4.2.2021 / כ"ב בשבט תשפ"א

שלום לכולם

עדכון קורונה

גם בשבוע הרביעי לסגר המהודק עדיין יש מדי יום מאומתים חדשים לקורונה במועצה. בשבוע האחרון נוספו 27 מאומתים חדשים, מרביתם כתוצאה מהדבקה בתוך המשפחה ובמקומות העבודה. לשמחתנו חלק החלימו ומספר המאומתים נכון להיום עומד על 34. במדד הרמזור אשכול נותרה רשות ירוקה. המשמעות היא שככל שנשמור על כך נוכל לחזור לפעילות שגרתית ככל הניתן ביציאה מהסגר, כולל קיום לימודים במוסדות החינוך לפי המתווה לרשויות ירוקות.

אנו חושבים על מגוון דרכים בהן נוכל להימנע מגל תחלואה נוסף עם סיום הסגר, כדי שלא נאלץ לסגור שוב את מערכות החינוך. רשויות רבות מסביבנו אדומות וכתומות. אנא הקפידו הקפדה יתרה על ההנחיות בכל מקום בו הנכם נמצאים, אם בישוב ואם בשהותכם מחוץ למועצה. מסיכות, ריחוק פיזי, היגיינה ובידוד מלא לנדרשים. זאת הדרך היחידה למנוע הדבקה. בהצלחה ובריאות לכולם.          

הפרת הנחיות

חלקכם בטח נחשף לפרסומים הלא מחמיאים השבוע בתקשורת על חתונה המונית באשכול שפוזרה על ידי המשטרה. החתונה לא היתה של תושבי המועצה וכך גם המשתתפים. אך נעשה שימוש במרחב הכפרי שלנו לקיומה. המשטרה פיזרה את האירוע הלא חוקי כבר בהתחלה. נזכיר, חובה על כולנו לכבד ולפעול על פי חוק והמשטרה לא עושה הנחות באכיפתה את ההנחיות וכך גם יהיה בהמשך. הימנעו מאי נעימויות.   

מיזם חדש ומרגש

אחרי תקופה ארוכה של נתק, השבוע נפגשו בפעם הראשונה כל הותיקים החברים בנווה אשכול. זאת במסגרת המיזם הטכנולוגי שהשקנו "אופק עד הבית" של חברת יוניפר. 55 ותיקים חוברו בביתם למערכת שידור ישיר מנווה אשכול וכעת הם יוכלו להתחבר וליהנות מכל הפעילויות, סדנאות, הרצאות ומופעים, באמצעות מכשיר הטלוויזיה בביתם. מגפת הקורונה הכריחה את אוכלוסיית הוותיקים להסתגר בבתיהם כדי לשמור על בריאותם. במשך כל התקופה אנו פועלים כדי לסייע לוותיקים בתקשורת הדיגיטלית. אנו מודים למשרד הרווחה ומפעל הפיס על השותפות במיזם מיוחד זה, שיתרחב במהלך השנה הקרובה.

עושים סדר

אחרי מבצע ניקיון אינטנסיבי בדרך השדות עם שותפינו רשות הטבע והגנים, הוגברה האכיפה על השלכת פסולת בלתי חוקית. לצערנו גם אחרי הניקיון נמצא שוב לכלוך וניתנו קנסות. במקביל, אנו פועלים לעצירת אוטוסטרדת המשאיות הלא חוקית והמסוכנת בדרך השדות, שמתרחשת בעיקר בשעות איסור התנועה על כביש 232. השבוע הצבנו שלטי תעבורה ואנו פועלים כדי לקבל לידינו סמכות אכיפה מועצתית. אנחנו לא נגד המשאיות. אנחנו מחוייבים למימוש חוק, לשמירה על חיי אדם, על הטבע והסביבה שלנו. סעו בזהירות ועל פי חוק.

 

הטיפול בפשיעה חקלאית

אין יום שצוות אגף הביטחון שלנו לא עוסק בנושא הפשיעה החקלאית. הודות לחיבור המצויין של המועצה עם כוחות הביטחון, מג"ב ומשטרת ישראל, יש בחודשים האחרונים הישגים לא מבוטלים בשטח ונמשיך בקו הזה. הפשיעה ברחבי הנגב גוברת ופוגעת בביטחון האישי של התושבים. הפשיעה באשכול נמוכה ביחס לרשויות אחרות שמתמודדות עם התופעה, ללא אמצעים ומרכיבי ביטחון כשלנו במסגרת עוטף עזה. השבוע הוציאו ראשי רשויות בנגב מכתב לראש הממשלה בנושא הפשיעה. נשאלתי מדוע אשכול לא חתומה עליו והאמת הפשוטה היא שלא ידענו על קיומו. אף אחת מרשויות העוטף לא לקחה חלק בפניה. הדבר לא מפחית מחשיבות הפניה ותמיכתנו העקרונית בה. ללא כל קשר, אנו נמשיך במאבק האינטנסיבי שמתקיים יום ולילה מול התופעה בכל המרחב.

אנשים עם נחישות

התרגשתי להגיע השבוע לבניין המועצה ולראות את השלט החדש שנתלה: חניה לאנשים עם נחישות! השלטים נתלו על ידי אנשי המועצה בכל חניות הנכים במועצה. כראש מועצה וכנכה, אני גאה להיות שייך לקהילה שערכיה המרכזיים הם שוויון וסולידריות. קהילה שרואה בשונה שווה בין שווים ומתוך כך לתת לו יותר, את כל המרחב המאפשר לצמיחתו, להשתתפותו ולשייכותו. ברוח ערכים אלה אנו מקיימים באשכול את מיזם "חודש פברואר יוצא מן הכלל" בו אנו מאירים בזרקור מיוחד את האנשים המיוחדים שלנו, האנשים עם הנחישות. אני מזמין אתכם להצטרף לאירועי החודש ולהתמלא בהשראה ובמשמעות. לאירועי החודש באשכול: https://www.ze-po.com/02

שגרירים של האזור

בימים אלו, חודשי הירק והפריחה, האזור שלנו במיטבו, המרחבים ירוקים ופורחים והנופים יפיפיים. יחד איתנו יטיילו בשטחי המועצה בתקופה הקרובה המוני בית ישראל. אנו מבקשים מכם שתהיו שגרירינו בשמירה על אזורנו - אנא טיילו באחריות, שמרו על הטבע והנוף, על השדות, הנחלים והחניונים. גלו ערנות ודווחו למוקד אשכול על כל מפגע או אירוע שנראה לכם חריג - מצבור אשפה, נהיגה פרועה בשטח, פגיעה בשטח חקלאי, ונדליזם וכדומה. בעזרתכם נשמור על אשכול יפה ונקייה.

 

ד"ש חם לחיילנו

חיילי וחיילות צה"ל נמצאים בעוצר יציאות עקב נגיף הקורונה. זאת הזדמנות לחזק אותם בימים אלה ולמסור להם את אהבתינו והערכתינו. להזכיר להם שהקהילה איתם בכל מקום בו הם נמצאים ושאנחנו מחכים לשובם הביתה בשלום, במהרה. אתמול פרסמתי ברכה מצולמת לחיילי אשכול, בתקווה שתגיע לכל אחת ואחד מהם  https://fb.watch/3s4E7GZObw/

 

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il