שלום לכולם

 

המערכת החורפית שפוקדת את הארץ גבתה קורבנות יקרים. ליבי עם המשפחות ואני מחזק גם את הרשויות אשר עומדות לצדנו בזמני חירום ומתמודדות בימים אלה עם מצב חירום משלהן, מסוג אחר. במועצה נערכנו למזג האויר עם כל היחידות הרלוונטיות. הסערה 'דילגה' עלינו לבינתיים אבל היינו שמחים ליותר גשמי ברכה, לאדמה ולחקלאות. מזג האויר החורפי ימשיך ביממה הקרובה. אנא, נקטו בזהירות היכן שלא תהיו. בכבישים, בטיולים בטבע ובמרחב הביתי. ועוד דבר אחד: מצאו זמן לבקר או להתקשר לחברים הוותיקים הבודדים. כדי לבדוק שחם להם, שיש להם את הציוד הנדרש ולחמם להם את הלב.

מוקד אשכול שלנו זמין לשירותכם 24/7 במספר: 08-9966333

 

העוטף בקדמת הבמה 

השתתפתי השבוע בועידה מיוחדת של ידיעות אחרונות ו-Ynet בבנייני האומה בירושלים לציון 80 שנה לעיתון. בועידה שכותרתה היתה 'האנשים של המדינה' הוקדש פאנל מיוחד לתושבי עוטף עזה – 'האנשים שלנו בדרום'. שמחתי לקחת חלק בפאנל החשוב יחד עם אנשים יקרים מהמועצות השכנות שלנו. בכנס אמרתי שהעתיד של האזור טמון בפתרון אסטרטגי ארוך טווח ולא בהמשך ניהול הסכסוך ופתרונות זמניים. אנו מצפים ודורשים לראות עשייה אקטיבית שתביא להסדרה יציבה. אבל, כל הסדרה חייבת לכלול בתוכה את החזרת הבנים, הדר גולדין ואורון שאול ז״ל. הם נפלו במשימת ההגנה עלינו וזוהי חובתנו המוסרית להם ולמשפחותיהם.

 

 

יצאנו לדרך – שיווק משותף

יצאנו השבוע לדרך עם תוכנית לשיווק משותף של הישובים יחד עם המועצה. אחד מהיעדים המרכזיים שלנו לשנה הקרובה הוא הצמיחה הדמוגרפית – קליטת הבנות והבנים ומשפחות חדשות. במפגשים שלנו בישובים עלה צורך לשיווק משותף של הישובים יחד עם המועצה. התכנסנו למפגש חשיבה עם בעלי התפקידים בישובים ויחד עם חברת 'ויליג'- שיווק יזמות וקהילה', כדי לגבש את הערכים היחודיים המשותפים לנו במגוון ישובי המועצה. הסיבות שבגללן אנו בוחרים ואוהבים לחיות כאן. עבודה רבה לפנינו ואני מודה לכל מי שלוקח חלק בתוכנית. היה טוב ומרתק.

 

 

 

לא מטאטים מתחת לשולחן

אחת מהתוכניות החשובות שלקחנו על עצמנו להוביל במועצה היא מניעת תופעות סיכוניות בקרב הנוער שלנו. זו תוכנית מקיפה ששותפים לה כל בעלי התפקידים הרלוונטיים במועצה, בבתי הספר והורים. אנו נפגשים בקביעות, חושבים יחד על מענים אפקטיביים, פועלים מול גופים ורשויות ומאשרים תוכניות. השבוע התקיים מפגש חשוב ומיוחד בין רכזי הנוער בישובים לבין העובדות הסוציאליות שלנו באגף לשירותים חברתיים. ממשק חשוב ביותר שעליו אני מברך אשר יסייע לחזק את מעטפת המענים לתופעות סיכוניות. תודה לכל המשתתפים. אין כמוכם.

 

 

הידוק אכיפה

נושא השריפות החקלאיות מטריד תושבים רבים. המועצה משקיעה מאמצים באכיפה למניעת שריפות לא חוקיות ולכל אירוע מגיעים פקחי איכות הסביבה. לאחרונה הוקמה במשרד להגנת הסביבה יחידה לטיפול בנושא שריפות חקלאיות ומפגעים נוספים. פקחי היחידה החלו כבר לבצע אכיפה, בנוסף לאכיפה שמתבצעת על ידי המועצה. אנו מברכים על המהלך להגברת האכיפה. השריפות גורמות למפגע סביבתי חמור שפוגע באיכות חיינו ובבריאותנו. למרות הקושי של החקלאים, אני קורא לשיתוף פעולה ולהימנע מפגיעה באיכות הסביבה של כולנו.

 

מכסות חלב 

לאחרונה התבשרנו כי ועדת המכסות במועצת החלב החליטה לקצץ במכסות ליצרני החלב בכל הארץ, כולל לרפתות עוטף עזה. מדובר בהחלטה בלתי מתקבלת על הדעת מבחינתנו המנוגדת להחלטות ממשלה קודמות. ייצור החלב בעוטף, שרוב רובו באשכול – מהווה עוגן כלכלי משמעותי. פניתי יחד עם שותפי, ראשי המועצות בעוטף עזה, לראש הממשלה ולשר החקלאות הנכנס, דוד ביטן. בירכנו את השר על כניסתו לתפקיד, הסברנו את חשיבות משרדו לאזור וביקשנו התערבותו בסוגיה. הנושא נמצא בבדיקה והובטחה לנו תשובה בתחילת שבוע הבא. אנו עוקבים מקרוב.

 

תוכנית להכשרת מנהיגות אזורית

מרכז מנדל למנהיגות יוצא בתוכנית מיוחדת להכשרת קבוצת מנהיגים איכותית בעוטף עזה שתפעל לשיפור תחומי החיים השונים באזור. מדובר בתוכנית איכותית ומושקעת שתימשך שנתיים. התוכנית ללא תשלום והמועמדים נבחרים בקפידה. אין לי צל של ספק שיש באשכול לא מעט אנשים מעולים הראויים להשתלב בתוכנית ולהוביל מנהיגות חברתית אזורית. אני מצרף קישור עם כל הפרטים ולהרשמה: https://bit.ly/2s6PzTx

 

שבת שלום

גדי

gadi@erc.org.il