18.2.2021 / ו באדר תשפ"א

שלום לכולם

רואים את האופק

בימים אלה אנו נהנים מחזרה הדרגתית לשגרה כשמצבנו באשכול טוב. הודות לאחריות המשותפת, הצלחנו לשמור על בריאות הקהילה, להישמר מועצה ירוקה ולהנות מחזרה לפעילות במסגרות החינוך בכל יישובינו. מטרתנו להמשיך בדרך זו. זוהי תקופה רגישה ובידיים של כל אחת ואחד מאיתנו האחריות לנקוט בזהירות ולהישמר בכל מרחב בו אנו שוהים. רק כך נוכל להבטיח את המשך שגרת החיים של כולנו. לשמחתנו, אחוז המתחסנים באשכול גבוה ואנו בין הרשויות המובילות. בקרב גילאי 55 ומעלה אנו עומדים על 97% מחוסנים. נתוני הצלחת החיסונים בצמצום התחלואה בארץ לצד אחוזי המתחסנים באשכול, נותנים לנו תקווה. אפשר להגיד, בזהירות, שאנו רואים את האופק! תודה לכם על האחריות ושיתוף הפעולה. שוב ושוב אנו מוכיחים את ערכי האחריות והסולידריות המיוחדת בקהילתנו.

מעטפת מקצועית

ביקרתי השבוע בקריית החינוך והתרגשתי לפגוש את ילדי א'-ד' וצוותי החינוך היקרים שלנו שמחים ונרגשים מהחזרה לבית הספר ומהמפגשים האנושיים. שוחחתי עם המנהלות, שסיפרו על המאמץ כרגע לאתר ולצמצם פערים לימודיים ורגשיים שנוצרו עקב הסגרים הממושכים. ביום ראשון הקרוב יחזרו גם תלמידי ה׳-ו׳ ויא-יב. עד לחזרתם של תלמידי ז-י (המתוכננת ב-9.3) יחלו בשבוע הבא מפגשים של תלמידי כיתות אלו עם המחנכים בבית הספר, בשטח פתוח. הילדים שלנו בידיים טובות, אוהבות ומקצועיות ואני סומך על הצוותים שלנו במתן המעטפת הרגשית המלאה לה זקוקים ילדינו בתקופה זו.  

בתמונה: תלמידי כיתה א המתוקים בבית הספר מרחבי אשכול

חוכמת ההמונים

שמחתי מאוד על ההשתתפות המכובדת והמרשימה של רבים וטובים בקהילת אשכול במפגש של הצגת התוכנית האסטרטגית כלכלית של המועצה. התוכנית נולדה מתוך תפיסה שלא נוכל להסתמך לעד על תקציבי הממשלה ואנו כמועצה צריכים לחתור לעצמאותנו הכלכלית, תוך ניצול יתרוננו היחסי במשאבים המקומיים ומיצוי הפוטנציאל הכלכלי שגלום בהם. אנו מאמינים שהחוכמה נמצאת אצלכם, תושבי אשכול, ולכן כל התהליך ייעשה בשיח משתף וקבלת החלטות במסגרת שולחנות עגולים. כבר אתמול במפגש הועלו רעיונות, הערות ותובנות חשובות ומרתקות. השלב הבא הוא עיבוד הרעיונות במסגרת שולחנות עגולים לפי התחומים שהועלו. למי שלא יכול היה להשתתף, הקלטה מלאה של המפגש עלתה בעמוד הפייסבוק (שודר גם בשידור חי). https://fb.watch/3KfajnkBQY/  

על ההפרעות שהיו לנו בתחילת המפגש תקראו באייטם הבא...

 

אנחנו כאן!

בזמן שהצגנו את התוכנית האסטרטגית כלכלית של המועצה לתושבים ב׳זום׳ ובשידור לייב בפייסבוק, השתלטו על הזום גורמים עוינים ממדינות ערב, ציירו צלבי קרס על המסך וניסו לשבש את ההצגה והדיון. כעבור מספר דקות הצלחנו לאתר ולהוציא אותם. המסר שלנו אליהם - לא תצליחו! אנחנו כאן ונמשיך לצמוח, להתפתח ולתכנן את העתיד שלנו, בכל מדינת ישראל וגם כאן באשכול. אני מודה לכל התושבים שגילו סבלנות, המשיכו איתנו ותרמו משמעותית לדיון!

צריכת האלכוהול בקרב הנוער

אנו מוטרדים ממגמה מדאיגה מאוד של עליה מוגברת בצריכת אלכוהול בקרב בני הנוער במועצה וירידה משמעותית בגיל השתיה. יצאנו בטיפול אינטנסיבי ומעמיק, תוך גיוס כל הכוחות בקהילה - צוותי המקצוע במועצה, בית הספר, הורים, ישובים, תנועות נוער והנוער עצמו. השבוע קיימנו מפגשים עם כל ישוב וישוב, הצגנו את הנתונים והמקרים המטרידים שמחייבים את כולנו לשלב ידיים ולפעול יחד מידית. החדשות הטובות הן שזכינו להשתתפות מרשימה בכל ישוב ובנכונות אמיתית לפעול מול התופעה. אנו נלווה מקצועית את הישובים, נרחיב גיוס לסיירת ההורים המשמעותית באשכול, נגביר נוכחות של מבוגרים במרחב הישובי בלילות, נקיים הרצאות ונפעל להגברת אכיפה משטרתית על מכירת שתיה בניגוד לחוק. נעטוף ונוביל יחד עם הנוער - מודעות, אחריות ושינוי. רק במעורבות משותפת נוכל להתמודד עם התופעה. כחלק מקמפיין הסברה מועצתי, יצרנו והפצנו סרטון לא פשוט, שחשוב שכל הורה באשכול יצפה בו: https://fb.watch/3KfrpiXjql/

פתיחת כיתת חינוך מיוחד

בימים אלה מתקיימות ועדות איפיון וזכאות לחינוך מיוחד. המועצה מעוניינת מאוד לפתוח כיתת חינוך מיוחד בקריית החינוך. אנו רוצים לשלב את ילדי החינוך המיוחד במסגרת מקצועית ועוטפת בתוך בתי הספר בקהילתנו. אך הפתיחה תלויה במספר תלמידים מינימלי על פי התקן של משרד החינוך. אני קורא להורי ילדי חינוך מיוחד להגיע לועדות כדי לקבל את הזכאות ולתת אמון במסגרת מקצועית ועוטפת בתוך הקהילה, עם כל היתרונות הרבים שטמונים בכך. מנהלות בתי הספר רתומות לעניין והצוות היעוצי והמקצועי בבתי הספר ובמועצה ישמחו לתת מענה לכל הורה שמתלבט.

 

מינוי ראוי

שמחתי והתמלאתי גאווה על המינוי הראוי של ידידי, תא״ל אליעזר טולדנו, לתפקיד מפקד פיקוד דרום החדש. זכינו להכיר את אליעזר כשפיקד על אוגדת עזה, באחת התקופות המאתגרות בעוטף. לצד ניהול משימת ההגנה בחוכמה רבה, אליעזר יצר קשר אנושי בלתי רגיל עם יישובי עוטף עזה - קשר שהשפיע על המשך הצמיחה וההתפתחות באזורנו. הוא הקפיד להיפגש עם התושבים ולשמוע את הקולות מהישובים ישירות ובאופן בלתי אמצעי ועבד מסביב לשעון על מנת להבטיח את השקט לישובינו. אנו, וכל המרחב הדרומי, זכינו במפקד רציני וראוי המחובר עמוקות להתיישבות. בהצלחה חבר!

 

שבת שלום

גדי ירקוני

gadi@erc.org.il