עדכון ביטחוני מגדי ירקוני | 11.5.21


עדכון בטחוני 11.5.21

תושבים יקרים

החל מאתמול אנו בתוך מערכה ביטחונית לא פשוטה שאיננו יודעים עדיין כמה זמן תימשך. המועצה פועלת מאז אתמול במתכונת חירום 24/7. מטחים כבדים נורו לעבר יישובי הדרום ולצערנו יש קורבנות בנפש בעיר אשקלון כתוצאה מפגיעה ישירה.

ביממה האחרונה בוצעו כ-113 שיגורים לעבר אשכול. עד כה אותרו 3 נפילות בתוך ישובים (כרם שלום, ניר יצחק וניר עוז). רוב הרקטות יורטו בהצלחה על ידי מערכת "כיפת ברזל" וחלק נפלו בשטחים פתוחים. תודה לאל, אין נפגעים בגוף ביישובינו ולא נגרם נזק.

בשעות הצהריים השתתפתי בהערכות מצב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולפני כן עם שר הביטחון ואנשי הצבא, יחד עם שותפיי, ראשי הרשויות בעוטף עזה. קיבלנו סקירה בטחונית ועודכנו שהמערכה יכולה להימשך עוד מספר ימים. שותפיי ואני הבענו דעה נחרצת שיש לפעול בנחישות לשינוי המציאות. אנו ניתן את רוח הגבית הנדרשת להשלמת הפעולות הצבאיות לשינוי המאזן ובתנאי שלא נחזור בסיומן לאותה נקודה בה היינו עד כה!

בדברים שלי התייחסתי גם לחובת המדינה להמשיך לדאוג לתושבינו גם ביום שאחרי, בחיזוק החוסן האזרחי, השלמת ההרחבה של כביש 232 וסוגיית הממ״דים לכל הישובים מחוץ ל-7 ק"מ.

אני מודע לקושי האמיתי ביישובינו מחוץ ל-7 ק"מ שללא ממ"דים. מי שעוקב אחרי העדכונים השבועיים בוודאי מודע שאנו פועלים ללא לאות כדי לנסות לסייע למגן את כל יישובינו. אני מעלה את הנושא שוב ושוב עם כל הגורמים המדיניים והביטחוניים הרלוונטיים. כל הניסיונות שלנו עד כה מול משרדי הממשלה למיגון מדיני, של כל מועצות העוטף יחד ושלנו בנפרד, לא צלחו. למיגון הבתים מחוץ ל-7 ק"מ השלכות רוחביות מבחינת המדינה והיא מתנגדת לכך. לכן אנו פונים לדרך חדשה ולאפיקים נוספים ולא שגרתיים כדי לקדם את הנושא, בין היתר באמצעות השגת מימון והלוואות מדינה בתנאים נוחים.  

אנו ממשיכים להיות בקשר שוטף עם כל גורמי הבטחון ונמשיך לעדכן אתכם בכל המידע הרלוונטי. כל צוותי המועצה מגויסים לעבודת החירום לשירותכם. אנו בקשר שוטף עם בעלי התפקידים בכל הישובים על מנת להבטיח את בטחונכם האישי ולמתן מענה לכל הצרכים בשטח.

אנו נערכים להמשך המערכה. החל ממחר נפרסם מדי יום שורה של הפגות להתרעננות מחוץ לאזור, חלקם ביוזמת המועצה וחלק הוענקו לנו מאנשים טובים ויקרים ברחבי הארץ.

קו החוסן שלנו פתוח להתייעצות 24/7 על רקע המצב ואל תהססו לפנות אם אתה חווים קושי רגשי: 08-9965264

אנו למודי ניסיון ועברנו ימים קשים ומורכבים. גם את המערכה הזאת נצלח יחד. אני מבקש, שמרו על עצמכם והישארו בסמיכות למרחב מוגן או הכי מוגן שיש. זה מציל חיים!

 

שלכם

גדי ירקוני