שלום לכולם,

 

נפגש ב'אינדינגב'

מנכ"ל המשרד לבטחון פנים, ניצב בדימוס משה (צ’יקו) אדרי, הגיע אליינו אתמול לסיור ופגישת עבודה יחד עם צוות מקצועי רחב במשרדו. בפגישה נדונו וקודמו מספר נושאים משמעותיים לקהילת אשכול: מוגנות בני הנוער, פשיעה חקלאית, כביש 232, מוקד בטחון אזורי והקלה בדרישות האבטחה באירועים ופסטיבלים במועצה. הפגישה היתה עניינית ומצויינת ויצאנו לדרך בקידום הנושאים. בסיום הפגישה הזמנתי את צ’יקו להתלוות אלי ב-25.10 לביקור בפסטיבל 'אינדינגב' במצפה גבולות. הזמנתי אותו לבוא ולפגוש פנים אל פנים את קהילת אשכול המיוחדת ואת אורחינו מכל הארץ, שוחרי תרבות ואמנות האינדי. הוא לא שלל…

 

 

 

תיכון מצטיין

בפעם החמישית ברציפות, ’נופי הבשור׳ שלנו נכלל ברשימת בתי הספר המצטיינים והערכיים בישראל. הצטיינות בתי הספר נקבעת על בסיס חישוב של שורה של מדדים בתחום הערכי, החברתי והלימודי, ביניהם: שיעור הגיוס לצה״ל, מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, נתוני המיצ״ב, אחוז הזכאות לבגרות – כולל זכאות לתעודה איכותית ומצטיינת וקידום התלמידים על פי יכולותיהם. ברכות לזמירה בן יוסף מנהלת בית הספר, לצוות שבזכות הזכיה יקבלו מענק דיפרנציאלי ממשרד החינוך, וכמובן לתלמידים. שנה אחר שנה אתם מוכיחים עשייה חינוכית משמעותית. גאים בכם!

 

גזל כבשת הרש

בצעד מקומם ואף נפשע לתפיסתי, החליט משרד התחבורה לקצץ 57 מיליון ש"ח מתוך התקציב שהובטח בהחלטת ממשלה להרחבת כביש 232. המשמעות היא עצירת המשך הפרויקט לאחר סיום ביצוע המקטע מכרם שלום לניר יצחק. אנו מתנגדים לכך בכל תוקף ודורשים את החזרת התקציב לאלתר והעמדת תקציב נוסף להמשך הפרויקט, עד לצומת סעד. אתמול התכנסנו במועצה יחד עם תושבים ממספר ישובים לסיעור מוחות לגבי דרכי פעולה. הוחלט לרכז כרגע את פעילותנו בזירה הפוליטית והמשפטית, לרבות בחינת פניה לבג״ץ. לא נבחל באמצעים כדי להבטיח את המשך הפרוייקט. מוזמנים לצפות בכתבה שפרסם השבוע תמיר סטיינמן במהדורת החדשות של ערוץ 12. עדכונים נוספים בנושא בהמשך.

https://www.mako.co.il/news-israel/2019_q3/Article-5400f8af6faac61027.htm?sCh=31750a2610f26110&pId=173113802&fbclid=IwAR2tVt9CTcKJDnlh600alnTt4tH8qhaN3VMjm6-2GwokniR1uAsBIKxqoH8

 

תחילתה של מסורת מיוחדת

אנו פועלים רבות כדי לפתח ולהעניק פעילות תרבותית מגוונת ומותאמת לצרכים השונים בקהילה. ניתן היה לראות זאת בפעילות הקיץ העשירה שפנתה לקהל רחב, בהערכותינו לחודש האזרח הותיק וגם באירוע המיוחד שקיימנו אתמול. ביוזמת האגף לשירותים חברתיים קיימנו הפנינג למשפחות עם צרכים מיוחדים באשכול. האירוע התקיים בפינת החי בקיבוץ בארי והילדים נהנו משפע של פעילויות יצירה, ספורט, אמנות ונגינה, פעילות עם בעלי חיים ולסיום ארוחת ערב. זוהי תחילתה של מסורת חדשה ומיוחדת. תודה רבה לצוות האגף לשירותים חברתיים ולמתנדבים שסייעו בהפקת האירוע ולקבוץ בארי על האירוח.

"מאושר לאכלוס"

בקריית החינוך החדשה מתבצעות בקצב רב הכנות והשלמות אחרונות לקראת פתיחת שנת הלימודים. ממונה הבטיחות של משרד החינוך וצוות מקצועי מטעם הועדה המקומית לתכנון ובניה סיירו השבוע בבתי הספר ואישרו הנפקת היתר אכלוס (טופס 5). את הטופס קיבלנו אתמול לידנו. מרבית הריהוט כפר נפרש בכיתות ובמהלך שבוע הבא יושלמו כל ההכנות לפתיחת שנת הלימודים.

     

 

מגן המולדת

מזל טוב לקיבוץ מגן שחוגג 70 שנה להיווסדו. שמחתי להשתתף בחגיגות ביום חמישי שעבר ולהתרגש יחד עם החברות והחברים, הוותיקים והצעירים. קיבוץ מגן הוא אחד המפוארים בנגב ובישראל, אנושית, חברתית וכלכלית. קיבוץ שידע לשמור לאורך השנים על יציבות ואמידות כלכלית, על השיתופיות ועל החוסן הקהילתי של חבריו. מזל טוב מגן. גאים בדרככם.

 

מחוברים

במועדון הדיונה התקיים השבוע אירוע מיוחד משותף למשפחות דתיות וחילוניות באשכול, ביוזמה וארגון של מרכז הקהילתי של אשכול (זה פה). תושבים מכל המועצה, דתיים וחילוניים, מילאו את הדיונה עד אפס מקום.

וכך כותבת לנו שיר מגן (יבול) שהשתתפה באירוע: "את הילדים לא עיניינה לא הדתה ולא ישיבה בהפרדה. את הילדים עיניינו המשחקים, הדוכנים והפעילויות. מה זה עיניינו? כל כך עיניינו שהם לא רצו הבייתה! האווירה הייתה מדהימה. בהצגה לא הצלחנו לצפות. אולם הדיונה מעולם לא נדרש להכיל כזו כמות של אנשים בו זמנית. ממש חזון אחרית הימים! ובין לבין חייכו להן אמהות זו לזו (חלקן במכנס קצר וגופיה וחלקן בכיסוי ראש). אחלה אחה"צ! תודה רבה"

מועצה אזורית אשכול רואה עצמה כבית אחד לכל תושביה ואנו משקיעים מחשבה רבה כדי להתאים את מכלול השירותים והמענים לכל הקהילה, על כל גווניה. מרכז הקהילתי של אשכול (זה פה), הוקם כדי לפתח פעילות תרבותית ופנאי מגוונת, עם אוזן קשבת לצורכי הקהילה כולה.

מתוך התחשבות באורחות החיים המגוונים, בחרנו השנה להעניק אפשרות לקהל הדתי שהשתתפותו באירועים יכולה להתקיים בישיבה בהפרדה באמצעות פתרון ייחודי ויצירתי שלא פוגע זה באורחות החיים של זה. לפי בקשה מראש, שתי השורות העליונות באולם יוקצו לישיבה בהפרדה, ללא מחיצה ביניהן, ושאר הישיבה תהיה ותישאר מעורבת.

אני חושב שאשכול יכולה להיות גאה בפתרון ההגון והייחודי אשר מכבד את אופיין של כל האוכלוסיות המרכיבות אותנו ומאפשר לכולם להשתתף באירועים, זה לצד זה.

 

שבת שלום

גדי ירקוני

gadi@erc.org.il