שלום לכולם,

 

חזרתי שלשום מביקור מרתק ומרומם רוח אצל חברינו, שותפיה היקרים והציוניים של קהילת אשכול מעבר לים. בכל פעם מחדש כשאני פוגש את שותפינו במקסיקו ובארה״ב אני נפעם מהאהבה לישראל ולאשכול, מהדאגה לנו ומהרצון לקחת חלק מעשי בחיזוק ופיתוח ההתיישבות באשכול.

בביקור במקסיקו פגשתי את דני ליברנט, חבר יקר ואחד הפילנתרופים המשמעותיים לעם היהודי, לישראל ולאשכול. דני סייע לנו בבניית אולם כלנית ומסייע לנו היום בבניית מרכז חדשני לאמנויות, מחול ומוסיקה שיפתח בדצמבר הקרוב בקריית החינוך. כאות תודה והערכה על הידידות ועל התרומה המשמעותיים לאורך השנים, הענקנו לדני אות חדש שיצרנו – ׳אות ידיד הנפש של אשכול׳. נפגשתי גם עם תלמידי בית ספר ׳תרבות׳ במקסיקו, שאשכול חלק בלתי נפרד מחייהם ועם אנריקה וארגס ראש עיריית ויסקילוקאן – העיר התאומה של אשכול אשר בה חיים כ-80% מיהודי מקסיקו. ביקרנו עם ראש העיר בפארק על שם שמעון פרס והתרגשתי לראות את דגל אשכול מתנוסס בו בגאון. את הביקור במקסיקו ליוותה דליה וילק הנמרצת, יו"ר השותפות במקסיקו וחברה קרובה של אשכול. את הביקור בחו"ל סיימתי בכנס השנתי של JNF בארה"ב. אני מודה לשותפים שלנו מעבר לים למעשה הציוני בנגב ולחזון של מועצה אזורית אשכול.

 

    

 

 

חלום שמתגשם

אתמול (רביעי) התקיים יום חשיפה ראשון של פרויקט מדבר 19 למתעניינים ומועמדים פוטנציאליים. הפרויקט, שנועד להנגיש תעסוקה לתושבי אשכול בתחומי תוכן שונים, משך מועמדים רבים יותר משציפינו. ליום החשיפה התייצבו למעלה מ-40 תושבי אשכול, מטווח גילאים רחב, שנחשפו לפרטי הפרוייקט וכן עברו ראיונות ראשוניים לטובת היכרות הדדית. אנו מאמינים במיזם התעסוקה החדשני ופועלים כדי לצאת איתו לדרך כבר בינואר הקרוב. אנו תקווה שגם מעסיקים מקומיים יתגייסו לתרום לכלכלה המקומית וירכשו שירותים מעובדות ועובדי המרכז. לפרטים נוספים (מועמדים ומעסיקים כאחד) מוזמנים לפנות לדנית נעים 052-6599542

 

 

עדכון מהפח הכתום

בתחילת השנה הוספנו לתוכנית המחזור המועצתית את הפח הכתום למחזור אריזות ופיזרנו פחים בכל יישובי המועצה. נתוני האיסוף במועצה טובים מאוד, הן מבחינת הכמות והן מבחינת האיכות. לכן, במהלך השנה הוספנו סבב פינויים כך שיש שני פינויים בכל חודש וקיבלנו אישור לתוספת פחים בחלק ממרכזי הישובים. כחלק מתוכנית החינוך וההסברה להטמעת הפעילות, הכוללת גם פעילות במערכת החינוך ובמועדוני מופ"ת – מחולקים בימים אלה לתאי הדואר שלכם מגנטים למקרר עם הנחיות – מה לפח הכתום ומה לא.

 

מניעה משותפת 

למרות שהקיץ מסתיים, מפגעי הזבובים נמשכים ולכן גם פעילות המועצה לניטור והדברת המפגעים. בעקבות פניות של תושבים, חברי מליאה וועדת איכות הסביבה, אנו מתגברים את הניטור בשטחים כבר השנה ונקלוט עובד לצורך זה.

אני שב ומזכיר – ההדברה הכי טובה היא מניעה וכל אחיד מאיתנו בביתו ובמשק החקלאי לנקוט בפעולות פשוטות לצמצום וביטול המפגע במקום. לדוגמה: לזרוק את האשפה בשקיות סגורות, שאריות תוצרת חקלאית וגזם ירוק לטפל מכנית והדברתית.

 

בחר באשכול

מנכ"ל בנק הפועלים, אריק פינטו מסיים בימים אלה את תפקידו ואת הפרידה מצוות הנהלת הבנק – בחר פינטו לקיים בדרך מיוחדת וראויה לציון – בביקור במועצה האזורית אשכול. פינטו וצוות הנהלת הבנק הגיעו אתמול למועצה, נפגשו איתי ושמעו ממני באופן אישי את הסיפור שלנו, של אשכול – עבר, הווה ועתיד. לאחר מכן קיימה הנהלת הבנק סיור לאורך הגבול עם קב״ט המועצה אילן אייזקסון ונחשפה באופן בלתי אמצעי לאתגרי ההתיישבות לצד הגבול. לאשכול ולבנק הפועלים שיתופי פעולה פוריים ונהדרים שהחלו בהובלת המנכ״ל פינטו. אני מודה לו על הקשר החם ששמר עימנו ומאחל לו הצלחה וסיפוק בדרכו החדשה. אני משוכנע שהקשרים שיצר ימשיכו גם עם ההנהלה החדשה.

 

 

מערכת בחירות נוספת רוויית יצרים רעים הסתיימה. באשכול, למרות הגיוון בהצבעה למפלגות השונות משני קצוות הקשת הפוליטית, עברה מערכת החירות בשקט ובכבוד הדדי. כשתוקם ממשלה אנו נעשה את כל המאמצים כדי לרתום את השרים לטובת הנושאים שיש לקדם אצלנו ושותקו בחודשים האחרונים בצל הבחירות. איך הצבענו באשכול? הרי לכם התוצאות:

 

 

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il