שלום לכולם

 

בוחרים שמות לבתי הספר שלנו

בבתי הספר בקריית החינוך יגיע מחר לסיומו תהליך דמוקרטי מקסים ומרגש לבחירת השמות של בתי ספר. כל אחד מבתי הספר קיים בשבועות האחרונים מגוון פעילויות יצירתיות ונהדרות לעידוד המעורבות בבחירת השמות, בהובלת צוותי החינוך ובשיתוף התלמידים וההורים. טקסי ההכרזה על השמות הנבחרים יתקיימו היום ומחר ויובאו לאישור רשמי של משרד החינוך. אני מברך את בתי הספר על התהליך שקיימו, שהוא אחד השיעורים המשמעותיים לטעמי שילדינו זכו לקבל על דמוקרטיה ועל מעורבות פעילה.

 

 

חודש האזרח הותיק

לראשונה ציינו השנה באשכול את חודש האזרח הותיק. במשך חודש שלם נהנו הוותיקים שלנו מהטבות במגוון בתי עסק במועצה, מופעים, הצגות, הרצאות, סיור במוזיאונים, סדנאות ועוד. אחד מרגעי השיא היה הקרנת בכורה של הסרט: "סיפורים למופת" שהפיק מועדון 'מופת' צוחר ומספר את סיפורם של מושבי אשכול מיום הקמתם. זה היה חודש של חגיגות ואנו מתכוונים להפוך אותו למסורת באשכול. אני מודה לבעלי העסקים שנרתמו למיזם, לנווה אשכול, לרכזות מופ"ת, למעברים, לעפרה בן נתן (תלמי יוסף) שהפיקה את המיזם ולאגף לשירותים חברתיים שניצח על כל החגיגה.

בתמונה: פעילות לדוגמה – קורס עיצוב אלבומים דיגיטליים לוותיק אשכול

 

 

אירוע חמור

בפעם השניה בחודשיים האחרונים שירי טנק תועה מכיוון מצרים פוגע במבנה בישוב 'בני נצרים'. במזל גדול, לא היו אנשים בתוך המבנה ואיש לא נפגע. אנו מתייחסים לאירוע בחומרה כי התוצאה היתה יכולה להיות אחרת לגמרי. הגעתי למקום הפגיעה ונפגשתי עם בעלי התפקידים בישוב כדי לראות ולשמוע מהם על האירוע. עוד באותו יום שוחחתי עם אלוף פיקוד הדרום, עם מפקד האוגדה ועם מפקד החטיבה הדרומית ושלושתם בדעה אחת, כמונו, שזהו אירוע חמור. צה״ל עורך כעת תחקיר על המקרה ונמצא גם בקשר עם צבא מצרים כדי למנוע מקרים כאלה בעתיד. אני רוצה לחזק את קהילת בני נצרים שהתמודדו עם האירוע  המורכב ברצינות רבה.

 

מיגון דור א'

דווחנו השבוע על מקרה של נפילת חלק מחיפוי מיגון בחצר גן ילדים באחד מיישובי המועצה. בעקבות המקרה, מהנדס המועצה וקב"ט המועצה הגיעו למקום והורו מיד על סגירת ותיחום המקום עד להשלמת כל בדיקות הבטיחות המקיפות. נציגים מפיקוד העורף וממשרד הבטחון הגיעו למקום, בדקו את המתחם והוחלט בשלב הראשון על השארת התיחום ובנוסף רישות מלא מתחת לחיפוי המיגון. תושבי הישוב מעודכנים בנושא והמועצה בקשר שוטף עם הנהלת הישוב. משרד הבטחון יתחיל בשבוע הבא בסקר בטיחות מקיף בכל גני הילדים בעוטף עזה שבהם מיגון דור א' (חיפוי מיגון בנוי מעל הגנים) ולאחריו ייגזרו משמעויות הטיפול. המועצה שותפה מלאה לטיפול בנושא ופועלת כדי להבטיח בטיחות מלאה בכל מתחמי הגנים.

 

 

מפגע הזבובים

אנו בסוף חודש נובמבר אבל מזג האויר דומה לתחילת הקיץ: טמפרטורה גבוהה ביום ולחות בלילה. תנאי מזג האויר, בשילוב הפעילות החקלאית במועצה  מאפשרים את מפגעי הזבובים גם "מחוץ לעונה". בחודש האחרון הגברנו את מערך הניטור והאכיפה במועצה ואנו מבצעים פעולות רבות ומגוונות לאיתור המפגעים. בנוסף, נמשיך בפעולות ההדברה בישובים בממשק שונה. החל משבוע הבא נתחיל באיסוף המלכודות הקבועות, יוגברו ריסוסים ועל פי הצורך נוסיף מלכודות זמניות. הטיפול במפגע הזבובים נמצא במעקב הדוק שלי ושל מאיר, סגן ראש המועצה. הנושא נמצא גם באופן שוטף על שולחנה של ועדת איכות הסביבה ומובא תכופות לדיון במליאה במטרה לייצר פתרונות מיטביים למזעור המפגע.

 

מטיילים בבית

הסתווניות הסגלגלות התחילו לבצבץ במגוון מקומות ברחבי המועצה וממלאות את הנוף שלנו ביופי וצבע. אפילו קק"ל ציינו השבוע את אשכול כמוקד מומלץ לצפות בפריחת הסתווניות, בדגש על חניון רעים ובארי. מזג האויר מקסים וזה זמן מצויין לטייל ולהנות מהטבע שלנו לפני בוא ההמונים….

 

תודה למיכל מוזר גל אור (ניר יצחק) על התמונה המקסימה

 

 

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il