שלום לכולם, 

עדכון קורונה

אתמול בערב עודכנתי שנחשפתי לחולה מאומת במהלך פגישת עבודה בה השתתפתי מחוץ למועצה. למרות שהקפדתי על כללי ריחוק ועטיתי מסיכה, מתוך משנה זהירות ואחריות כלפי הסובבים אותי, נכנסתי לבידוד. אני ממשיך לעבוד ולנהל במרץ את המועצה מביתי.

בעקבות החשיפה לחולה, ביצעתי הבוקר בדיקת קורונה במתחם גיטיס בשדרות. לבדיקות הקורונה חשיבות רבה בקטיעת שרשרת ההדבקה והן מהוות מרכיב מרכזי בסיווג צבע הישוב בתוכנית הרמזור. ככל שמתבצעות יותר בדיקות ביחס למספר החולים בישוב ומרביתן שליליות, כך הסיכוי גדול יותר שהישוב ישאר ירוק.

רמת התחלואה ברחבי הארץ עולה, גם ברשויות הסמוכות. מצבנו באשכול טוב ועל כולנו מוטלת אחריות לשמור על כך. אנו נמשיך ונחזק את פעילות ההסברה ואת שיתוף הפעולה היעיל עם ראשי הצח"י והנהלות הישובים במאמץ המשותף לקטיעת שרשרת ההדבקה בקהילה. אנא, הקפידו על הכללים, אל תזלזלו בהנחיות ובכללי הבידוד. זכרו שעל ידי כך אנו מגנים על עצמנו, על הקהילה ועל שגרת חיינו. אך בעיקר על האוכלוסייה המבוגרת, ההורים שלנו, שנמצאים בסיכון גבוה. זוהי חובנו כלפינו. יחד נמשיך לשמור על אשכול בריאה וירוקה.

קמפוס קריית החינוך

סיימנו שבוע ראשון של הפעלת מתווה כיתות ה'-ו' בקמפוס קריית החינוך. צוותי החינוך שלנו, יחד עם הצוות הבלתי פורמאלי, עושים מאמץ משותף רב כדי לתת מענה טוב לכל התלמידים. המתווה חדש, שונה ומאתגר לכולנו ומטבעה של כל דרך חדשה, עולים לעיתים גם קשיים. בשבוע זה למדנו מה עובד טוב ומה דורש שינוי. למרות שמוטל כרגע סימן שאלה לגבי המשך הפעילות הלימודית בבתי הספר בארץ לכל תלמידי ה'-יב', אנו כבר פועלים כדי לערוך מספר שינויים והתאמות במתווה הלמידה. אנו קשובים לכל הצרכים ונעשה כל שידרש כדי להגיע למענה שלם שמובל עלי ידי המנהלות וצוותי החינוך וערוכים לעשות שינויים. אנו משוכנעים שהדבר הנכון ביותר לילידנו הוא להמשיך במתווה של 5 ימי לימוד והעשרה וקורא להורים לגלות אורך רוח בשלבי ההתהוות הראשונים.

אירוע חריג

השבוע עודכנתי על אירוע אלימות שהתרחש באחד מבתי הספר שלנו. שוחחתי עם מנהלת בית הספר ועודכנתי ממנה על כל הפעולות המקצועיות שבית הספר ערך לבירור מעמיק ויסודי של האירוע. האירוע מטופל על ידי גורמי המקצוע במלוא הרצינות הנדרשת. 
אני יכול להבטיח לכם שאתם יכולים לסמוך על הצוותים בבתי הספר שלנו. ילדינו זוכים למעטפת אנושית ומקצועית, הדוקה ומסורה.

תוכנית אסטרטגית לעוטף עזה

שבוע שעבר עדכנתי על המאמצים האינטנסיביים שלי ושל שותפי, ראשי רשויות עוטף עזה והאגפים האסטרטגיים, לקדם בדחיפות הצעת מחליטים ממשלתית מיוחדת לעוטף, שתבטיח את המשך התקציבים לפיתוח כלכלי ודמוגרפי של האזור. מאמצינו נשאו פרי ואתמול עודכנו על ידי משרד ראש הממשלה על תחילתה של עבודת מטה לגיבוש תקציב עוטף עזה לשנים 21-22. במכתב שהוציא מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ שהעתק ממנו נשלח אלינו, ניתנה הנחיה חד משמעית לכל משרדי הממשלה להיערך תקציבית בהתאם. אני מחזק את אנשי משרד ראש הממשלה, שלמרות הקשיים והמגבלות התקציביות המורכבות שחלות על מדינת ישראל בימים אלה, מבינים את חשיבות וגודל השעה לחיזוק ופיתוח עוטף עזה. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לבועז קרצ'מר (צאלים) מנהל האגף האסטרטגי שלנו לשעבר, שמלווה את כל רשויות עוטף עזה כפרוייקטור לתוכנית. זו כמובן ההתחלה ועוד דרך לפנינו. בימים הקרובים ניפגש עם שרי הממשלה. אמשיך לעדכן בנושא.

הגשר לשינוי המציאות

אנו נהנים בשבועות האחרונים משקט בטחוני לאחר תקופה מורכבת ומקווים שכך ימשך. יחד עם זאת אנו מחוברים למציאות ונערכים גם לאפשרות של התחממות מחודשת. 
המציאות ברצועה לא השתנתה ולא נעשו עם השנים מהלכים מדיניים משמעותיים לשינוי. גם אם ישראל תצא למבצע צבאי נוסף נרחב ברצועה, הוא לא ישנה את המציאות לאורך זמן אם לא יביא בסופו לפתרון מדיני אזורי ארוך טווח. אני ושותפי, ראשי הרשויות בעוטף עזה, סבורים שהגשר לשינוי המציאות באזורנו נעוץ בפיתוח כלכלי אזורי, תוך יצירת שיתופי פעולה כלכליים שיטיבו עם שני הצדדים. תוכנית רחבת היקף שגיבשתי מונחת על שולחנם של אנשי צבא וממשל בכירים, גופים בינלאומיים וגם שגרירות ארה"ב. השבוע השתתפנו בהרמת כוסית לקראת החג עם אלוף פיקוד הדרום הרצי הלוי וקיבלנו ממנו חיזוק משמעותי על חשיבות הפיתוח ברצועה כמנוע לשינוי המציאות באזור. אמירה זו של הדרג הצבאי הבכיר בדרום היא בשורה טובה לקראת השנה החדשה. יקח עוד זמן רב ולא מעט דיונים וטיוטות עד שתצא לפועל אך עצם ההכרה בחשיבותה היא בשורה. כולי תקווה שעם רוח גבית זו, נזכה להתקדמות כבר בחודשים הקרובים.

לפני הכל קונים באשכול

כחלק מתמיכה וחיזוק העסקים במועצה, החלטנו לצאת השנה ביוזמה שתהפוך למסורת: חלוקת שוברי מתנה לעובדים לחג, מבתי עסק מקומיים באשכול. השוברים יחולקו בחג לכל עובדי המועצה והמרכז הקהילתי וגם הוצעו לארגונים ומפעלים מקומיים במטרה לעודד את הרכש המקומי וחיזוק העסקים והתושבים שלנו. תודה למעברים נגב מערבי ולמרכז קהילתי 'זה פה' על שיתוף הפעולה הנהדר, לעסקים במועצה שהצטרפו לשובר ולעובדות המועצה שהתגייסו וסייעו בהכנת המעטפות. רשימת העסקים באתר המועצה: https://eshkol.info/business/ חג שמח ואל תשכחו לקנות מקומי.

שבת שלום

גדי ירקוני