19 נובמבר 2020 / ג' בסלו תשפ"א

שלום לכולם,

עדכון קורונה

אנו מממשיכים לעקוב באדיקות אחר מצב התחלואה באשכול ולשמחתנו בשבוע האחרון לא היה אף חולה חדש במועצה. 3 חולים מאומתים משבוע שעבר החלימו וכעת מספר החולים המעודכן עומד על אחד בלבד. תודה לכם על האחריות וההקפדה על ההנחיות ששומרת על אשכול ירוקה ומאפשרת לכולנו המשך חיי שגרה לצד הקורונה בדגש על הפעילות במסגרות החינוך – בגני הילדים, בכיתות א'-ד' ובישובים. אני מברך על החלטת קבינט הקורונה לאפשר גם את חזרתם של תלמידי כיתות ה'-ו' ללימודים בבתי הספר בשבוע הבא. עוד לפני החלטת הקבינט בנינו באשכול מתווה שיאפשר את חזרתם של תלמידי ה'-ו' תוך שמירה על ההנחיות ולכן אנו כבר ערוכים, מוכנים ובעיקר מתרגשים.

כפי שעדכנתי בשבוע שעבר, אשכול נבחרה לקחת חלק בפיילוט ארצי של הפרויקט "חיים בטוח – לומדים לצד הקורונה", בהובלת המרכז הרפואי שיבא בכפר הנוער ׳ביכורים׳. החל מהשבוע, תלמידי הכפר והצוות יעברו בדיקות קורונה מהירות במטרה לייצר ״כיתות בטוחות" ולמנוע תחלואה. כל הבדיקות שנערכו השבוע לתלמידים ולצוות יצאו לשמחתנו שליליות. אני מחזק את צוות 'ביכורים' שהסכים לקחת על עצמו את הפרוייקט, כדי לאפשר שגרת פעילות בכפר ככל הניתן ולתרום למשימה הלאומית לאפשר חזרה מהירה ובטוחה ללימודים בכל הארץ. כולנו מחזיקים אצבעות להצלחת הפרוייקט. בהצלחה!

יוצאים מ'הזום'

צוותי החינוך שלנו לא יכלו לחכות מרוב געגועים ויזמו גם השבוע מפגשים אישיים עם התלמידים. בבית ספר ׳מרחבי אשכול׳ הזמינו את תלמידי שכבות ה׳-ו' ליום הפנינג חוויתי בבית הספר, לפי הנחיות הקורונה וב׳שחר אשכול׳ ו׳שדות אשכול׳ יצאו המורים למפגשים הכה חשובים עם התלמידים בישובים. ב'נעם נצרים' ו'נווה' יוצאים המורים למפגשים עם תלמידי ה'-ח' בישובים. המורים מספרים לנו על השמחה וההתרגשות במפגשים אלה, שמחזקים את הצורך והחשיבות שלהם. אנו מרכזים כעת תשומת מיוחדת לתלמידי כיתות ז'-י' שעדיין לא חוזרים לבית הספר. יצאנו בסקר מיוחד לתלמידים כדי לקבל תמונת מצב רגשית, חברתית ולימודית ולהתאים את המענים. בימים אלה אנו מגבשים עם התיכון מתווה שכולל מפגשים אישיים בישובים, פתרונות במרכזי הלמידה בישובים וימי ביקור בבית הספר. מידע יצא על ידי בתי הספר. תודה להורים ולתלמידים על שיתוף הפעולה ולצוותי החינוך המסורים של אשכול שעובדים עם כל הלב והנשמה.   

דרך חדשה

מליאת המועצה בחרה השבוע ברוב קולות בדודי אלון ממושב יתד לתפקיד סגן ראש המועצה. אני מצפה לעבודה משותפת עם דודי, בן אשכול, איש עשייה עם לב גדול, שמביא איתו רוח חדשה, מוטיבציה ואנרגיות נהדרות לקידום משותף של אשכול. דודי, בן 43, גדל והתחנך באשכול והקים את ביתו במושב יתד. הוא בעל תואר ראשון ושני במנהל עסקים ומשמש בשנים האחרונות כבעלים ומנכ״ל משותף של חברה לייעוץ עסקי. דודי משמש כחבר מליאה משנת 2018 ופעיל במשך שנים בתחומי עשייה והתנדבות מגוונים למען קהילת אשכול.

5 מועמדים טובים וראויים התמודדו לתפקיד ודודי זכה ברוב הקולות. זה הזמן להביט קדימה לעבר עידן חדש ולמטרה המשותפת - קידומה של מועצה אזורית אשכול. אני מאחל לדודי ולקהילת אשכול הצלחה ענקית. משימות רבות לפתחנו ומשוכנע שיחד נצליח.

חלום שהופך למציאות

בשעה טובה סיימנו את בניית מרכז האמנויות והמוסיקה החדש והמשודרג בקריית החינוך. בימים אלה אנו מכניסים את הציוד למבנה, הכולל למעלה מעשרה חללים מותאמים ללמידה והתפתחות מקצועית בתחומי האמנויות: מחול, מוסיקה, ציור ועוד. המרכז ישמש את תלמידי בתי הספר בשעות הלימודים ובפעילות החוגים ואת כל הקהילה בשעות אחר הצהריים והערב, כולל מופעים ואירועים.

מרגש לראות חלום שהופך למציאות. כולי תקווה שנוכל לחנוך אותו חגיגית בקרוב ולחשוף את הקהילה לשפע האפשרויות החדשות שהוא מציע לפיתוח אמנותי מקצועי.

שדרוג תשתיות התקשורת

בחודשים האחרונים אנו בשיח מתמשך עם שר התקשורת יועז הנדל והצוות המקצועי של משרדו לפיתוח, קידום ושדרוג תשתיות התקשורת ביישובי המועצה – פרישת סיבים אופטיים לשיפור רשת האינטרנט, שיפור תשתיות התקשורת הסלולרית ופיתוח תשתית מערך תקשורת ייעודית לחירום. כחלק מכך יצאנו בפעולת מיפוי תשתיות מול כל הישובים כדי להבין איפה יש בעיות. אנו זוכים לשיתוף פעולה מצויין עם השר וצוותו שכבר נושא פירות. היום עודכנתי על ידי השר כי הורה לחייב את חברות הסלולר להעלות את רמת הכיסוי הסלולרי שלהן עד לרמת 95% במתקני הדור הרביעי במספר מוקדים, בהם יישובי אשכול. התהליך יצא לדרך כבר היום ואת השיפור נחווה כבר בשנה הקרובה. אני מודה לשר על הקשב והתעדוף לצרכים הייחודיים באשכול, שמתבטאים בהחלטות ובעשייה בפועל.

עדכון כביש 232

בקרוב, במהלך המחצית הראשונה של 2021, צפויות להתחיל עבודות הכנת השטח לקראת הרחבת קטע הכביש שבין ניר יצחק למבטחים. העבודות ("קידום זמינות") כוללות פינוי עצים מתוואי הכביש והעתקת תשתיות מים, ביוב ותקשורת. כחלק מכך, השבוע הגיעו נציגי חברת 'נתיבי ישראל' וחברת הניהול שמלווה את הפרויקט למפגש עם הישובים והחקלאים שיושפעו מהעבודות – מבטחים, ישע ועמיעוז. תקוותינו כי נצליח להתחיל בביצוע הרחבה בפועל כבר לקראת סוף 2021. אנו ממשיכים לפעול מול הממשלה להשגת תקציב להרחבת כל הכביש, עד צומת סעד.

מדרום תיפתח הטובה

שמחתי לשמוע השבוע על החלטת הרמטכ"ל למנות את האלוף הרצי הלוי לתפקיד סגן הרמטכ"ל הבא. זו פעם שניה ברציפות שמפקד פיקוד הדרום מתמנה לתפקיד משמעותי זה. כמו עם קודמו בתפקיד - האלוף אייל זמיר שמשמש כיום כסגן הרמטכ"ל, גם עם הרצי הלוי יש לנו קשר הדוק ומיוחד. שניהם הקפידו על קשר שוטף איתנו שהתאפיין בקשב רב ואכפתיות לצרכי התושבים ובגובה העיניים. שניהם גילו הבנה עמוקה לחשיבות החוסן של תושבי העוטף וחלק משיקולי הדעת התבססו על מרכיב זה. אני מאחל להרצי הצלחה רבה בתפקיד החדש. אנו זכינו בתקופה זו למפקד חד, ערכי ואמיץ לב ומשוכנע ללא כל ספק שכל אזרחי ישראל ירוויחו ממינויו לתפקיד החדש.

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il