עדכוני קורונה

נתחיל בבשורות המשמחות: עודכנו היום שכל בני המשפחה בצוחר החלימו מקורונה. שלומם טוב ואנו שולחים להם חיבוק גדול וחזרה מהירה לשגרה מלאה.

מספר החולים המאומתים באשכול עומד כעת על 5. כולם במצב טוב בביתם ואנו מאחלים להם רפואה שלמה. מספר מבודדי הבית עומד על 90 והשבוע יצאנו למבצע חיזוק לכל המבודדים באשכול: "רחוקים בבתים אבל קרובים בלב". נוער הפל״א שלנו (פועלים למען אחרים) הכין מארזי חיזוק ופינוק ונציגי הצח"י והנהלות דאגו להעביר את המארזים למבודדים. אני מזכיר לכל המבודדים, שאנחנו כאן בשבילכם. אתם מוזמנים לעדכן וליידע את הצח"י בישוב אם נדרשתם לבידוד כדי שנוכל לסייע ולהקל עליכם בימים אלה.

תמונה שמכילה דשא, אדם, ישיבה, חוץהתיאור נוצר באופן אוטומטי

למצוא את האיזון

באיזון שבין שמירה על בריאות הציבור לבין השמירה על בריאות החברה והנפש - חייבת להימצא דרך ביניים. ההחלטה על סגירה גורפת של פעילות הנוער מכיתה ה' ומעלה היא בלתי סבירה מבחינתנו. לא ויתרנו ופעלנו ליצירת מתווה שיאפשר את המשך הפעילויות הקהילתיות בישובים תחת המגבלות. במקביל שלחתי יחד עם ראשי רשויות עוטף עזה, פניה לראש הממשלה, שר הבריאות, שר ההשכלה הגבוהה והמשלימה וראש המל"ל בקשה לביטול הגזירה של עצירת מסגרות הקיץ בעוטף עזה. הסברנו שאחרי תקופה ארוכה של הסלמות חוזרות ומשבר קורונה, הילדים שלנו צמאים לשגרה. מסגרות הקיץ ופעילות תנועות הנוער הן אי של יציבות וחוסן לילדינו.

תמונה שמכילה חוץ, אדם, קבוצה, משחקהתיאור נוצר באופן אוטומטי

חלוצי ה'דרייב אין'

אתמול התבשרנו שמשרדי התרבות והבריאות מאשרים קיום הופעות חיות במתכונת ׳דרייב אין׳. אשכול היא בין החלוצים שהפיקו מתחם 'דרייב אין' עקב מגבלות הקורונה. עד עתה האישור שניתן לנו הוא להקרנת סרטים בלבד. הבשורה בהחלטה החדשה היא שכעת אנו יכולים לקיים במתחם גם מופעים. התרבות חייבת להמשיך, גם בימי קורונה. לשמחתנו תשתית ה'דרייב אין' באשכול כבר קיימת ומוכנה וצוות התרבות במועצה נערך לשלב הבא - קיום הופעות במתחם. יש למה לצפות...    

תמונה שמכילה חוץ, מכונית, מגרש, רביםהתיאור נוצר באופן אוטומטי

עו"סות טוב לנשמה

אני מברך על ההסכם ההיסטורי שנחתם עם העובדות והעובדים הסוציאלים בישראל. אחרי 18 ימי שביתה שבה חסרונם הורגש ללא היכר, קיבלנו אותן בחזרה באהבה - מחוזקות, עם ראש מורם ונחושות להמשיך בעשיה המשמעותית למען האנשים שזקוקים לכך יותר מכל. אלה היו ימים לא קלים עבורן ועבורנו אך עם שיעור חשוב בנחישות ואמונה בצדקת הדרך. זהו לא רק נצחון של העובדים הסוציאליים. זהו נצחון של כולנו, בדרך לחברה טובה וצודקת. בהצלחה בהמשך העשיה החשובה!

בתמונה: הנפלאות והנפלאים. עוסיו"ת ועוס"ים אשכול בתמונת פרה קורונה

תמונה שמכילה חוץ, כביש, בניין, אדםהתיאור נוצר באופן אוטומטי

פעילות במצרים

כבר תקופה שאנו חווים הרעשות במרחב כתוצאה מפעילות במצרים. ביום רביעי בצהריים חווינו הרעשה חריגה במיוחד ומוקד המועצה הוצף בפניות תושבים לבירור פשר הרעשים. הפעם היה זה שילוב של פעילות מאסיבית במצרים נגד ארגון דאע"ש, כשבמקביל התקיים גם תרגיל של חיל האויר בצאלים. תוך מספר דקות, לאחר בירור מקיף, הוצאנו עדכון לתושבים. אנחנו בקשר יומיומי עם הצבא ומשתדלים מאוד להעביר את העדכונים מראש. אך לא תמיד זה מתאפשר. חשוב לי שוב להדגיש -  ההרעשה ממצרים אמנם לא נעימה לנו ופוגעת באיכות חיינו בטווח הקצר, אך משמעותית עבורנו לטווח הארוך. הלחימה של המצרים בדאע"ש פוגעת בתשתיות הארגון וצפויה להימשך עוד תקופה.

הישג לחוסן

בהקשר לעדכון הקודם, אציין על פריצת דרך בתחום התמיכה בנפגעי האיבה בעוטף עזה על רקע המצב הבטחוני המתמשך. בתחילת פברואר נפגשנו במועצה עם מנכ"ל ביטוח לאומי מאיר שפיגלר ופרסנו בפניו צורך לרצף טיפולי עבור נפגעי האיבה המוכרים בפחות מ-20% נכות. השבוע עודכנו שביטוח לאומי קיבל את בקשתנו ופיתח נוהל ייעודי לתושבי העוטף שמאפשר רצף טיפולי וללא הגבלה לנפגעי איבה. את המהלך הוביל מרכז החוסן של אשכול בשותפות מרכזי החוסן של העוטף. ואני מודה למאיר המנכ"ל ולאסנת כהן מנהלת אגף פעולות נפגעי איבה על הגמישות, הקשב לצרכי השטח ומתן המענה. מדובר בשיפור משמעותי בשירות ובאיכות חייהם של תושבי העוטף. בתמונה: המנכל בביקור במועצה בחודש פברואר האחרון.

תמונה שמכילה שולחן, מקורה, ישיבה, אדםהתיאור נוצר באופן אוטומטי

 

 

 

 

 

 

תוכנית פל"ח מועצתית

 בעלי נחלות במושבים החקלאים המפעילים עסקים ויזמויות שאינם פעילות חקלאית – זו הודעה חשובה בשבילכם! 

כחלק מפיתוח תחום היזמות והעסקים, החלה המועצה בקידום תוכנית פל"ח (פעילות לא חקלאית) להסדרת כלל הפעילויות שאינן עיסוק ישיר בחקלאות במושבים. מטרת התוכנית לאפשר הוצאת היתרים קבועים לפעילות העסקית לטווח הארוך (במקום ההיתר הזמני לשימוש חורג). במסגרת קידום התוכנית נקיים בשבוע הבא סבב מפגשי הסברה עם הישובים, יחד עם צוות המתכננים וצוות המועצה - אגף האסטרטגיה, ההנדסה ויחידת היזמות. אנו מזמינים כל תושב ותושבת בעלי נחלה במושבים לקחת חלק במפגש, לקבל הסבר, לשאול שאלות ולהשפיע. זוהי הזדמנות חד פעמית להשפיע על התוכנית שתשרת כל אחת ואחד מכם. חשוב לציין שמרגע שתאושר התוכנית לא ניתן יהיה לבצע בה שינויים. על כן החשיבות בשיתוף הפעולה באיסוף הנתונים. 

בקישור המצורף - לו"ז המפגשים שיתקיימו ב'זום'. קישור נשלח דרך מזכירויות הישוב. מצפים לראותכם!

 

שבת שלום

גדי ירקוני

gadi@erc.org.il