28.1.2021 / ט"ו בשבט תשפ"א

עדכון קורונה

אנו בסיום השבוע השלישי של הסגר המהודק ועדיין מדווחים מדי יום על מאומתים חדשים לקורונה במועצה. השבוע נוספו 23 מאומתים חדשים, מספר גבוה מהמצופה בשלב זה של הסגר, דבר שמאפיין גם את המגמה הארצית. חלק גם החלימו ונכון להיום מספר המאומתים המעודכן במועצה עומד על 38.

כחלק מהמאמצים שלנו לצאת מהסגר בריאים וירוקים הבאנו השבוע למועצה מתחם בדיקות קורונה. הבדיקות הן כלי מרכזי לשמירת בריאות הציבור. הן מאפשרות לאתר מאומתים בזמן ולצמצם שרשראות הדבקה וכן להגדיל את היחס בין המאומתים לשליליים ועל ידי כך לשמור על הישובים ירוקים. ההיענות באשכול לקבלת החיסונים נגד קורונה גבוהה מאוד. יקח עוד זמן עד שנלמד ונרגיש את השפעתם ולכן חשוב בינתיים להמשיך ולשמור על ההנחיות, למען בריאותכם האישית ושל היקרים לכם.    

האחת והיחידה

למרות הסגר, לא ויתרנו על חגיגות ט״ו בשבט, בטח לא בשנה היסטורית זו שאנו חוגגים יום הולדת 70 לאשכול, האחת והיחידה! שלחנו לכל משפחה שקית עם שתילים, סמל לשורשים שלנו שממשיכים לצמוח, להעמיק ולהתפתח. שתילים של תקווה, לקהילה חזקה ואיתנה. שמחתי על התגייסות הישובים שהצטרפו והוסיפו גם שי יישובי, ברוח החג. לצד האתגרים, משבר הקורונה חיזק הרבה דברים, שהבולט בהם הוא יתרון החיים בקהילות כשלנו, עם ערך הסולידריות וחיבור עמוק לטבע. תודה למשתלת שורשים מעין הבשור על תרומת השתילים לקהילה, לנוער שלנו על מבצע האריזות, לרכזי התרבות בישובים שסייעו בחלוקה ולצוות "זה פה" היצירתי שלנו שלא מוותר על החגיגות, למרות האתגרים.

סמליות מרגשת

ביום רביעי צויין ברחבי העולם יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, היום בו שוחרר מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו מידי הנאצים. המשימה של דורנו היא לזכור ולהבטיח חיים מלאים ומשמעותיים, בכבוד והנאה לשורדים ולשורדות, שבעוצמה אדירה לקחו חלק בתקומה, הקימו את המדינה ובזכותם אנו כאן. באשכול חיים כיום 170 שורדי שואה שזוכים למעטפת תמיכה ואהבה לאורך כל השנה. השבוע, יחד עם כל הוותיקים החברים בנווה אשכול, הם קיבלו שתילים לרגל ט״ו בשבט. זו סמליות מרגשת שדווקא ביום זה מילאנו את יומם בצמיחה, בפריחה ובהמשך נטיעת השורשים.

מגמה מטרידה

השבוע הוצגו לנו על ידי משרד הבטחון נתוני הגיוס לצה״ל בקרב בני הנוער שלנו. התברכנו בנוער איכותי עם מוטיבציה גבוהה מאוד לתרומה למדינה ולחברה. אשכול היא בין הרשויות המובילות בארץ בנתוני הגיוס לצבא, לשנת שירות ולמכינות. אך הנתונים מצביעים גם על מגמה מדאיגה של נשירה במהלך השירות. נתון זה מדאיג אותנו מאוד והחלטנו על הקמת צוות מקצועי מועצתי לטיפול מעמיק ורציני באופן מסונכרן, הכולל את מרכז החוסן, רווחה, חינוך, בתי ספר והמרכז הקהילתי, יחד עם גורמי צה"ל. שירות משמעותי, בין אם בצבא או במסגרת שירות לאומי, הוא ערך המתווה את דרכנו כמועצה וקהילה. אנו מחוייבים לסייע לנוער שלנו למקסם ולמצות את יכולותיו באופן מותאם ומאמינים שבניהול נכון גם בזה נצליח.

סיוע נוסף לעסקים

אנחנו רואים, שומעים וגם יודעים על קשיי העסקים במשבר הקורונה ולא מפסיקים לחשוב על הדרכים שאנו יכולים לסייע לעסקים המקומיים. יצאנו השבוע לדרך עם פרויקט סיוע נוסף ונהדר: סבסוד לכל עסק תקציב עבור שימוש באפליקציה "קום קונים מקומי" – פלטפורמת שיווק ומכירה און ליין, כולל קידום ממומן ברשת. המועצה תסבסד ל-50 עסקים 49 ₪ למשך חצי שנה! זהו פרויקט תמיכה נוסף בעסקים עקב הקורונה. עם תחילת המשבר הקמנו את אינדקס העסקים של אשכול, יצאנו בקמפיין עידוד כלכלה מקומית מקיימת, יצאנו בהנחיה מועצתית פנימית לתיעדוף רכישה מעסקים מקומיים, קידמנו כתבות בתקשורת הארצית על עסקים באשכול, הקמנו את קהילת העסקים של אשכול, כולל ליווי מקצועי, יזמנו הנפקת שוברי "אשכול גיפט" לרכישה מבתי עסק מקומיים ועוד. נמשיך לחשוב על דרכים נוספות בהן אנו יכולים לסייע. עסקים המעוניינים בהטבה: https://bit.ly/3iDMct2  לפרטים:077-9967732

זרעי רעיונות

את פעילותינו למען העסקים אנו עושים באמצעות יחידת היזמות והעסקים של מעברים באשכול. מעברים אשכול מלווים לא רק את נושא הסיוע לעסקים אלא גם את תחום התעסוקה בכלל. במסגרת זו התקיים "שבוע העסקים והיזמות" - 7 ימים מרוכזים שהוקדשו לקריירה, יזמות ועסקים כולל הרצאות השראה וטיפים פרקטיים ומחשבתיים מהמובילים בתחום. שמחתי להתעדכן שנרשמו כ- 400 משתתפים צמאים ללמידה ושדרוג. וכך כתבה לנו בסיום השבוע המוצלח אביה אזולאי, מנהלת מעברים: "בתקופה שבה עבודה, פרנסה וקריירה הם סימן שאלה מתמשך וששום דבר כבר אינו מובן מאליו, תקופה שבה קיבלנו הזדמנות לעצור את מירוץ החיים, להסתכל אחורה, לתהות ולחשב מסלול מחדש - השבוע הזה הרגיש נחוץ מאי פעם. ועדיין, את ההיענות המדהימה שהייתה אליו, קשה לתאר במילים! כעת נותר לנו רק לחכות ולראות כיצד זרעי הרעיונות שנשתלו פה, ילבלבו בקרב תושבי האזור - בעלי העסקים, היזמים, השכירים והקרייריסטים - בדרכם לצאת מהתקופה הזו מחוזקים יותר, ובעיקר מאושרים יותר".

אלופות!

ברכות לרפת צאלים שזכתה שנה רביעית ברציפות במקום הראשון בתנובת חלב לפרה בארץ! את הרפת המצליחה מובילות במקצועיות ואהבה רבה שתי נשים יקרות, הגר קון ובלהה כסלו. כל רפתות אשכול מובילות את צמרת התנובה הארצית ובעשרים המקומות הראשונים מתוך 180 רפתות בארץ מככבות גם רפת עין השלושה, ניר יצחק ואורים. כל הכבוד והמשך הצלחה לכולם!


פברואר יוצא מן הכלל

אנו שמחים ונרגשים לציין גם השנה את פברואר יוצא מן הכלל, חודש שלם בו נאיר בזרקור אנשים מיוחדים מתוך אשכול ומחוצה לה, שניצבים מול אתגרי החיים ובנחישות יומיומית מצליחים לעשות את הבלתי אפשרי ולהגיע לחיים מלאים ומשמעותיים. אני מזמין אתכם לקחת חלק בחודש מלא בהשראה ועוצמה. את תוכנית החודש המלאה תמצאו בקישור: https://www.ze-po.com/02

שבת שלום

גדי