שלום לכולם,

 

אהרון עמר ז"ל

במוצאי שבת ליווינו למנוחת עולמים את חברנו היקר, אהרון עמר ז"ל. עמר החל לעבוד במועצה בשנת 1979 כנהג הסעות תלמידים ובשנים האחרונות שימש כמנהל מחלקת התחבורה. תפקיד מורכב ועב תקציב עם נטל אחריות עצום בכלל ובאזורנו בפרט. עמר מילא את התפקיד במסירות עצומה, בחוכמה, מקצועיות ונועם והוא יחסר לנו מאוד. אני שולח תנחומים למשפחת עמר ולחברים שעטפו את אהרון באהבה גדולה עד יומו האחרון. יהי זכרו ברוך

 

עוצמה של קהילה

לפני כחודשיים יצאנו בקריאה לבעלי עסקים באשכול להירתם למען האזרחים הוותיקים שלנו ולהעניק להם הטבות מיוחדות במהלך חודש האזרח הותיק. ההיענות היתה מהירה ומיידית. 33(!) בתי עסק באשכול, ממגוון תחומים, יעניקו הטבות לאזרחים הותיקים במשך חודש שלם (27.10-27.11). תוכלו לעיין ברשימת ההטבות בקישור:  https://adobe.ly/2Vmc80D

 

ההירתמות של אנשי אשכול למען הותיקים, פעם אחר פעם, מרגשת ומוכיחה לנו את כוחה של הקהילה שלנו המושתת על ערכי הערבות ההדדית. אירועי חודש האזרח הותיק באשכול יתחילו בשבוע הבא. כאן תוכלו לעיין בתוכנית המלאה והעשירה בכל טוב:  uploads/n/1578590085.6525.

 

משתפרים במחזור

כל הכבוד לתושבי אשכול שמגלים אחריות סביבתית ומקפידים למחזר את הפסולת הביתית. במהלך החג בחלק מהישובים הפחים הכתומים עלו על גדותיהם. אתמול והיום בוצע פינוי ממרבית הישובים ובשל הכמויות החריגות, המשך הפינוי יושלם בשבוע הבא. עם העליה בכמות המחזור, אנו פועלים לשיפור המערך. סיימנו את ההתקשרות עם חברת הפינוי הנוכחית ומקדמים כעת קבלת שירות במסגרת אשכול הרשויות. במקביל, אנו משלימים הליך מול תאגיד תמיר להרחבת הפינוי לפעם בשבוע.

 

לצד זאת, ישנם מספר פעולות שכל אחד מאיתנו יכול לבצע כדי לשפר את יעילות המחזור בפח הכתום. למשל: לא להשליך לתוכו בקבוקי פלסטיק (אלא למחזורית) ולא להשליך לתוכו שקיות זבל (אלא לפחים הירוקים). לפני החג חילקנו לכל בית מגנט למקרר שמסביר מה לפח הכתום ומה לא. אני מצרף גם כאן:

 

אמירה בימתית

מתרגשים מאוד עם החברות והחברים בתיאטרון הקהילתי של אשכול שזכו בפרס ארצי בפסטיבל נווה יוסף לתיאטרון קהילתי רב תרבותי בחיפה. האירוע הגדול ביותר בתחום התיאטרון הקהילתי בישראל שנותן במה אמנותית לקבוצות מגוונות בחברה הישראלית כדי לספר את הסיפור שלהן. תיאטרון אשכול זכה בפרס בקטגוריית 'אמירה בימתית' על ההצגה: 'הנפילים: שם זמני'.

 

וכך כותבת לנו המנהלת האמנותית של הפסטיבל, טלי קרן לאופר: "בפרס האמירה הבימתית זכתה קבוצה שניסתה לכסות בהומור רב על כאב מאוד גדול, היא מרגישה שקופה עד כדי כך שחבריה הלכו על נקודת קיצון בה הם משוועים שיראו וישמעו אותם. הנפילים, מזל טוב. את האמירה הבימתית שלכם הרגשתי כל כולי. תודה שנתתם לי להרגיש לכמה דקות את מה שעבורכם היא מציאות ואנו מקווים שהאמירה תהדהד למרחקים לאלו שלוחצים על כל הכפתורים."

 

התיאטרון הקהילתי של אשכול הוקם לפני שנתיים בתמיכה ותקצוב של מרכז החוסן, המרכז הקהילתי של אשכול ותיאטרון הנגב וזו גאווה עצומה לכולנו שכבר הוא זוכה להכרה אמנותית ובפרס ארצי.

אני מעלה כאן שוב כתבה שפרסם לא מזמן אלמוג בוקר על ההצגה של אשכול:

https://13news.co.il/item/the-main-edition/articles/gaza-otef-show-282280/?fbclid=IwAR2tI4dXDJ4K2EBn9hJsZIWTaqDTxcrHQtz6OqJc5AuSVMniL7iSH87w6MM

 

בחזית הנפש

"לו היה בכוחי להפוך את שולחנם של מנהיגים כדי שיעשו כל שביכולתם למנוע את הסבב הבא והסבל הבא, המיותרים לתושבי שני הצדדים, הייתי עושה זאת מזמן. אך בינתיים אני כאן. מנהל באהבה וביראת קודש את השרות הפסיכולוגי חינוכי של אשכול, מטפל באוכלוסייה וגם חי ומתמודד איתה במציאות טראומטית משותפת ומתמשכת. אני בעצם עד ראיה בחזית הנפש של האוכלוסיה, מנסה להיות מעין שופר לזעקותינו והלכי ליבנו ומייחל כמו כולם לימים טובים מאלה"

 

במילים אלה פותח יזהר שער את ספרו החדש 'בחזית הנפש'. מסמך מרתק, מעמיק ויוצא דופן על מציאות החיים בצל חירום מתמשך מתוך זווית מבטו של איש מקצוע שהוא גם תושב ואב לילדים החיים את אותה מציאות. המועצה לקחה חלק בהוצאה לאור של הספר ומחלקת אותו לבעלי תפקידים רלוונטיים. המעוניינים, ניתן לרכוש את הספר דרך מזכירות השירות הפסיכולוגי 08-9982629 בימים א-ה בין 7:00-15:00. כל ההכנסות של המהדורה הראשונה יכנסו לתקציב השירות הפסיכולוגי חינוכי של אשכול.

 

אינדינגב

התרגשות גדולה לקראת פתיחת פסטיבל אינדינגב הערב. מסורת שנמשכת משנת 2007 ורק משתבחת עם הזמן. הכל כבר מוכן והמארגנים מבטיחים שזה יהיה הפסטיבל הגדול והעוצמתי שהיה! אנו גאים שאשכול היא הבית שבו צמח והתפתח פסטיבל האינדי המשמעותי ביותר בארץ ואנו משקיעים רבות כדי לשמור עליו ולאפשר את קיומו שנה אחר שנה למרות ועל אף הקשיים. אני מאחל לכל באי הפסטיבל, תושבי אשכול ולאורחינו מבחוץ – חוויית מוסיקה ותרבות טובה, מהנה ואיכותית

 

 

 

שבת שלום

גדי ירקוני

gadi@erc.org.il