שלום לכולם

 

חירום, מסוג אחר

אנו נמצאים בהתמודדות עם מצב חירום, מסוג אחר, שלא הכרנו עד כה ועושים מאמצים רבים כדי להתאים את המענים של המועצה למציאות החדשה שנכפתה על כולנו. הניסיון שלנו בחירום, המקצועיות והמגויסות של אנשי אשכול  - עובדי המועצה ובעלי התפקידים בישובים  - מאפשרים לנו להתמודד עם המציאות החדשה באופן מיטבי בהתאם לנסיבות.

אני מבקש להודות לעובדי המועצה ולכל בעלי התפקידים בישובים - צוותי החירום וההנהגות – מזכירים, מנהלי קהילות, ראשי ועדים והמתנדבים שמתפקדים באופן מופלא, באחריות אדירה לקהילה, למען הבטחת שלום הציבור ולחיזוק החוסן היישובי. ערכי הסולידריות החברתית והערבות ההדדית בהם אנו דוגלים כקהילה, באים לידי ביטוי במלוא העוצמה והתפארת בימים אלה.

אני וצוותי המועצה נמצאים בקשר יומיומי עם בעלי התפקידים בישובים ומסייעים בכל הנדרש. בשיחות שאנו מקיימים אני מסביר שאנו לא ב׳ריצת ספרינט׳, אלא בריצת מרתון, למרחקים ארוכים ובכל סיבוב יש התקלות והנחיות חדשות. נדרשת מכולנו הפנמה עמוקה של המציאות החדשה, אורך רוח ולהיערך לתקופה ארוכה.

הדבר החשוב ביותר כעת הוא לגלות אחריות אישית ולפעול לפי ההנחיות. רק כך נוכל למנוע את התפשטות הנגיף. לצד זאת על כולנו להיות עירניים וקשובים לצרכיהם של האוכלוסיות המיוחדות שלנו, בדגש על הוותיקים והקשישים שמרביתם נמצאים בבידוד מרצון. אנו פועלים לסייע ולתמוך בהם. גם פרח בפתח הדלת ושיחת טלפון יכולים לעשות את כל ההבדל בימים אלה.

 

תמונת מצב באשכול

נכון לעכשיו יש 4 חולי קורונה באשכול: 2 בבארי המאושפזים בבית חולים במצב קל, חולה אחד בשלומית באשפוז ביתי וחולה בחולית. אנו מאחלים להם רפואה שלמה. אתמול בבוקר עודכנו גם על חולה ביתד. החולה יצר קשר עם הישוב ועדכן כי אינו מתגורר כיום בישוב וגם לא ביקר באזור בחודש האחרון. 

מי שנדרש בבידוד ביתי מקבל הודעה ישירות ממשרד הבריאות לנייד עם ההנחיה. שיתוף צוותי החירום בישובים במידע הוא חשוב ומשמעותי. עדכנו אותם אם אתם שוהים בבידוד ביתי או אם אובחנתם חולים, כדי שהישוב יוכל להיערך בהתאם ולסייע בכל הנדרש. המידע יישאר בדיסקרטיות אלא אם המדווחים עצמם יחליטו אחרת. זו לא בושה. להיפך. יש בכך תרומה לקהילה ולמבודדים עצמם.

 

אוכלוסיות מיוחדות

הימים לא פשוטים לכולנו. אך יש בינינו אוכלוסיות שהמציאות מורכבת להן יותר ואנו פועלים רבות כדי לסייע ולתמוך בהן, באופן יומיומי. לתושבים שלנו המוכרים על ידי אגף הרווחה, לתושבים עם צרכים מיוחדים, אוכלוסיית הקשישים ומשפחות עם ילדים קטנים. חילקנו השבוע ערכות הפגה והפעלה מלאות בכל טוב לאוכלוסיות המיוחדות ונמשיך גם בשבוע הבא.

 

 

פנאי וקהילה ברשת

צוות המרכז הקהילתי הצעיר והנמרץ שלנו עושה מאמצים רבים כדי להתאים את הפעילות למצב החדש ולמלא את ימינו בתוכן מעניין ואיכותי. הרשת מוצפת בתכנים מכל סוג ונעשית אצלנו חשיבה רבה כדי לייצר תוכן איכותי שמותאם לנו, לקהילת אשכול. לצורך כך הקמנו גם אתר חדש שמרכז את כל המידע והתכנים שלנו באשכול במקום אחד נעים ומסודר. מוזמנים לבקר ולהתעדכן https://www.ze-po.com/

 

ממשיכים בפיתוח

לצד הפעילות האינטנסיבית שלנו סביב מציאות הקורונה, אנו ממשיכים בשגרת העשייה לפיתוח וקידום המועצה, בהתאם להנחיות. במקום מכולות האשפה הירוקות ("צפרדע") התחלנו אתמול בהצבת פחים מוטמנים בשטחים הפתוחים במועצה. יתרונם הוא בנראות בשטחים הפתוחים, במענה שהם נותנים למפגעי בעלי חיים שלא יוכלו להוציא את האשפה וגם נותן שרות טוב יותר לכמויות משתנות של אשפה. בשבוע הבא נשלים את הטמנת הפחים במיקומים הבאים: גשר החבלים, מגדל התצפית, חניון רעים, חניון בארי, דנגור, אוגדת הפלדה, תצפית כיסופים. כשמשבר הקורונה יחלוף ונוכל לשוב לטייל באזורנו היפהייפה, תפגשו גם את הפחים המוטמנים.... 

 

 

 

הרבה בריאות ושבת שלום

גדי ירקוני

gadi@erc.org.il