‏15 אוקטובר 2020 / ‏כ"ז תשרי תשפ"א

מערכה ארוכה

הודות לאחריות התושבים בימי הסגר ומאמצי ההסברה שלנו בשיתוף הישובים, הצלחנו יחד לבלום את גל התחלואה באשכול. מספר החולים המאומתים נמצא בירידה מתמדת ואשכול נותרה 'רשות ירוקה'.

ארבעה ישובים במועצה הגיעו לפני כשבועיים לסיווג צהוב, על גבול הכתום. ליווינו אותם מקרוב ולאחר פעילות ממוקדת, כיום הם עודכנו שוב כירוקים. למרות שאשכול ירוקה, חשוב שלא ניכנס לשאננות. נדרשת מכולנו סבלנות, אורך רוח והבנה שעומדת לפתחנו מערכה ארוכה.

אני מברך על ההחלטה לפתוח את הגנים והפעוטונים החל מיום א׳ הקרוב ואנו כבר נערכים לפתיחתם. 

אחת המשמעיות המורכבות של המערכה היא עבור ילדינו, שמתווה חזרתם לבתי הספר יהיה הדרגתי, לפי שכבות גיל ויתפרס למשך זמן ארוך. 

הלמידה הממושכת בזום, הניתוק החברתי והריחוק הפיזי האישי של ילדינו מאנשי החינוך לאורך זמן מדאיגים אותנו ולכן אנו נערכים למתווה מועצתי ייחודי. בימים אלה אנו מגבשים הקמת מרכזי למידה בתוך הישובים, ללמידה יעילה מרחוק, בשילוב פעילות חברתית והעשרה, בהובלה משותפת של בתי הספר, הישובים והמרכז הקהילתי. 

מדובר במערך מורכב ומאתגר שמחייב הערכות יסודית ושיתוף פעולה של כלל הגורמים. במהלך שבוע הבא מתוכננות פגישות עם כלל הנהלות הישובים. עם גיבוש המתווה על כל פרטיו יחד עם כל השותפים, נפרסם אותו להורים.

יחד נצליח לייצר מציאות טובה יותר לילדינו תחת מגבלות הקורונה

מירוץ נגד השעון

כפי שכבר דיווחתי, אנחנו בעיצומו של תהליך להגשת הצעת מחליטים לתקציב 2021- 2022 לרשויות עוטף עזה. בשבועיים האחרונים מתנהל מירוץ נגד השעון בכדי לגייס את חברי הכנסת ובעיקר את השרים ומשרדי הממשלה לתמיכה בהצעתנו על מנת שנצליח להעביר את ההחלטה.

תקציבים רבים המשמשים אותנו בכל תחומי החיים תלויים בהחלטה זו ואני מקווה שנצליח למרות אי הבהירות הפוליטית להעביר את ההחלטה כדי שבתקציב המדינה, לכשיאושר, יכלול גם אותנו. בזכות טכנולוגית ה'זום', הספקנו להיפגש עם כל שרי הממשלה בהרכב מלא של חמשת הרשויות ובניצוחה של רננה מהאגף האסטרטגי המרכזת את הקשר עם המשרדים ועם משרד רוה"מ המרכז את ההחלטה. אנו מקווים להגיע לשולחן הממשלה בשבועיים הקרובים עם הצעה שלמה.

צמ"י – צוות מוגנות מינית יישובי

הסגר לא מנע מאיתנו להוציא לדרך פרויקט חשוב כל כך בתקופה זו: הכשרת צוותי מוגנות מינית יישוביים. מדובר בתוכנית הכשרה של צוותי התנדבות מכל ישובי המועצה לקידום מודעות ומוגנות מינית קהילתית. הצוותים ידאגו להעלאת הנושא לסדר היום בישובם וישמשו כתובת להתייעצות ותמיכה במקרה של פגיעה או הטרדה מינית. שמחתי לקחת חלק במפגש הפתיחה שהתקיים בזום ולברך בברכת דרך צלחה את 79 (!) המשתתפים בהכשרה, ממגוון יישובי המועצה. את הפרויקט מובילים האגף לשירותים חברתיים ומחלקת בטחון קהילתי במועצה. תקופת הסגר העלתה לצערנו את מקרי הפגיעה המינית בכל הארץ. בחרנו לא להסתכל על הנתונים מהצד אלא לפעול ולהקים מערך שיכול לחולל שינוי. בהצלחה ותודה לכל המתנדבות והמתנדבים היקרים של אשכול

קדחת מערב הנילוס

לאחרונה חלה עליה ארצית בתפוצת נגיף קדחת מערב הנילוס. בפעולות ניטור שבוצעו במועצה, נמצאה יתושה נגועה אחת, באזור אורים. הדרך הטובה להימנע הינה יבוש מקווי מים. על מנת לשמור על המועצה נקיה מנגיף זה אנו מגבירים את עבודות הניטור ופעולות הדברה ומבקשים את עזרתכם באיתור מקורות אפשריים לדגירת היתושים כמו מקווי מים קטנים ובחצרות הבתים. יש להודיע לאגף איכות הסביבה 08-9929115 או מוקד אשכול 08-9966333 ואנו נגיע מיידית לטפל. מידע נוסף על הנגיף ואיך נמנע, באתר המועצה: https://eshkol.info/articles/item/193/

סיפור הצלחה

יוזמת המועצה לחיזוק העסקים המקומיים שלנו באמצעות הנפקת שוברי 'אשכול גיפט', נחלה לשמחתנו הצלחה רבה. למעלה מ-100,000 ₪ שחולקו כשוברי מתנה לפני החגים נשארו "בבית", בבתי העסק של אשכול. לאור זאת, אנו ממשיכים וממנפים את היוזמה. הנפקנו שוברים נוספים שירכשו ויחולקו על ידי ישובים וארגונים נוספים שהביעו עניין. תודה למעברים ולמרכז הקהילתי שלקחו על עצמם להוביל ולפתח את היוזמה לעידוד כלכלה מקומית וקהילתית מקיימת.

  

עובדים בשבילכם

גם בימי הסגר אנו עובדים בשבילכם ומכינים את אשכול ליום שאחרי. עבודות בניית היכל הספורט ומתחם האומניות והמוסיקה בקריית החינוך בשלבי סיום. כך גם מתחם התעסוקה החדש 'נגב 19' והאגף החדש לתשושי נפש בנווה אשכול. כולי תקווה שנוכל לחזור במהרה לשגרת חיינו ולהנות יחד ממרחבי הפעילות החדשים שהקמנו. בסוכות פרסמנו חוברת שנותנת הצצה לפרוייקטים שיצאו השנה לפועל ואלה המתגבשים לקראת ביצוע בשנה הקרובה. מי שלא הספיק, אני מזמין אותו לעיין בחוברת ולהתעדכן בדברים שנעשים במועצה, בכל תחומי החיים שלנו.

 https://online.fliphtml5.com/eqvd/quhv/

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il