שלום לכולם,

 

"גדלו ירקות ליד ביתכם"

ברוח התקופה, השנה אנו חוגגים במועצה את חג השבועות קצת אחרת. סיימנו היום לחלק לכל המשפחות במועצה טנא מיוחד מתוצרת מקומית, עם 7 סוגים של זרעי ירק לשתילה בגינה הביתית. השנה אנו חוגגים איתכם בבית וברוח החזרה לבסיס ולשורשים שלנו, לחיבור העמוק לאדמה ולביתיות, תוך שמירה על הסביבה ועל בריאותנו. הטנא שהענקנו לכם מסמל את מה שאנו מייחלים לעצמנו – לצמוח וללבלב תוך חיבור לאדמתנו וחיבורים אחד לשני. חג ביכורים שמח!

בתמונה: מביכורי אשכול השנה - גלי כרמל המתוקה, מקיבוץ ניר יצחק עם הטנא שלנו, תוצרת אשכול

 

רוח חדשה

ביום שלישי הגיע לאזורנו שר הבטחון הנכנס - בני גנץ, יחד עם מיכאל ביטון שמכהן בתפקיד שר במשרד הבטחון. גנץ ביקר באוגדת עזה, נפגש עם המפקדים הבכירים בגזרה ונפגש איתנו – ראשי הרשויות של עוטף עזה. לפני הבחירות גנץ נפגש איתנו מספר פעמים ובמפגשים אלה העלינו בפניו צרכים וסוגיות ייחודיות לאזור שהממשלה צריכה לקדם. שמחתי להיווכח שגנץ לא שכח את המפגשים ואת הצרכים שהעלנו בפניו בביקוריו הקודמים באזור לפני הבחירות ואלה נמצאים על סדר יומו, כולל סוגיית כביש 232, פרויקט הכפלת מי השפדן לחקלאי עוטף עזה ושיתופי הפעולה האזוריים כמנוף לפיתוח כלכלי. רוח חדשה, טובה וחיובית נושבת לכיווננו בממשלה החדשה.

עציץ לכל ותיק

העמידה האיתנה, האחריות ואורך הרוח שגילו ותיקי אשכול בימי הקורונה, אפשרו לנו לצלוח את המשבר יחד, כקהילה אחת חזקה ובריאה. כהוקרה על עמידתם ועל האמון שנתנו בנו, הענקנו השבוע לכל 1200 ותיקי המועצה עציץ, המסמל תקווה וצמיחה. לעציץ צורף פתק עם מסר חשוב: גם כעת, שנראה שהקורונה מאחורינו - אנחנו כאן תמיד איתכם ולמענכם.

 

תודה חבר

אתמול נפרדנו במועצה מאל"מ לירון בטיטו שכיהן כמפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה בשנתיים האחרונות, אחד התפקידים המאתגרים כיום בצה״ל ולמדינת ישראל. זכינו במפקד מעולה, שהפך להיות גם חבר. לירון הוביל במסירות נפש ובאומץ לב את משימת ההגנה על יישובי אשכול באחת התקופות המאתגרות ופיתח קשר מיוחד ויוצא דופן איתנו. קשר שהוביל לשיתופי פעולה ערכיים ומרגשים בין חיילי צה"ל והישובים, כמו: פרויקט 'עוטפים באהבה' שהחל בסבב ההסלמה האחרון והמצעד הצבאי ביישובינו ביום העצמאות. אני מאחל ללירון הצלחה רבה בהמשך הדרך ומשוכנע שעוד נשמע עליו. אנו מצפים לכניסתו של מחליפו בימים הקרובים ובטוחים שגם איתו נדע שיתוף פעולה חם והדוק.

ממצא היסטורי נדיר

הכירו את אמרי אליה בן ה-6 מקיבוץ נירים שמצא בתל ג'מה חפץ, שהתגלה כממצא היסטורי נדיר בן 3200 שנה. אמרי יצא לטייל עם הוריו בתל ג'מה ונתקל במקרה בפיסת חרס קטנה ועליה תבליט המתאר אדם מוביל שבוי. באחריות רבה, המשפחה העבירה את הממצא לידי רשות העתיקות והחוקרים שבדקו אותו הגיעו למסקנה כי מדובר כפי הנראה בחפץ מתקופת הברונזה שמתאר פרק במאבקי הכוחות של העיר הקדומה יורזה (ששכנה בתל ג'מה), תחת השלטון המצרי בארץ. אנו גאים באמרי ובהוריו על גילוי החפץ ועל העברתו האחראית לרשות העתיקות, שסייעה בהרחבת הידע היסטורי של ארץ ישראל ושל אזורנו. כל הכבוד!

לקריאה נוספת על האירוע ההיסטורי המרגש: https://www.haaretz.co.il/science/archeology/1.8870758

תמונה שמכילה אחזקה, מזוןהתיאור נוצר באופן אוטומטי

הרחבת השירות הווטרינרי

החל מיום שני  (ה-1 ביוני) השירות הווטרינרי לתושבי המועצה יינתן באמצעות 'אשכול רשויות נגב מערבי'. סל השירותים החדש יהיה רחב יותר מהסל שניתן עד כה, כולל מענה טלפוני 24/7, תדירות וזמינות גבוהים יותר. פרוט ניתן למצוא באתר המועצה: https://bit.ly/3d5l8zc

ביקור הזדהות

אמש נסעתי לבית חולים סורוקה, לבקר את החייל שאדי איבראהים שנפצע בפיגוע הדריסה לפני כשבועיים ואיבד את רגלו. כמו שאדי, גם אני פוניתי אחרי פציעתי לסורוקה, ליחידה לטיפול נמרץ ושנינו נותחנו על ידי ד"ר עמיר קורנגרין, מנהל היחידה לטראומה אורטופדית. חיזקתי את שאדי להמשך הדרך והתרשמתי מאד מהנחישות שלו ומרוח הלחימה שהוא מפגין. שעות ספורות אחרי ביקורי, הגיע הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי לבקר את שאדי ולהעניק לו את אות ההצטיינות שהיה אמור לקבל ביום בו נפצע. חג שמח לכל חיילי צה״ל שלנו, ששומרים עלינו 24/7, גם בשעה זו, כדי שנוכל לחגוג את חגנו בישובים בבטחון. חזרו הביתה בשלום.

 

תמונה שמכילה אדם, חדר, מקורה, אישהתיאור נוצר באופן אוטומטי

 

חג שמח ושבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il