שנוצר בשעות האחרונות במתחם. אנו פועלים להבאת מתחמים נוספים בקרוב. מספר החולים המאומתים באשכול עומד על 12 ומספר המבודדים: 92. מצבם טוב ואנו מאחלים להם רפואה שלמה. בריאות לכולנו.

  

מבצע דיגיטל

בימים אלה אנו משלימים מבצע חלוקה של כ-600 מחשבים ניידים, טאבלטים ואמצעים דיגיטליים נוספים לחיזוק הלמידה המקוונת של ילדי אשכול בבתי הספר, במרכזי הלמידה בישובים ובבתים. את המחשבים רכשנו במסגרת קולות קוראים שהגשנו למשרד החינוך ומפעל הפיס כחלק מפעולותינו לחיזוק התשתית הדיגיטלית ברחבי המועצה, בדגש על משפחות ותלמידים שיש להם חוסרים משמעותיים. את פרוייקט חלוקת הציוד הדיגיטלי מוביל אגף החינוך בשיתוף בתי הספר, מחלקת המיחשוב והאגף לשירותים חברתיים. אנו נמשיך ונפעל כדי להבטיח שלאף תלמיד באשכול לא יהיו פערי נגישות דיגיטלית. זו הזדמנות להודות לישובים, לקיבוצים מגן ובארי, ולתושבים שפתחו את הלב ותרמו גם הם לאחרונה מחשבים לטובת תושבי אשכול.  

מאשכול ל"מארקס אנד ספנסר"

שמחנו לארח השבוע במרכז המחקר והפיתוח מו״פ דרום את סגן שגריר בריטניה בישראל, מארק פאוואר יחד עם שר החקלאות ופיתוח הכפר, אלון שוסטר. בריטניה הינה שותפת הסחר הגדולה ביותר של ישראל באירופה והשלישית בעולם ואני מברך על המאמצים של משרד החקלאות לפתח עוד אפיקי שיתוף פעולה חקלאיים, כולל הרחבת ערוצי ייצוא של תוצרת חקלאית והשקעה בידע וטכנולוגיה ישראלים. אשכול היא מובילת הייצוא החקלאי לבריטניה והתוצרת שלנו משווקת לחברות מובילות באנגליה, כמו 'מארקס אנד ספנסר' ועוד. התגאינו להציג את החידושים האחרונים בתחום המחקר והפיתוח החקלאי, את גידולי התותים התלויים, חממות האננס, הפטאייה ועוד. היה מפגש מעמיק וחשוב, הן מבחינת ההסברה הבינלאומית על המציאות שלנו בעוטף עזה והן כבסיס לשיתופי פעולה עתידיים.

נערכים לכל תרחיש

השבוע קיימנו במועצה תרגיל חירום מועצתי רחב היקף בשיתוף עם הצבא וגופי החירום. בתרגיל נבחנה המועצה על המוכנות לחירום, בדגש על התמודדות עם אירועים מורכבים, רב מוקדיים, שלא הכרנו בעבר. כל מערכות המועצה השתתפו בתרגיל ולכל מכלול הוצמד חונך מטעם מנהלת החירום הארצית. נבחנו על המוכנות, על מערך קבלת החלטות, הסנכרון בין הגופים ועוד. בסיכום, זכתה המועצה בהערכה גבוהה מאוד מצד מינהלת התרגיל, על יכולות הביצוע והמוכנות, שאף תוארו כ"הגבוהות והאיכותיות ביותר בארץ". תארים שלצערנו "הרווחנו" בדם ומניסיון. למרות ההערכות הגבוהות, יש לנו תמיד מה ללמוד ולשפר ואנו נפעל לשיפור. אחת הסיבות למוכנותנו הגבוהה היא שזכינו בראש מטה חירום מקומי משלנו, תא"ל במיל' משה מורג (אוהד) הנחשב לאחד המקצועיים והמוערכים בתחומו. לאחרונה הצטרף למערך החירום המועצתי איש רציני ומקצועי לא פחות וגם הוא משלנו – אל"מ במיל' נועם גל (שדה ניצן). שניהם בעלי ניסיון רב, היו שותפים בהכנות ובהיערכות לתרגיל וגילו יכולות פיקוד והובלה, ברמה גבוהה ביותר. אשכול בידיים מצויינות. ובתקווה שלא נזדקק.

הארנו את אשכול

מגבלות הקורונה לא עצרו אותנו מלהאיר את אשכול לרגל חנוכה באור גדול. אתמול בערב קיימנו את אירוע השיא של חנוכה - הספארי lights עם שלל מיצגי אמנות מדליקים ומרהיבים בלב הטבע. כל הכרטיסים לאירוע נמכרו וכמעט 500 רכבים מלאים בילדים, הורים, סבתות וסבים עברו במסלול המואר והחוויתי. אני מודה לצוות המרכז הקהילתי שלנו שלא מפסיק לחשוב מחוץ לקופסא כדי לייצר אירועי תרבות יצירתיים ומיוחדים לתושבי אשכול, מבלי להפר את המגבלות. לצוות אגף הבטחון שדאג לשמור על הסדר המופתי והבטיחות ולמאות התושבים שהגיעו במצב רוח נפלא, שמחו איתנו ונותנים לנו שוב ושוב רוח גבית לעשייה קהילתית פורצת גבולות. ניפגש באירוע הבא.

למי שפספס, מוזמן לטעימה קטנה ומקסימה: https://fb.watch/2hMXzdl3pj/