שלום לכולם, 

 

חזרה למסלול שפוי

סבב מלחמה נוסף מאחורינו שהסתיים שוב, באותה נקודה וללא פריצת דרך מבחינתנו. כולנו תקווה שבבחירות בשבוע הבא, השלישיות במספר בשנה האחרונה, תושג הכרעה ותכונן סוף סוף ממשלה יציבה שתחזיר את מדינת ישראל למסלול שפוי. ממשלה שתדאג לשים סוף למציאות הביטחונית בעוטף עזה ותפעל כמתחייב ממנה – ליצור פתרון ארוך טווח שישיב את השקט והבטחון לאזרחיה שחיים ליד הגבול.

 

היום שאחרי

ביום שני בערב, אחרי רצף מטחים כבדים לאשכול שלשמחתנו לא גרמו לנפגעים בגוף - עודכנו מהצבא על המאמצים להשגת הפסקת אש ורגיעה. עד שעות הערב המאחרות לא התקבלה החלטה סופית האם פנינו להפסקת אש ולכן בהתייעצות משותפת שלנו, ראשי הרשויות של עוטף עזה עם גורמי הצבא, החלטנו לא לקיים לימודים במוסדות החינוך למחרת. זאת כמקדם הגנה גבוה וגם מתוך הבנת הקושי במעברים החדים בין שגרה לחירום, גם של הילדים וגם של צוותי החינוך.

צוותי החינוך משמעותיים מאוד לילדים שלנו, בכלל וב'יום שאחרי' בפרט. מוטל עליהם אתגר לקבל, לראות ולהכיל את הילדים של כולנו בפניות רגשית מלאה. אני סבור וזו גם המלצתי לגורמי הצבא, כי מוטב לשוב לשגרה בהדרגתיות ולאפשר לילדים ולצוותי החינוך זמן מעבר שיאפשר הסדרת נשימה, מילוי מצברים והתחזקות. ביום רביעי חזרו הילדים לשגרה החינוכית המשמעותית. הם התקבלו בחיבוק ובאהבה, והשעות הראשונות בכל מוסדות החינוך הוקדשו לפעילות הפגתית ושחרור רגשות. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לכל בעלי התפקידים במועצה ובישובים אשר מתגייסים בזמן חירום למען כולנו.

 

עוטפים באהבה

חיילות וחיילי צה״ל המשרתים בחטיבה הדרומית הגיעו ביום שלישי לפעילות הפגתית בישובים עם הילדים שלא הלכו באותו היום לבית הספר ועם אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. יוזמה ערכית ויוצאת דופן של החטיבה הדרומית באוגדת עזה שאחראית על הבטחון בגזרת אשכול ובשיתוף פעולה עם המועצה מול הישובים.

הקשר שנרקם עם השנים בין אשכול לחטיבה הדרומית מכורח המציאות הוא הדוק ומיוחד ואין שני לו בארץ. קשר שמוכיח את עצמו כמציל חיים אך וגם מרומם נפש ורוח - את שלנו ואת של החיילים.

 

 

 

התחלנו השבוע עבודות בניה של אגף חדש ב׳נווה אשכול׳. אגף לטיפול מיוחד בוותיקים שלנו 'תשושי הנפש'. האגף ישמש כמסגרת יום טיפולית, מקצועית ואוהבת, לוותיקי הקהילה הסובלים מאלצהיימר ודמנציה. כך נוכל להגדיל את המענים לאוכלוסייה זו ולבני משפחותיהם ולאפשר שישארו איתנו בקהילה בכבוד ועם מענה ראוי. אנו מחויבים לוותיקינו, מייסדי הארץ והמועצה, לספק להם את מיטב המענים, גם בזקנתם וגם בחולשותם וכך אנו פועלים.

לצד המועצה, שותפים לפרויקט: ביטוח לאומי, משרד הרווחה ותורמים. העבודות צפויות להימשך כ-7 חודשים. שימו לב להסדרי התנועה החדשים במקום. 

 

 

 

בית לאמני אשכול

את ישיבת המנהלים השבועית הקבועה שלנו קיימנו הפעם מחוץ למבנה המועצה, במקום מיוחד במינו שמתפתח לו: הגילדה - הבית לאמני אשכול.  ביקרנו בחדרי האמנות, נפגשנו עם חלק מהאמנים ונחשפנו למיצגים המרהיבים שיובילו את העדלאידע הראשונה שלנו באשכול – ה-'אשכולידע'!

מתחם הגילדה נמצא במבנה בית ספר הבשור הישן, שאחרי שנים שהיה נטוש ומוזנח הופך למקום שוקק חיים ורוח. המועצה הקצתה חלק מהמתחם לטובת עשייה של אמני אשכול וסייעה גם בגיוס כספים כדי לאפשר את קידום תחום האמנות במועצה שיוחזר בעשייה למען כלל הקהילה. היוזמה באה מקבוצת אמנים ממגוון יישובי אשכול ואנו במועצה חיבקנו את הרעיון, באמצעות המרכז הקהילתי שלנו. לצד מקום לעשייה אמנותית של 70 אמנים חזותיים מהמועצה, התקיימו בגילדה מגוון אירועים לכל הקהילה. בשבת הקרובה יתקיים בו יריד 'תוצרת בית' – אמנות ותוצרת מקומית, הופעות חיות וסדנאות לילדים. הכניסה ללא תשלום. בואו לבקר! בוייז: הגילדה באשכול. 

 

 

 

 

  

דרום אדום

סוף שבוע נוסף גדוש באירועים צפוי לנו במסגרת פסטיבל 'דרום אדום'. מזג האויר יפה וזו הזדמנות נהדרת לצאת, להתאוורר ולהנות מהאזור היפה שלנו. הארכנו את הפסטיבל בסוף שבוע נוסף ואתם מוזמנים לעקוב אחר שלל האירועים באתר עמותת התיירות שלנו שקמה-הבשור https://www.habsor.co.il/

 

סוף שבוע נעים ושקט

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il