משהו חדש מתחיל עכשיו…

הימים הראשונים בשנה חדשה מלווים בציפייה מרגשת להתחדשות, התחלות חדשות והזדמנויות לתקן ולשפר דברים כדי שיעבדו טוב יותר.

אנו מתחילים את השנה החדשה בסימן יציאתם לדרך של שורת פרויקטים חדשים ומשמעותיים לקהילת אשכול. שנה זו תהיה שנת ההטמעה וההתבססות שלהם.

בקריית החינוך החדשה יושלם תהליך ההצטיידות, התאמת החללים לשיטת הלימוד החדשה ותימשך הכשרת צוותי החינוך. במרכז הקהילתי יטמיעו את מסגרת מועדוני אחר הצהריים ויעמיקו בפיתוח מערך החוגים, התרבות והפנאי בהתאמה לכל האוכלוסיות באשכול. בנופי הבשור השלמנו את בניית מרכז חלו"ם (בניין 11) שיקרב את עולם ההי-טק והחדשנות הטכנולוגית לנוער שלנו בשעות הלימודים ולכל הקהילה בשעות אחר הצהריים.

מדפסות תלת מימד במרכז חלו"ם בנופי הבשור. קריית החינוך ממעוף הציפור

 

    

 

מועדוני אחר הצהריים בקריית החינוך. ארוחה חמה ופעילות העשרה

    

במועצה ביצענו שינוי במבנה הארגוני עם מינויו של ניר ים למנכ"ל המועצה ופתחנו מחלקה חדשה – מחלקת השירות לתושב עם מוקד חדש לפניות תושבים 24/7. בישובים פיזרנו השנה את הפחים הכתומים למחזור אריזות ותהליך ההטמעה יתרחב בשנה הקרובה עם פעילות במסגרות החינוך.

 

מוקד אשכול החדש. פתוח 24/7 כולל שבתות וחגים.

 

בדרך הבשור התחלנו את עבודות פיתוח החלק השלישי והאחרון. עם סיומה, לפני פסטיבל 'דרום אדום' הקרוב, תתאפשר למטיילים לראשונה תנועה רציפה לאורך כל הנחל.

 

גם בשנה הבאה עלינו לטובה אנו צפויים להתחיל הרבה דברים חדשים

במתחם קריית החינוך החדשה קורם עור וגידים מבנה אמנויות, מחול ומוסיקה חדשני וממוגן שישמש את הילדים שלנו במהלך שעות הלימודים ואחר הצהריים. בנוסף, החלה בניית אולם ספורט חדש ובמהלך השנה יחל בינוי מבנה חדשנות ממוגן.

 

עבודות הבנייה של המבנה לאמנויות, מחול ומוסיקה

במתחם הבשור צצות יוזמות קהילתיות חדשות כפטריות אחרי הגשם ובקרוב יפתחו בו בית האמנים ליוצרי אשכול ומתחם עבודה לטובת מיזם התעסוקה החדשני מדבר 19 בתמיכת המועצה. באשכול מרקט תימשך פעילות השוק לצד אירועי תרבות קהילתיים והמתחם יתחדש השנה גם במשחקייה ובמגרש ספורט.

 

מאסטר שף אשכול. פעילות קהילתית ב'אשכול מרקט'

 

השנה נציין באשכול לראשונה את חודש האזרח הוותיק עם שורה של אירועים, פעילויות והטבות לוותיקינו ובנווה אשכול יבנה השנה אגף חדש לטובת תשושי נפש.

באתר דיה נתחיל השנה במיזם סביבתי מועצתי עתיר רווח כלכלי פוטנציאלי של טיפול בגזם והפקת אנרגיה מהפסולת שלנו. ובכל הפחים הירוקים יותקנו צ'יפים אלקטרוניים שיאפשרו מעקב מתמיד אחר פינוי האשפה.

תוכנית הפרוגרמה הייחודית שמסדירה את נושא הקרקעות של אשכול הושלמה בהסכמת כל הישובים. שנה זו תהיה שנת אבן דרך עת נתחיל ביישומה ובסימון השטחים. בכרם שלום יחל תכנון המרכז הלוגיסטי שעתיד להניב הכנסה למועצה, שתאפשר לנו לתת לכם שירות טוב יותר, בחינוך, ברווחה וקהילה.

 

עבודה רבה ואתגרים נוספים עוד לפתחנו – הרחבת כביש 232, מיגון הישובים מחוץ ל-7 ק"מ, קליטה וצמיחה בישובים וחיזוק החוסן הקהילתי.

אני מאחל לכולנו שתהיה זו שנה של הגשמת יעדים, של הצלחות גדולות וקטנות. שנדע כולנו ימים שקטים וטובים של שגשוג אישי וקהילתי.

 

לפני שנשב כולם לאכול

לפני שתפוח בדבש פה נטבול

לפני שהשופר ישמיע קול

נברך את תושבי כל חבל אשכול

שתהיה שנה מתוקה וברוכה

שנה של יבול מבורך בצמיחה

שנה של קליטה וריבוי ותנופה

של שלוה ושגרה בטוחה רצופה

שנה של גדילה מתוך החולות

שנה של מימוש כל היכולות

שנת שלום ורעות, אהבה ואחוה

בקיצור  - לכולנו שנה טובה!

 

גדי