14 ינואר 2021 / ‏א' שבט תשפ"א

שלום לכולם, 

העליה בתחלואה באשכול

למרות מגבלות הסגר, אנו עדים לעליה בתחלואה באשכול. מספר המאומתים עלה בימים האחרונים ועומד על 50, גבוה יותר ממספר המאומתים באשכול ערב הסגר. 30 מתוכם חולים חדשים רק מהשבוע האחרון. המאפיין של מרבית המקרים החדשים שמדובר בהדבקה בתוך הקהילה, כתוצאה משאננות ואי הקפדה מלאה על ההנחיות. אנו מלווים מקרוב את הישובים שמתמודדים בימים אלה עם גל תחלואה ועם מספר רב של מבודדים ומסייעים בכל הדרוש. במקביל אנו נפעל להידוק הסברה ואכיפה. אנא, הקפידו על ההנחיות למען בריאותכם האישית, למען הקהילה ולמען החזרה המהירה של כולנו לשגרה.     

מבצע חיסונים לצוותי החינוך

בשיתוף פעולה של המועצה עם שתי קופות החולים המרכזיות באשכול "כללית" ו"מכבי" התחיל השבוע מבצע חיסונים של כל צוותי החינוך במועצה, בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי: מורות, גננות, סייעות, עובדי מנהלה, מדריכים בחוגים ובחינוך החברתי. המבצע ימשך בימים הקרובים ואנו מודים מאוד לשתי הקופות על שיתוף הפעולה הנהדר איתנו וההתגייסות לחיסון מיידי של כל הצוותים באשכול, לפנים משורת הדין. אנו מקווים שתוך שבועיים יתחסנו כל צוותי חינוך וההוראה שלנו במרפאות השונות.  

כולנו שווים

הודות לתרומה נדיבה שקיבלנו משותפינו, הקרן לידידות, התחדשנו לראשונה באשכול ברכב הסעות מועצתי מיוחד לאנשים עם מוגבלויות וקשישים בקהילה. זה לא עוד רכב, זהו שינוי תודעה בשירות שלנו לאוכלוסיות החלשות יותר בקהילה. באמצעות הרכב נוכל להנגיש לנכים על כסאות גלגלים את מגוון שירותי המועצה כדי שלא יפסידו שום פעילות או שירות עקב מוגבלותם. המשימה הראשונה שלנו עם הרכב היא הסעת הקשישים מרותקי הבית למרפאת צוחר ביום שלישי הקרוב לקבלת החיסון נגד קורונה. חוסנה של קהילה נבחן ביחס שלה לאוכלוסיות החלשות יותר ואני מודה לקרן לידידות שעוזרים לנו לממש ערך מרכזי זה בקהילתנו.

 

נערכים בביטחון ליום סגריר

בתזמון מקרי לאירוע הבטחוני שהתרחש אתמול בגבול באזור כיסופים, פוזרו באותה העת 16 מיגוניות נוספות ומונגשות לנכים ב-10 ישובים במועצה. הן פוזרו בסמיכות להרחבות חדשות ולמבני ציבור ב-אבשלום, אוהד, אורים, דקל, ישע, כיסופים, מבטחים, עין השלושה, רעים ותלמי אליהו. הן תוספת למיגוניות שכבר הצבנו בשנה האחרונה בעוד ישובים במועצה. קיבלנו אותן מפיקוד העורף על סמך תהליך עבודה יסודי מקצועי ומסודר שערך קב"ט המועצה שלנו עם כל הישובים ובקרוב נקבל עוד. למרות האתגר הבטחוני, אנו ממשיכים לצמוח ולהתפתח אך לא שוכחים את המציאות האזורית שלנו ונערכים בביטחון גם לימים פחות טובים. בתקווה שהשקט ימשך ונמשיך לצמוח ולהתפתח.

בשורה לחקלאינו

עננה כבדה הוסרה השבוע מרבים מחקלאי אשכול: החוק להארכת הפטור עבור מס המעסיקים לעובדים זרים בחקלאות עבר בכנסת והוארך בשנתיים נוספות. זו בשורה חשובה לחקלאי אשכול ולכל האזרחים. הפטור ממס יוריד עלויות משמעותיות לחקלאים וימנע עליה במחירי המזון לאזרחים. בפגישה שקיימנו לאחרונה במועצה עם שר החקלאות אלון שוסטר ונציגי החקלאים מרחבי המועצה, העלנו את נושא המס. אלון הבטיח וקיים ופעל נמרצות לקידום החוק. תודה לאלון ושותפיו לקידום הנושא: ישראל כץ שר האוצר ושי חג'ג' יו"ר מרכז המועצות האזוריות, ידידים קרובים ואנשי התיישבות מובהקים. 

אשכול בוחרת בטוב

אשכול היקרה שלנו חוגגת השנה יום הולדת 70. למרות הקורונה אנו לא מוותרים על החגיגות שתתפרסנה לאורך כל השנה במגוון פעילויות מיוחדות, אירועים מרגשים ושלל הפתעות. במועצה הוקם צוות מיוחד שמוביל את אירועי ה-70 ואני שמח להציג בפניכם את אירוע הפתיחה המיוחד במינו של החגיגות: אשכול בוחרת בטוב!

אין ספק שהמאפיין הבולט של אשכול הוא שלמרות האתגרים, מאז ימי העלייה על הקרקע ועד היום, מצבי החירום והמגיפה העולמית, עדיין יש לנו את אחת הקהילות השמחות, הפעילות, והמגובשות שיש. איך אנחנו עושים את זה? בוחרים בטוב!

אנו מזמינים אתכם לחשוב מה עושה לכם טוב, לצלם ולשלוח לנו בליווי שמכם ושם הישוב. זה יכול להיות מקום, נוף, חפץ, אנשים מסויימים, מאכל, טקסט קצר, או כל דבר שגורם לכם לתחושה טובה.

בסופו של דבר אנו נאגד את כל הצילומים ונציג אותם על מגה קיר ענק, תחת הכותרת - אשכול בוחרת בטוב. קיר קבוע שיישאר איתנו תמיד וגם לדורות הבאים, שמספר את הסיפור המיוחד שלנו ויתן תמיד רוח של תקווה. אל תפספסו את ההזדמנות לעשות יחד היסטוריה: https://eshkol.info/436/

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il