23 באפריל 2022 / י"א בניסן תשפ"א

שלום לכולם

אשכול עוברת מהפח...

אתמול ציינו בעולם את יום כדור הארץ ובאשכול בחרנו להקדיש השנה שבוע שלם של פעילויות להעלאת המודעות לשמירה על הסביבה, במסגרות החינוך ובקהילה. 400 תלמידי בתי הספר יצאו אתמול למבצע ניקיון בשטחים הפתוחים בשילוב פעילות חינוכית חוייתית בנושא והיום מתקיים מבצע ניקיון קהילתי בחולות עגור.  

בשנתיים האחרונות אשכול מקדמת מדיניות של שינוי סביבתי עמוק לה שותפים אגף איכות הסביבה, ועדת איכות הסביבה והמרכז הקהילתי. לצד מבצעי הניקיון, הגינות הקהילתיות, פרויקט סבסוד "בא לה מכולה" למשפצים והמאמצים המתמשכים ליצירת פתרונות לפסולת חקלאית, אנו משקיעים רבות בתחום המיחזור. לזרמי המיחזור הקיימים בכל יישובינו (בקבוקים, קרטון, נייר ואריזות) הוספנו לאחרונה בחלקם גם פחי מחזור פסולת אלקטרונית. כחלק מההטמעה יצאנו בפעילות הסברה חווייתית בקריית החינוך והבאנו לאשכול את מפעל המיחזור הנייד של תאגיד מ.א.י - כדי שהילדים והמבוגרים יוכלו לראות ולחוות את כל תהליך המיחזור. הדרך לשינוי עמוק עוד ארוכה. אך אין ספק שהוא מתחיל בחינוך ובתשתיות ויצליח בשיתוף פעולה של כולנו.

תמונת מצב קורונה

אחרי שמספר ימים עמדנו על אפס חולים באשכול, השבוע דווחנו על חולה אחד במועצה (ישע). לצערנו הוא מאושפז בבית החולים ואנו מאחלים לו רפואה שלמה ושישוב הביתה במהרה. מספר המבודדים עומד על 9. החל מהשבוע, ניתן כבר לבצע בדיקות קורונה במרפאת אבשלום (מבוטחי קופ"ח "כללית") בימים שני 12:30-14:30 ובחמישי 08:00-10:00. כולי תקווה שהקורונה אכן מאחורינו ונזכה כולנו לבריאות טובה ולהמשך שגרת החיים המבורכת.

צוותי מוגנות מינית בישובים

פעם אחר פעם אנו מזדעזעים מאירועי פגיעה מינית בארץ, שבמקרים רבים הפוגע הוא מסביבתו הקרובה של הקורבן ונתפס לכאורה "נורמטיבי" למכריו. פעם אחר פעם אנו למדים שפגיעה מינית יכולה להתרחש בכל מקום, לכל אחד, גם אצלנו. לאחרונה הסתיימה הכשרת צוותי מוגנות מינית בה לקחו חלק 70 מתנדבות ומתנדבים ב-20 יישובינו. תפקיד הצוות כפול: לקדם מודעות ומוגנות קהילתית באמצעות פעילויות והסברה בישובים ולשמש כתובת להתייעצות במקרה של חשד לפגיעה ורשת תמיכה רגשית בנפגעים. ההתגייסות הנרחבת מצד הישובים והמתנדבים מוכיחה כמה הנושא חשוב. אין ספק כי היערכות מוקדמת תסייע ביצירת מרחב מוגן ובטוח בקהילתנו ובהתמודדות נכונה בשעת הצורך. הקמת צוותי המוגנות היא יוזמה של האגף לשירותים חברתיים והיחידה לביטחון קהילתי. ישובים נוספים שמעוניינים להקים צוותי מוגנות, מוזמנים לפנות לענת מורד 052-6091641

נעים להכיר

לטובת עוקבי האגרת שלא מחוברים לרשתות החברתיות (פייסבוק) אשתף גם כאן על כך שבסיום הליך מכרז מונה דוד דואני קוטלר (כפר עזה) למנהל החדש של תיכון ׳נופי הבשור׳. דוד יחליף את זמירה בן יוסף שתסיים את תפקידה בסוף שנת הלימודים ותצא לגמלאות. דויד הוא איש חינוך מוערך ומנוסה, בעל תואר ראשון בחינוך והיסטוריה ותואר שני בניהול מערכות חינוך. ניהל בתי ספר יסודיים ולימד בבתי ספר תיכונים. דויד החל בימים אלה את למידת בית הספר ואנו מאחלים לו הצלחה ענקית. זאת הזדמנות להודות לזמירה היקרה על ניהול מקצועי ומסור בשנים מורכבות ומאתגרות במיוחד והובלת בית הספר והתלמידים להישגים ארציים ויוצאי דופן בתחום המצויינות הלימודית והערכית. את הפרידה הרשמית מזמירה נקיים בסיום שנת הלימודים.     

תתחדשו!

ילדי אשכול חנכו השבוע לראשונה את היכל הספורט החדש ״רותם״ שבקריית החינוך. מעתה תלמידי בתי הספר יוכלו ליהנות בשעות הלימודים מפעילויות ספורטיביות באולם גדול, חדשני ומשודרג ובשעות אחר הצהריים האולם ישמש את כל הקהילה. האולם מכיל 500 מקומות ישיבה וניתן לקיים בו במקביל 3 אימוני ספורט. ההיכל החדש נבנה בסיוע ותמיכה של מספר שותפים - משרד התרבות והספורט, מפעל הפיס, הטוטו, קרן היסוד וארגון JNF ארה"ב. תתחדשו!

מתגברים על כל מכשול

כמו שאנחנו משקיעים בדור הצעיר, כך אנו גם פועלים ומשקיעים כדי להבטיח את התבגרותם בכבוד של ותיקי המועצה שלנו. השבוע יצאו ותיקי המועצה החברים ב״נווה אשכול״ לטיול חווייתי בפארק אשכול, ביניהם 12 קשישים המרותקים לכיסאות גלגלים! בעזרת רכב המעלון החדש של המועצה הסענו לטיול את הותיקים היקרים על כסאות הגלגלים. מרגש לראות את הוותיקים ואת צוות ״נווה אשכול״ לא נותנים לשום מכשול או מגבלה לעצור מבעדם לטייל וליהנות. אנו נמשיך להשקיע כדי להעניק לוויתיקנו חיים בכבוד, איכותיים ומלאי משמעות.

 

 שבת שלום ובשורות טובות

גדי ירקוני

gadi@erc.org.il